Natalia Kukulska czaruje głosem w święta, czyli kolędy w wykonaniu gwiazdy polskiej sceny muzycznej

Wokalistka jest związana z gatunkami takimi jak pop, soul i R&B. Ma na swoim koncie pięć albumów studyjnych, z których jeden zyskał miano platynowej a trzy złotej płyty. Trzykrotnie uzyskała nominacje do nagrody Fryderyka. Wśród jej repertuaru są również kolędy, które wydała na płycie już w wieku 15 lat.

Natalia Kukulska jest polską piosenkarką a także producentem muzycznym. Cudowny głos i zamiłowanie do muzyki odziedziczyła po swojej matce Annie Jantar, która jest ikoną polskiej muzyki. Natalia zadebiutowała w 1986 roku albumem „Natalia” z piosenkami skierowanymi do dzieci.

„Najpiękniejsze kolędy polskie”

W 1991 roku Natalia Kukulska nagrała pierwszą płytę, na której znalazły się tradycyjne polskie kolędy. Wydawcą płyty była krakowska firma Poker Sound. Na płycie znajduje się dwanaście utworów, wśród nich są tak znane kolędy jak „Gdy śliczna Panna”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Anioł pasterzom mówił”, „Mędrcy świata” i „Gdy się Chrystus rodzi”. Poza tymi tradycyjnymi pieśniami bożonarodzeniowymi na płycie znalazła się jedna autorska kompozycja Jarosława Kukulskiego, ojca Natalii Kukulskiej, który zaaranżował wszystkie piosenki na płycie. Słowa do utworu „Tobie mały Panie” napisał Jerzy Dąbrowski. Natalia wraz z ojcem Jarosławem zadedykowali utwór i całą płytę papieżowi Janowi Pawłowi II. Nagraniom na skrzypcach towarzyszyła wówczas kilkunastoletnia Patrycja Jopek, młodsza siostra piosenkarki Anny Marii Jopek.

„Kolędy na żywo” i „Betlejem w Spodku”

W 2000 roku w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się koncert kolęd Natalii Kukulskiej. Został on nagrany i wydany na albumie „Kolędy na żywo”. W grudniu 2012 roku Natalia wydała studyjny album z kolędami zaaranżowanymi akustycznie. Na płycie znajduje się 12 piosenek, których produkcją i aranżacją zajął się Grzegorz Jabłoński. Zagrał on również na instrumentach klawiszowych. Oprócz niego na płycie można usłyszeć artystów takich jak Bartek Jakubiec, Damian Kurasz, Michał Grott, Michał Grymuza i Michał Dąbrówka. W chórkach wystąpili Kasia Dereń i Piotr Tazbir. 29 grudnia 2015 roku Natalia Kukulska wystąpiła na koncercie „Betlejem w Spodku”. Obok niej na scenie mogliśmy oglądać Natalię Niemen, Kubę Badacha, Piotra Cugowskiego, Mietka Szcześniaka i chóru ekumenicznego TGD. W repertuarze znalazły się znane wszystkim polskie kolędy oraz piosenki świąteczne z różnych stron świata, między innymi z Francji, Ukrainy, Anglii, Wenezueli i Afryki.

AW

 

 

 

Więcej o: