Małgorzata Rozenek długo walczyła o dziecko. Już w szkole wiedziała, że może mieć problemy z zajściem w ciążę. "Mówiono nam o tym w szkole baletowej"

Małgorzata Rozenek-Majdan z mężem Radosławem marzyli o wspólnym dziecku. Para głośno mówiła o tym, że zdają sobie sprawę, że po dwóch nieudanych próbach zostało już im naprawdę niewiele czasu. Choć brali pod uwagę adopcję, wczoraj do mediów trafiła informacja, że para spodziewa się dziecka.

W niedzielę wieczorem w sieci aż zawrzało. Cały internet obiegła informacja, że Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław spodziewają się dziecka. Tę informację w swoich social mediach potwierdził Radosław, który opublikował krótkie nagranie potwierdzające ciążę żony. Nie da się ukryć, że dziecko było ogromnym marzeniem pary. Co w wywiadach o potomku mówili kilka miesięcy temu? 

Małgorzata Rozenek-Majdan wiedziała, że może mieć problemy z zajściem w ciążę 

Większość kobiet w pewnym wieku czuje ogromną potrzebę bycia matką. Wielu się udaje, ale niektóre z nich czują, że mogą mieć z tym problem. W rozmowie z Edziecko.pl Małgorzata Rozenek-Majdan przyznała, że szkoła baletowa, do której uczęszczała, miała wpływ na jej starania o dziecko. 

Wiedziałam, że po szkole baletowej mogę mieć problemy z zajściem w ciążę. Sporo moich koleżanek z klasy je miało. Niektórym, mimo starań, do dziś nie udało się zostać matkami. Sport uprawiany wyczynowo po sześć godzin dziennie może powodować zmiany w młodym, rozwijającym się organizmie. Zresztą mówiono nam o tym w szkole baletowej.

Gwiazda nie chciała marnować czasu i udała się do kliniki niepłodności, w której stwierdzono, że jej jedyną szansą na potomstwo jest metoda in-vitro. 

W tym samym wywiadzie zdradziła, że myślenie o trzecim dziecku powoli ją wygasza. 

Przyznam ci się, że myślenie o trzecim dziecku powoli się we mnie wygasza. Dwa lata myślałam bardzo intensywnie. Bo wiesz, najpierw jest decyzja. My z Radziem od razu wiedzieliśmy, że będziemy próbować. Ale dużo się działo, a procedura in vitro wymaga ogromnego zaangażowania. Po prostu fizycznego. Trzeba być w danym miejscu, o konkretnej godzinie, co drugi dzień.

"Dopóki piłka jest w grze to gramy na tę bramkę"

Małgorzata Rozenek-Majdan była gościem programu przerwa na kawę, gdzie sporo mówiła o in-vitro, które w Polsce jest niedoceniane i przede wszystkim niedostępne dla wszystkich, bo koszt jednej procedury zapładniania kosztuje krocie. Zapytana o starania o dziecko odpowiedziała tak: 

Dopóki piłka jest w grze to gramy na tę bramkę. Też uważam, że ta świadomość i decyzja o nieciągnięciu pewnych rzeczy, niepotrzebnie za długo, jest niezwykle ważna. Bo bardzo łatwo w tej gonitwie zapomnieć o tym, że najważniejsze w tym wszystkim jest dziecko, które ma się pojawić na świecie i które musi mieć silnych, zdrowych energicznych rodziców, którzy będą z nim przez całe życie. 

W tym samym programie pojawił się również Radosław Majdan, który przyznał, że jeżeli nie udałoby się zajść Małgosi w ciążę za pomocą in-vitro, to rozważają różne, inne opcje. Cała rozmowa z Małgorzatą Rozenek-Majdan dostępna tutaj

Małgorzata i Radosław brali pod uwagę adopcję dziecka 

Dla wielu par ostatecznością jest adopcja dziecka. Małgorzata i Radosław Majdan również tę opcję brali pod uwagę. Gwiazda, rozmawiając z Viva.pl zdradziła:

Nie wykluczamy takiej sytuacji z Radosławem, bo mamy w sobie tyle miłości… Plus ja się tak dobrze czuję w roli mamy - to jest najważniejsza i najszczęśliwsza rola mojego życia. Nasz dom jest pełen miłości. Jest dużo psów, są ptaki, dziadkowie, liczna rodzina… Ale mamy tej miłości jeszcze wiele.

"Wyznaczyliśmy sobie czas do końca tego roku"

Małgorzata Rozenek-Majdan wielokrotnie podkreślała, że inaczej jest być matką i zajść w ciążę w wieku 20 lat, a inaczej w wieku 40 lat. Gwiazda wspólnie z mężem jasno skonkretyzowała sobie termin starań o dziecko. 

Wyznaczyliśmy sobie czas do końca tego roku. 

- wyznała w rozmowie z tygodnikiem "Twoje Imperium".

Tak naprawdę do końca tego roku zostały dwa tygodnie i parze udało się zmieścić w tym terminie, bo Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław w przyszłym roku zostaną rodzicami.

Małgorzata Rozenek-Majdan jest w ciąży. Który to już miesiąc? 

Jak dowiedział się portal Party.pl, Małgorzata Rozenek-Majdan jest w czwartym miesiącu ciąży. Co więcej, podobno na świecie przywita kolejnego syna.

Nie dziwi fakt, że informacja o tym, że para spodziewa się dziecka, ujrzała światło dzienne dopiero teraz, bo w pierwszym trymestrze najczęściej dochodzi do poronień. Tym bardziej jest to zrozumiałe w przypadku Małgorzaty Rozenek-Majdan, której już udało się zajść w ciążę, ale niestety straciła dziecko. 

Przyszłej mamie i tacie jeszcze raz gratulujemy i życzymy dużo zdrowia! 

AM

Więcej o:
Komentarze (10)
Małgorzata Rozenek długo walczyła o dziecko. Już w szkole wiedziała, że może mieć problemy z zajściem w ciążę. "Mówiono nam o tym w szkole baletowej"
Zaloguj się
 • Gość: Anna

  Oceniono 7 razy 7

  Gdyby tak bylo lewandowska i inni sportowcy tez nie mieliby dzieci, ma problemy hormonalne i dlatego nir moze zajsc e ciążę lub inne problemy zdrowotne.

 • Gość: Baletnica sprzed 20 lat

  Oceniono 16 razy 6

  😂😂😂 też skończyłam szkołę baletową i wszystkie moje koleżanki, łącznie ze mną mają dzieci. Ta to ze wszystkim do gazet leci.

 • Gość: Gosc

  Oceniono 7 razy 5

  W szkole mówiono wam, że baletnica w ciąży to koniec kariery nie, że nie można mieć dzieci, nie można, bo to koniec, mam nadzieję, że das, nam spokoj

 • Gość: ika

  Oceniono 3 razy 1

  Gratulacje!

 • Gość: Kobieta

  Oceniono 4 razy 0

  Każda mądra, bo z zajściem w ciążę problemu nie miała. Inaczej byście śpiewały gdyby.. Kto wiem może wasze córki będą miały kiedyś problem, to się dopiero przekonacie co to znaczy.

 • Gość: 76555

  Oceniono 4 razy 0

  Kłamie w sprawie wieku, skonczenia studiów, doktoratu, ciąży. Sama już się polubiła w tym co mówi.

 • Gość: Radek

  Oceniono 2 razy 0

  Lepiej niech powie jak dostała siedzisz koło baletowej z tak krzywymi nogami

 • Gość: ja

  Oceniono 2 razy 0

  Czy to takie ważne? Następne dziecko. Oby NORMALNE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX