Bluzki w stylu boho to wakacyjny hit! Wybrałyśmy 18 modeli, obok których nikt nie przejdzie obojętnie

PB
30.07.2019 13:00
bluzka boho

bluzka boho (shutterstock.com)

Styl boho łączy w sobie elementy mody zaczerpnięte z kultury hippisowskiej z cygańską swobodą. Jest to styl otwarty na to co nowe i często łączycy pozornie niepasujące do siebie elementy. Wybrałyśmy 18 najciekawszych bluzek boho. Zobaczcie, co przygotowałyśmy!

Cechy charakterystyczne stylu boho

W latach 70. pojawił się trend stawiający na naturalizm w czystej postaci. Królowały kwiaty, zwierzęce motywy, skóry, pióra, frędzle i inne etniczne elementy dekoracyjne. I dziś styl boho wyróżniają falbany, szerokie spodnie, bufiaste rękawy, frędzle i chwosty. Kontrasty i odważne zestawienia to kolejne z wyróżników tego stylu. Zwykle ubrania boho w tym stawiają na wygodę, co oznacza, że są obszerne i zwiewne. Taki styl na pewno okaże się bardzo praktyczny latem.

Bluzki w stylu boho 

Bluzki bohoBluzki boho fot. mat. partnera

Bluzki boho uszyte są przede wszystkim z jasnych, zwiewnych tkanin, Mają zdobienia w postaci kolorowych haftów, drewnianych koralików i chwostów przy dekolcie i rękawach. Wszystkie bluzki, które wybrałyśmy, są zgodne z aktualnymi trendami, ale równocześnie uniwersalne. Zostaną w twojej szafie dłużej niż przez jeden sezon! Obok popularnej bieli idealnie nadającej się do wakacyjnych zestawów, nieustannie modne są bluzki we wzory - na przykład kwiatowe. Bluzki boho mają najczęściej luźniejszy fason, dzięki czemu chętnie wybierane są przez kobiety noszące rozmiar plus size oraz te z pań, które chcą zamaskować wystający brzuch oraz tzw. boczki. Wybrane przez nas modele będą pasować zarówno do spodni, jak i spódnic.

Więcej o: