Książę William i księżna Kate nie zjedzą świątecznej kolacji z dziećmi. Zaskakuje też tradycja związana z prezentami

Brytyjska rodzina królewska przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją spędzi je w Sandringham. W tym czasie wszyscy członkowie muszą przestrzegać królewskiego protokołu.

Dla brytyjskiej rodziny królewskiej okres świąt Bożego Narodzenia to moment, w którym wszyscy członkowie spotykają się i celebrują tradycje we własnym gronie. Nie inaczej jest w tym roku, choć oczywiście przy świątecznym stole zabraknie księcia Harry'ego, Meghan Markle i małego Archiego. Nie jest również pewne, czy do rodziny dołączy książę Filip, który wciąż przebywa w szpitalu. Pewne jest natomiast, że do wigilijnej kolacji zasiądą książę William i księżna Kate, jednak... bez dzieci.

Dzieci książęcej pary nie zjedzą kolacji z dorosłymi

Jak się okazuje, królewski protokół musi być przestrzegany nawet w czasie świąt, dlatego nie ma mowy, by dzieci księcia Williama i księżnej Kate zjadły wigilijną kolację w gronie dorosłych. W tym czasie dzieci będą przebywać  w osobnym pokoju, gdzie zjedzą posiłki pod czujnym okiem opiekunek, a do dorosłych dołączą dopiero wtedy, gdy nabiorą manier przy stole.

O ile dzieci nie mogą pojawić się w salonie, o tyle królowa raz w roku robi ten wyjątek dla kucharza.

Tuż przed Bożym Narodzeniem, szef kuchni, który jest akurat na zmianie, idzie do salonu i kroi żeberka, indyka lub szynkę, a gdy skończy, Jej Wysokość podaje mu szklankę whisky i wznoszą toast. To jedyna okazja w ciągu roku, gdy kucharz ma prawo przebywać w jadalni i napić się whisky z rodziną królewską. To od lat jej ulubiona tradycja - powiedział Darren McGrady, były kucharz Elżbiety II.

Zaskakująca jest również tradycja związana z prezentami. Członkowie rodziny królewskiej wręczają sobie bowiem najmniej potrzebne, a czasem i żenujące podarunki. Rok temu królowa Elżbieta otrzymała gumowego i piszczącego kurczaka. A jakby tego było mało, książę Harry podarował jej czepek z napisem "Is not Life a B*tch!". Z kolei księżna Diana dała kiedyś Harry'emu sztuczną kupę.

Królowa nie tylko nie toleruje kosztownych prezentów, ale i przepychu, dlatego w czasie świąt wystrój w pałacu jest minimalny. Rodzina królewska ma jedną ogromną choinkę i wielkie sztuczne drzewko w jadalni, które ma już 30 lat.

KM

A w taki sposób rodzina królewska świętowała urodziny królowej:

Więcej o:
Komentarze (45)
Książę William i księżna Kate nie zjedzą świątecznej kolacji z dziećmi. Zaskakuje też tradycja związana z prezentami
Zaloguj się
 • Gość: tupraga

  Oceniono 32 razy 18

  dzieci zjedzą kolację z dorosłymi dopiero, gdy nabiorą manier.
  Boże, błogosław królową i jej zasady. Nie to co w każdym polskim domu, gdzie rządzi dzieciarnia, która po wyrośnięciu jest tak egoistyczna i tak pozbawiona manier, że nie da się z nią poprowadzić zwyczajnej, miłej rozmowy.

 • Gość: Koala

  Oceniono 21 razy 17

  Nie dopuszczamy dzieci do stołu ze względu na maniery a potem dajemy sobie sztuczną kupę. Rewelka.

 • generalgapcio

  Oceniono 23 razy 13

  Ja idę do kuchni, wypijam szklaneczkę lub dwie, a moja królowa śpiewa ateistyczne kolędy.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 10 razy 8

  Wszystkie rodzinne uroczystości spędziłem z wieloma kuzynami i kuzynkami przy stole dla dzieci.
  I wcale tego nie żałuje. Było wesoło, nikt nie palił fajki ani nie pił piwa, nie opowiadał politycznych kawałów i nie opowiadał przy stole że w pracy była czystka i wyrzucono 20 pracowników...

 • Gość: nina

  Oceniono 12 razy 8

  W kosciele anglikanskim nie ma wigilli,wiec rodzina krolewska
  nie obchodzi wigilli,cala uroczystosc celebruje sie w pierwszy dzien swiat wystawnym obiadem.

 • Gość: gosc

  Oceniono 22 razy 4

  Zasadniczo to małe dzieci i tak nic nie pamietają z tego okresu, więc co to za różnica dla nich?

 • Gość: Gosc

  Oceniono 3 razy 3

  Plotku, salon to nie jadalnia i nie wierzę, żeby rodzina królewska jadła w salonie.

 • boomerang

  Oceniono 5 razy 1

  A od kiedy to Anglikanie mają wigilijną kolację? Karpia z wanny też nie zjedzą.

 • Gość: Gosc

  0

  Dziwne...bo od jakiegoś czasu media podają ,że Kate się wyprowadziła i z nim nie mieszka. Więc jak miałaby iść na kolację?!😱skoro ja zdradzał i się rozstali

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX