Zespoły disco polo - te kultowe sprzed lat oraz formacje najnowsze

Atlas Arena. Pełna hala na Łódź Disco Fest

Atlas Arena. Pełna hala na Łódź Disco Fest (TOMASZ STAA'CZAK)

Zespoły disco polo znowu przeżywają złote czasy. Te starsze, istniejące na rynku od lat, nieustannie koncertują po całej Polsce, a dodatkowo co chwila formują się nowe składy, które tworzą muzykę taneczną.

Polacy znowu wracają do zabawy przy prostych, wpadających w ucho melodiach oraz do nieskomplikowanych tekstów, które łatwo zapamiętać. Festiwale disco polo, takie jak coroczny w Ostródzie czy na zamku w Toruniu przyciągają tłumy.

Zespoły disco polo - kultowe formacje


Na polskiej scenie muzyki tanecznej od lat obecne są zespoły, które nieodmiennie wyznaczają trendy i zaliczają się do czołowych twórców muzyki disco polo. Jednym z nich jest oczywiście zespół Boys, którego nikomu przypominać nie trzeba. Istnieje od 1991 roku, a jego frontmanem niezmiennie jest Marcin Miller. Jest autorem większości tekstów piosenek oraz muzyki. Zespół wydał kilkanaście albumów, a na każdym z nich znajdował się co najmniej jeden przebój, który znała i śpiewała cała Polska. Hity, takie jak: "Jesteś szalona", "Usłysz wołanie" czy "Wolność" do dzisiaj są przebojami każdego wesela.
Podobnie sprawa wygląda z zespołem Akcent. Formacja założona przez Zenona Martyniuka jest obecna na rynku od 1991 roku. Niemal każda z piosenek zespołu stawała się hitem, a sam założyciel nazywany jest królem disco polo.
Kolejnym kultowym zespołem jest zespół Classic. Słynne przeboje "Jolka, Jolka" oraz "Hej czy ty wiesz (że ja się w tobie kocham)" zna prawdopodobnie każdy, podobnie jak niezapomniane piosenki "O tobie kochana", "Nikt tak nie kocha" zespołu Milano.

Zespoły disco polo - lata współczesne


Muzyka disco polo przeżywa w Polsce drugą młodość, po roku 2000 również powstało dużo zespołów tworzących muzykę taneczną. Na ich tle wyróżnia się zespół Weekend z piosenką, która już przeszła do historii, czyli "Ona tańczy dla mnie".
Wśród nowszych zespołów warto wymienić formacje: Bayera, Eratox, Jumper czy Dance Express, które w 2016 roku brylowały na listach przebojów disco polo. 

Sprawdź, czy jesteś gotowy na powrót ”Z Archiwum X” [QUIZ]
1/13Najpierw rozgrzewka: Jak miał na imię Skinner?
Zobacz także