Królowa zabierze Harry'emu i Meghan tytuły książęce? Uwagę zwraca to, jak nazwała ich w oświadczeniu

Od zeszłego tygodnia cały świat żyje decyzją księcia Harry'ego i Meghan Markle. Małżeństwo postanowiło odejść z rodziny królewskiej i żyć na własnych warunkach.

Książę Harry i Meghan Markle podjęli decyzję o odejściu z rodziny królewskiej, która wstrząsnęła światem. Małżeństwo zrobiło to za pośrednictwem Instagrama, co jeszcze bardziej zdziwiło wszystkich, a już na pewno królową Elżbietę II. 

Po wielu miesiącach przemyśleń i prywatnych rozmów zdecydowaliśmy się w tym roku dokonać zmian. (...) Rezygnujemy z wysokich rangą funkcji w rodzinie królewskiej, postanowiliśmy stać się finansowo niezależni. Jednocześnie dalej będziemy wspierać jej Królewską Mość. Zdecydowaliśmy się na to zachęceni waszym wsparciem. Chcemy wypośrodkować czas spędzony w Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej.

- czytamy w oficjalnym oświadczeniu pary. 

Królowa Elżbieta II wydała pierwsze oświadczenie 

Wszyscy z zapartym tchem czekali na to, jak zareaguje królowa Elżbieta II, która według brytyjskich mediów nie tylko nie spodziewała się decyzji swojego wnuka, ale również mocno się zdenerwowała, kiedy dowiedziała się o niej właśnie od dziennikarzy. Ostatecznie w poniedziałek królowa po raz pierwszy zabrała głos w sprawie. 

Moja rodzina i ja w pełni popieramy pragnienie Harry'ego i Meghan, którzy chcą rozpocząć nowe życie jako młoda rodzina. (...). Uzgodniono zatem, że nastąpi okres przejściowy, w którym para książęca Sussex będzie spędzać czas w Kanadzie i Wielkiej Brytanii

- czytamy.

Pełne oświadczenie królowej Elżbiety II przeczytacie tutaj

Meghan Markle i książę Harry jednak stracą tytuł księżnej i księcia Sussex? 

Sytuacja, która ma obecnie miejsce w Wielkiej Brytanii, jest tematem numer jeden we wszystkich telewizjach i prasie. Dziennikarze z zapartym tchem wyczekują kolejnych doniesień z dworu królewskiego i oświadczeń. Oficjalne stanowisko królowej Elżbiety II zostało dokładnie przeanalizowane, a niektórzy zauważyli, że w pierwszym zdaniu jej oświadczenia brakuje formalnych tytułów księcia i księżnej z Sussex. Chodzi dokładnie o to zdanie: 

Moja rodzina i ja w pełni popieramy pragnienie Harry'ego i Meghan, którzy chcą rozpocząć nowe życie jako młoda rodzina.

Czy to oficjalny dowód na to, że Meghan Markle i książę Harry będą mogli zacząć "nowe życie"? Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, czym mogliby się zajmować po odejściu z dworu królewskiego. Zobaczcie sami

AM

Meghan Markle wraca do pracy?

Więcej o:
Komentarze (23)
Meghan Markle i książę Harry stracili tytuły? Słowa królowej Elżbiety II dają do myślenia
Zaloguj się
 • Gość: Medici

  Oceniono 17 razy 9

  Szczerze na to liczę. Od wiekow książęta mają obowiazki,musza sie poświęcać dla dobra monarchii,czemu oni mają zachowac tytuly mimo ze dla monarchii juz nie beda "pracowac". Jeszcze Harry urodził sie z tytulem,ale Meghan?

 • rikol

  Oceniono 7 razy 5

  Widze, że plebs nie rozumie dyplomacji. Tak, królowa nie będzie publicznie wyzywać księcia i jego małżonki, tak jak to się w waszych domach dzieje. Ona wyraża swoje niezadowolenie w bardzo subtelny sposób. To jest kobieta z klasą.

 • Gość: GOŚĆ

  Oceniono 10 razy 4

  Kolejna plotkowa dziunia (chyba Matracka) daje popis glupoty i dyletanctwa? Królową im NICZEGO NIE ZABIERA, Ale daje im wolną rękę i możliwość wyboru sposobu na życie. A ile im dała milionów ze swojego prywatnego majątku to Wy nigdy się nie dowiecie.
  Temat jest zamknięty dla brukowcow A Wy ciągle probujecie szczuc?

 • Gość: Mariska

  Oceniono 16 razy 4

  Czemu im nie dacie żyć po swojemu was to i tak nie dotyczy

 • Gość: gość

  Oceniono 3 razy 3

  "moja rodzina i ja"......"wnuk i jego rodzina"...... bardziej wymownie się nie da podkreślić stanowiska królowej do sytuacji.

 • Gość: Kasia

  Oceniono 15 razy 3

  Najpierw ślub na koszt podatników i królewskie przywileje a teraz się wypięli na wszystkich. Mogli przed ślubem odejść i pobrać się jak zwykli ludzie

 • Gość: Renia

  Oceniono 11 razy 3

  Brakuje tytułów, bo królowa tutaj nie wypowiada się tylko jako monarchini, ale głównie jako głowa rodziny. Zaraz później w oświadczeniu jest napisane o Susseksach, gdyby chciała im odbierać tytuł byłoby po nazwisku czyli Henryk Windsor i Megan Markle. Jak zwykle szukanie sensacji na siłę.

 • Gość: Gosc

  Oceniono 4 razy 2

  A ja uważam, że temu wszystkiego jest winna Megan, wszyscy są źli tylko ona taka biedna i taka dobra .Dobrze wiedziała w co się pakuje ,jest tyle innych w innych krajach kobiet ,które wyszły za księcia, ale żadna nie zachowała się tak jak ona i z żadną nie było tyle problemów co z nią w tak krótkim czasie ona taka dobra i biedna a wszyscy źli i cała jej rodzina zła tylko ona nie ma sobie nic do zarzucenia.Wyszla za Harego ,aby zostać księżniczka, od samego początku rządzi nim tak jak jej pasuje, zawsze musi być na świeczniku.On robi to co ona mu każe. Kate jest tyle lat i nigdy nie było.z nią takich problemów, ale Katy to inna liga

 • Gość: kin

  Oceniono 1 raz 1

  Nie chcą zyć na własny rachunek, a z sussexroyal, konekcji i znajomosci BRK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX