Olga Tokarczuk spotkała się ze szwedzką minister kultury. "Jak siostry". Spójrzcie sami. Zdjęcie to hit

Olga Tokarczuk spotkała się ze szwedzką minister kultury, demokracji i sportu Amandą Lind. Zdjęcia pokazała na profilu na Instagramie.

Ostatnie dni Olga Tokarczuk spędza w Szwecji, gdzie odebrała nagrodę Nobla, a także pojawiła się na spotkaniu wszystkich laureatów z królem Szwecji Karolem XVI Gustawem i jego żoną królową Sylwią. Na spotkaniu była także obecna szwedzka minister kultury, demokracji i sportu Amanda Lind. 

Olga Tokarczuk i Amanda Lind jak siostry

Olga Tokarczuk pokazała zdjęcie z Amandą Lind na Instagramie i nie sposób nie zwrócić uwagi na fakt, że obie panie są do siebie bardzo podobne. Uwagę zwracają zwłaszcza ich fryzury - wysoko upięte dredy. Internauci natychmiast zaczęli to komentować.

Podobieństwo!
Jak siostry.
Nie da się ukryć, pewne podobieństwa są widoczne... - piszą pod zdjęciem.

Fotografię opublikowała również szwedzka minister kultury przy okazji zwracając uwagę na podobieństwa, które ją łączą z pisarką.

Miło jest osobiście pogratulować fantastycznej laureatce literackiej Nagrody Nobla za rok 2018 Oldze Tokarczuk. Jest oprócz tego również psychologiem, angażuje się w ruchy ekologiczne i ma niezwykle stylową fryzurę - napisała.

O Amandzie Lind było jakiś czas temu głośno. Pod koniec lat 90. dołączyła do Partii Zielonych, a w 2016 roku została sekretarzem krajowym partii. Od 2019 roku jest minister kultury, demokracji i sportu. Z wykształcenia jest psychologiem. Uwagę zwraca swoim stylem, ale także poglądami. Lind otwarcie przyznawała, że kiedyś paliła trawkę, kocha komiksy oraz gry fabularne.

Nie każdemu jednak spodobał się fakt, że Amanda objęła tekę ministra. Niektórzy szwedzcy politycy byli zdania, że "Zieloni nie mają wypracowanej polityki kulturalnej, a ta jest dziś wyjątkowo ważna i potrzebna", o czym informowała Gazeta Wyborcza. Mało tego, Lind wychwalała Mehmeta Kaplana, byłego ministra budownictwa i urbanizacji, nazywając go bohaterem. Problem w tym, że Kaplan musiał podać się do dymisji z powodu zarzutów o polityczny ekstremizm, antysemityzm oraz powiązania ze środowiskami islamistycznymi.

KM

Kasia Tusk namawiała internautów, by zaczęli obserwować profil Olgi Tokarczuk na Instagramie:

Więcej o:
Komentarze (326)
Olga Tokarczuk spotkała się ze szwedzką minister kultury. "Jak siostry"
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 173 razy 129

  Bez zadęcia, bez czołobitności w żadną stronę, spotkanie kulturalnych osób. Chyba pani minister wiedziała, jak Tokarczuk pisze. To dla naszych "elit" za trudna literatura i za trudna sytuacja- zmierzyć się z nagrodą, która nie jest wyróżnieniem dla przedstawicieli najlepszej ze zmian.

 • joebook

  Oceniono 99 razy 67

  super!

 • Gość: kotek

  Oceniono 78 razy 46

  Pani Olgo gratuluję piękna Noblistko, a razem z Panią Minister wygladacie przepięknie. W dzień odbioru nagrody ogladałam transmsję w TVP Info z rodziną wygladała Pani BAJECZNIE. Jestesmy dumni z naszej Polki. Życzymy wszystkiego dobrego K.S. PIĘKNE KOBIETY Z PIĘKNYM WNĘTRZEM.

 • Gość: Gosia

  Oceniono 56 razy 44

  Jedna pani minister od kultury, demokracji i sportu...w naszym przerysowanym systemie ministerstw było by co najmniej trzy i dziewięciu wice

 • Gość: lechu

  Oceniono 80 razy 44

  No i debile z pis mają używanie. Lepsze dredy niż kask na łbie Dudziny

 • Gość: kotek

  Oceniono 51 razy 37

  Gratuluję piękne kobiety z pięknym wnętrzem .Wszystkiego dobrego

 • wrobelek_elemel

  Oceniono 49 razy 33

  Zaraz się od TVP dowiemy, że Szwecja Noble po rodzinie rozdaje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX