Prawnik Tymoteusza Szydło komentuje plotki. Rezygnuje z kapłaństwa, bo ma zostać ojcem? Jednoznaczna odpowiedź

Sprawa Tymoteusza Szydło stale na wokandzie. Tym razem publicznie wypowiedział się nie ksiądz, a jego mecenas. Ponownie zaprzeczył plotkom.

Tymoteusz Szydło to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk. O synu byłej premier Polski zrobiło się głośno, kiedy zaczęły pojawiać się plotki, jakoby będąc księdzem, był również ojcem. Mężczyzna nie mógł znieść, że jest obiektem zainteresowania mediów oraz, że jego dobre imię jest niszczone i postanowił zrzucić sutannę. Głos zabrał również jego pełnomocnik. 

Tymoteusz Szydło nie ma dziecka i nie planuje go mieć

W środę po południu media obiegła informacja, że Tymoteusz Szydło zrywa z kapłaństwem. Mężczyzna wydał oficjalne oświadczenie, w którym podał powód swojej decyzji. 

Moja reputacja jako księdza jest zdruzgotana przez plotki i domysły. Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania. W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego, by uregulować moją pozycję kanoniczną i nie pozostawać w konflikcie sumienia. Jednocześnie oświadczam, że to moja ostatnia wypowiedź w tej sprawie - oznajmił Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Wiele osób zaczęło snuć domysły, że takie zachowanie jest tylko potwierdzeniem plotek namnażających się od kilku tygodni. W związku z czym głos w sprawie zabrał mecenas syna Beaty Szydło, który w rozmowie z WP po raz kolejny zaprzeczył, jakoby jego klient miał dziecko. 

Zgodnie z wcześniejszymi oświadczeniami ponownie wskazuję, że powodem rezygnacji Tymoteusza Szydło z kapłaństwa nie są 'bliskie relacje' z jakąkolwiek osobą. Podkreślam także jeszcze raz, że mój klient nie został i nie planuje aktualnie zostać ojcem.

Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

RED

Beata Szydło po raz drugi przegrała głosowanie w Europarlamencie. 

Więcej o:
Komentarze (52)
Prawnik Tymoteusza Szydło komentuje plotki. Rezygnuje z kapłaństwa, bo ma zostać ojcem? Jednoznaczna odpowiedź
Zaloguj się
 • Gość: MustaphaIbrahim

  Oceniono 23 razy 19

  Skoro Tymoteusz Szydło to "ostatnio jedno z najgorętszych nazwisk" to proponuję udział w Tańcu z gwiazdami 🤔

 • jxman

  Oceniono 15 razy 13

  Kaplanstwo czy zakon to dla wielu nieudaczniakow ucieczka przed zyciowa odpowiedzialnoscia bycia dobrym, pracowitym czlowiekiem, ojcem, matka - utrzymujacym swoja rodzine ze swojej ciezkiej pracy, uczacych sie dobrych zawodow i przyczyniajacym sie czesto swoja praca dla dobra ogolu. Ktos, kto nie wie co ze soba w zyciu zrobic, lub tez ma odmienne sklonnosci, latwo ukryje sie pod plaszczem tzw. dusz-pasterstwa i bedzie mial zagwarantowana pozycje, uznanie szczegolnie malomiasteczkowych ludzi, gosposie, wyzywienie i pieniadze. Na pewno, nie jest to ogolnym stereotypem, jednak jest to czestym zjawiskiem. Prawde mowiac, bardziej bym cenil sobie rozmowe z bylym ks Tymoteuszem na temat zycia, rodziny i wychowania dzieci jako cywil, niz jako dwudziesto paro letni ksiadz.
  Tak czy inaczej, jest on ofiara medialna, nie dlatego, ze odchodzi, ale jest wynikiem hipokryzji srodowiska, z ktorego wyszedl. Tak czy inaczej, wszystkiego dobrego dla niego na nowej drodze bycia dobrym czlowiekiem. To jest fundamentalna zasada, o ktorej czasem nawet biskupi zapominaja.

 • Zygfryd Mamut

  Oceniono 19 razy 13

  Ojcem kategorycznie nie.
  Ale słyszałem, że podobno wychodzi za mąż.

 • Gość: jester

  Oceniono 10 razy 10

  Chłopie po kiego ch... te oświadczenia i dementi !? Zniknij to przestaną o tobie gadać.

 • mer-llink

  Oceniono 13 razy 9

  No biduś-bidulek, niebożątko ścigane przez media wbrew swej woli i intencji...
  "Jednocześnie oświadczam, że to moja ostatnia wypowiedź w tej sprawie - oznajmił Katolickiej Agencji Informacyjnej" dwa dni temu.
  A dziś: Ja sam nie, ale mój pełnomocnik jak najbardziej, ależ tak, codziennie, da komunikat do mediów. Żeby tylko zainteresowanie mną nie spadło...

  To Mamuśka zrobiła z synka medialnego celebrytę (te msze prymicyjne w otoczeniu PiSowskich "dygnitarzy" itd., prasa, radio, telewizja): "Pierwszy kleryk Rzeczypospolitej..."
  A jak synek sam zagustował w celebryctwie, to nawet wydawał specjalne komunikaty do agencji prasowych o swych dziejach.
  Prawie jak Żyła Justyna.
  To co teraz?
  'Taniec z gwiazdami”?

 • Gość: Andi

  Oceniono 11 razy 9

  Jedno się zgadza, on dziecka niema. Co najwyżej może byś ojcem.

 • Gość: Szypuła Marek

  Oceniono 8 razy 8

  Nie zostanie ojcem bo jego dziewczyna pewno juz przeszła po cichu skrobankę . Becia załatwiła wszystko.

 • Gość: BEATA

  Oceniono 20 razy 8

  Każdy człowiek popełnia błędy i dlatego nie widzę nic złego w prośbie księdza Tymoteusza skierowanej do papieża. Jeśli jest kryzys wiary to błędem byłoby trwać w stanie kapłaństwa. Gratuluję odwagi, bo wiele osób przerosłaby taka decyzja. Życzę wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze ! Tak trzymaj !

 • Gość: pcv

  Oceniono 7 razy 7

  nie wierzę w żadną wiadomośc, która nie została oficjalnie zdementowana

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX