Harry pojawił się u królowej dwie godziny wcześniej, nie udało się połączyć telefonicznie z Meghan. Wyciekły szczegóły spotkania u Elżbiety

Takiego skandalu w rodzinie królewskiej nie było już dawno. Królowa Elżbieta II dopiero po niespełna tygodniu skomentowała decyzję księcia Harry'ego o odejściu z dworu.

W poniedziałek członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej spotkali się w Sandringham House, gdzie wspólnie szukali rozwiązań dla trudnej sytuacji związanej z opuszczeniem dworu przez księcia Harry'ego i Meghan Markle. W oficjalnym oświadczeniu królowa Elżbieta II napisała, że "w pełni popiera pragnienie wnuka, który chce rozpocząć nowe życie z młodą rodzina, chociaż wolałaby żeby zostali pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej".

Książę Harry spotkał się z królową Elżbietą II

Książę Harry także zjawił się w Sandringham House. Dwie godziny wcześniej odbył rozmowę z królową Elżbietą II. Ponoć bardzo zależało mu na tym, aby przedstawić własną wersję wydarzeń. Później dołączyli do nich książę Harry i książę William. Meghan, która przebywa obecnie w Ameryce, nie mogła połączyć się na wideo konferencji ze względów na poufność ich rozmowy i bezpieczeństwo.

To była bardzo poufna rodzinna dyskusja, a nie połączenie konferencyjne - uściśla informator.

Źródła donoszą, że książę Karol martwi się o to, że jego syn nie poradzi sobie i nie odnajdzie się poza królewskim dworem. Ponoć miał go nawet ostrzec i przypomnieć, że nie będzie miał "nieograniczonych zasobów finansowych" na nowe życie.

Rozmowa królowej Elżbiety II z wnukiem przebiegała w pokojowej atmosferze. Niewykluczone, że to już wtedy monarchini zgodziła się na "okres przejściowy", po którym Harry i Meghan na dobre pożegnają się z królewskimi zobowiązaniami. Co ciekawe, biograf królowej Elżbiety II zwrócił uwagę na to, że język i ton, jakimi monarchini posługuje się w oświadczeniu, są bardzo osobiste.

Pismo mogło przejść przez urzędników, ale to jest królowa, która mówi do swojego ludu i mówi o swojej rodzinie. Wyraźnie czuć jej troskę - wyjaśnia Robert Lacey.

Myślicie, że książę Harry będzie żałować swojej decyzji?

Chociaż wielcy królowie przeszli do historii, w Europie ciągle rządzi jeden monarcha absolutny.

Więcej o:
Komentarze (113)
Królowa Elżbieta II odbyła narady z rodziną, ale najpierw porozmawiała z księciem Harrym. Meghan Markle nie była zaproszona
Zaloguj się
 • Gość: tosia

  Oceniono 68 razy 40

  Nie narzekajcie, że royalsi to nieroby. Porównajcie sobie państwo do firmy a królów do jej zarządzających dyrektorów i właścicieli. Przez wieki dzięki royalsom ta firma działała super i rosła w sile i potęgę. Pozycja jaka zajmuje Anglia w świecie zawdzięcza właśnie decyzjom rodów królewskich i poszczególnym królom. Maja prawo żyć na koszt podatników. Jak się panience nie podoba i jak się ksiażątku nie podoba, i przeszkadza mu rodzina królewska to won za dom. I nie wyciągać więcej rączek po majątek, bo ten który ma , ma dzięki temu, że urodził się w rodzinie królewskiej. I to, że będzie zarabiał "samodzielnie" na super poziomie to tylko dlatego, że jest z rodziny królewskiej. Za zwykłego Harrego nikt by nie zapłacił , a i Markle by za niego nie wyszła.

 • Gość: ONA40

  Oceniono 50 razy 32

  A możne spójrzmy na to z innej strony. Nikt z nas nie miał wpływu na to w jakim miejscu na świecie i w jakiej rodzinie się urodził. Książę Harry urodził się w rodzinie królewskiej, żył w luksusie, nigdy nie martwił się o pieniądze na szkole, na rachunki...ale za to nigdy nie mógł robić tego co chce, ciągle kamery, protokół...
  Wyobraźcie sobie, że rodzice z góry narzucili Wam gdzie macie mieszkać i jaki zawód wykonywać, nie buntowalibyście się?
  Nikt z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jak naprawdę wygląda życie w takiej rodzinie, widzimy tylko uśmiechy, ładne stroje, przyjęcia...to taka złota klatka. Ciekawe ilu z Was by tak długo wytrzymało. Naprawdę chcielibyście się zamienić, mieć mnóstwo pieniędzy i ciągle być pod obstrzałem prasy i tv które komentują każdy grymas, każde potkniecie, krzywo zawiązany krawat, długość sukienki, wysokość szpilki, nigdy nie wiecie komu ufać, zostaniecie zdradzeni i momentalnie wszystkie stacje tv na całym świecie o tym mówią.... warto?
  Oni tez maja swoje problemy tylko inne niż zwykły człowiek.
  Ja się nie dziwię, ze chce się usamodzielnić, a to w jaki sposób to załatwił to tak do końca wiedza tylko najbliżsi, nie wierzcie wszystko co czytacie w gazetach.

 • cxubmsqq1

  Oceniono 34 razy 30

  'Takiego skandalu dawno nie bylo'?

  Autor artykulu musi byc niezlym dyletantem... Kilka miesiecy temu o wiele wiekszy skandal dotyczyl/ciagle dotyczy mlodszego syna krolowej, kumpla amerykanskiego streczyciela. Sprawa jest zreszta ciagle w toku, mimo, iz Epstein popelnil (wersja oficjalna) w wiezieniu samobojstwo.

 • poppers68

  Oceniono 56 razy 26

  Myślę, że Meghan Markle to dosyć wyrafinowana osóbka. I przestańmy tutaj grzmieć z oburzenia na media czy rodzinę królewską a tym bardziej porównywać dziewczynę do Lady D.
  Zanim jeszcze ktokolwiek połączył Ją z Harrym - serwisy bardziej lub mniej plotkarskie trąbiły o paskudnym charakterze dziewczyny w stosunku do przyjaciół, rodziny i tak dalej.
  W poprzednie małżeństwo czy związki nie wchodźmy - bywa różnie, prawda?
  Jednak już po ślubie z Harrym, znowu zaczęły pojawiać się informacje o paskudnym zachowaniu nowej księżnej do rezygnacji naprawdę kompetentnych osób zatrudnionych do wsparcia działań na dworze włącznie. Właśnie przez Nią.
  Z kolei nie pamiętamy aby Harry od dzieciństwa był jakimś niepokornym outsiderem. Wręcz przeciwnie. A teraz raptem jest (!?).
  Ojojojoj...... oby młodym się powiodło ale coś mi się tutaj wydaje, że Pani Meghan najwyraźniej chciałaby żyć z dawną swobodą celebrycką, bez kindersztuby dworskiej ale z dodatkowymi dziesiątkami milionów na koncie. I do tego dąży:)
  Nie będę pisał o kompletnym zignorowaniu brytyjskich poddanych zrywając z naprawdę miłą tradycją porodu w tradycyjnej klinice nowej rodziny a potem z wyjściem do dziennikarzy i zebranych obywateli Korony Brytyjskiej. Pokazała, że ma to po prostu gdzieś.
  Co nie przeszkodziło Jej zaakceptować drobny remoncik swojego nowego brytyjskiego " domku" za tudzież parę milionów funtów, wyprawić baby shower za 250 000 usd i takie tam.....
  Brak tu konsekwencji w obszarze postawy nowych rebeliantów nowej generacji tronu brytyjskiego.
  Ja bym spełnił oczekiwania młodej pary - cięcie na jakąkolwiek kasę i niech żyją jak chcą :)

 • boo-boo

  Oceniono 33 razy 19

  "Takiego skandalu w rodzinie królewskiej nie było już dawno."
  Przestańcie już pie...ć o "skandalu". Dwoje ludzi, którzy chcą normalniejszego życia.
  Jak chcecie pisać o skandalu to zmieńcie bohatera na Andrzeja.

 • Gość: Wtyczka bezprzewodowa

  Oceniono 33 razy 15

  "...królowa, która mówi do swojego ludu" - średniowiecze w pełnym rozkwicie hehe

 • Gość: @@@GF@@@

  Oceniono 13 razy 13

  nie udało się połączyć telefonicznie z Meghan. NIE UDAŁO SIĘ!!! DOBRE!!!

 • Gość: reniferek

  Oceniono 16 razy 12

  ......"Książę Harry także zjawił się w Sandringham House. Dwie godziny wcześniej odbył rozmowę z królową Elżbietą II. Ponoć bardzo zależało mu na tym, aby przedstawić własną wersję wydarzeń. Później dołączyli do nich książę Harry i książę William..." Autorze tekstu, czyżby książę Harry się rozdwoił? ????......Później dołączyli książę KAROL i książę William !!!!

 • Gość: Yhy

  Oceniono 18 razy 10

  Niewiele im się zmieni. Dzieci Andrzeja jakoś mogą żyć hak chcą a oni ciagle na świeczniku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX