Książę William chodzi z dziećmi po Londynie. George i Charlotte zwrócili uwagę na bezdomnych. "Dlaczego nie pójdą do domu?". Książę wspomina Dianę

Książę William w jednym z najnowszych wywiadów zwierzył się, że jego dzieci podpytują go o bezdomnych, których widzą w drodze do szkoły. Nie zdają sobie jeszcze sprawy, o jakim problemie mówią.

Książę William był gościem programu "A Berry Royal Christmas:, w którym opowiedział o świątecznych przygotowaniach, a także problemie bezdomności. Co ciekawe, to jego dzieci: książę George i księżniczka Charlotte zaczęły poruszać ten temat z Williamem. 

Książę George i księżniczka Charlotte pytają o bezdomnych

Mimo że na co dzień dzieci księcia Williama żyją w pałacu, to swój obowiązek szkolny realizują już poza nim. Podczas drogi do szkoły obserwują ulice Londynu, na których nie brakuje bezdomnych. Z racji swojego wieku, dzieci nie zdają sobie sprawy z bezdomności i naiwnie pytają swojego tatę, czemu ci ludzie nie mogą pójść sobie do domu. Książę William opowiedział o tym w rozmowie z Marry Berry.

Za każdym razem, gdy widzimy kogoś śpiącego na ulicy, mówię o tym, wskazuję i wyjaśniam, dlaczego tak się dzieje. Dzieci są bardzo zainteresowane, ale naiwnie pytają mnie: "Dlaczego nie mogą wrócić do domu?"- wyznaje książę William.

Księżna Diana pokazała Williamowi "normalny świat"

Problem bezdomnych jest bliski księciu Williamowi, a to za sprawą jego matki, księżnej Diany. To ona zabrała go do schroniska dla bezdomnych, gdy ten miał zaledwie 8 lat. Książę William wspomina to doświadczenie do dziś.

To było jedno z pierwszych miejsc, w których właściwie przyszedłem. Musiałem mieć osiem lub dziewięć lat. Moja matka zdawała sobie sprawę, że to bardzo ważne, kiedy dorastasz, zwłaszcza w życiu, w którym dorastaliśmy, że zdajesz sobie sprawę, że życie dzieje się poza murami pałacu i że widzisz prawdziwych ludzi zmagających się z prawdziwymi problemami- wspominał William. 

Myślicie, że książę William i księżna Kate pójdą śladami Diany i pokażą swoim dzieciom świat z normalnej perspektywy?

Jak to jest być Kate i Williamem? Wcale nie tak prosto, jak może się wydawać:

RG

Więcej o:
Komentarze (35)
Książę William chodzi z dziećmi po Londynie. George i Charlotte zwrócili uwagę na bezdomnych. "Dlaczego nie pójdą do domu?". Książę wspomina Dianę
Zaloguj się
 • nudnezyciezzz

  Oceniono 9 razy 7

  Tym dzieciom nie ma co pokazywać "normalnego świata" bo nigdy go nie zrozumieją. Mają zapewnioną dostatnią przyszłość,można im pokazywać biedę, będą nauczone aby współczuć ale nie będzie ich to zajmować bo znają inne życie w którym od małego każdy im podciera tyłek i to jest dla nich jest "normalne".

 • pierwsze_all

  Oceniono 15 razy 7

  Moim skromnym zdaniem, jeżeli ośmiolatek nie znał dotąd życia poza pałacem, to pokazywanie mu NORMALNEGO życia nie powinno się zaczynać od schroniska dla bezdomnych. Jakiekolwiek były intencje - to NIE JEST "normalna perspektywa" i bycie bezdomnym (bezrobotnym, alkoholikiem, chorym psychicznie) nie jest sytuacją standardową dla większości ludzi spoza pałacu.

 • byann

  Oceniono 15 razy 7

  Dwóch starszych Ruskich wspominało jak jako dzieci były cały czas głodne i jak raz siedziały i marzły na Placu Czerwonym.
  -Pamiętasz, Wasja, przechodził tamtędy wujek Lenin i jadł kotlety. Poprosiliśmy go o kotleta. A wujek Lenin na to: Sp. stąd ba zawołam straż i was zastrzeli!
  -Pamiętam, Aliosza. A jego oczy był takie dobre, dobre!

 • Gość: Bh

  Oceniono 12 razy 4

  I W KÓŁKO TE SAME STARE ZDJĘCIA POKAZUJECIE, RZYGAĆ MI SIĘ JUŻ CHCE

 • boo-boo

  Oceniono 2 razy 2

  "Książę William chodzi z dziećmi po Londynie."
  Gdzie po tym Londynie chodzi tłuki czerskie ?
  Dzieci, to tych bezdomnych co najwyżej widzą przez szybę samochodu w drodze do / ze szkoły.

 • PastelSarah

  Oceniono 3 razy 1

  I co z tego ze bezdomnwgo zobaczyli,moja corka tez widzi. Wroca do palacu i pozostana najbigatszymi dziecmi na xswiecie

 • Gość: Katty

  Oceniono 1 raz 1

  Myślę, że tak

 • Gość: G. x

  Oceniono 10 razy 0

  Dzieci Williama nie spacerują z tatą po Londynie!
  A do szkoły jeżdżą samochodem w towarzystwie ekipy ochroniarzy!
  Bezdomnych to one oglądają zza kuloodpornych szyb swojej limuzyny!
  Więc po co ta nadinpretacja?
  A William zamiast zgrywac w telewizji celebryte, niech rzeczywiście zrobi coś pożytecznego dla biedoty.
  Po co powtarza słowa Harrego sprzed pół roku o matce?

 • Gość: Koko

  Oceniono 3 razy -1

  Połowę majątku rodziny królewskiej przeznaczyć dla bezdomnych i będzie dobrze a czcze gadanie nic nie zmieni. Wazelina Wazelina i tyle księciu z Bożej łaski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX