Olga Tokarczuk spotkała się z królem Szwecji. Miała na sobie suknię Ossolińskiego. Zobaczcie zdjęcia z przymiarek. Projektant nie miał łatwego zadania

Olga Tokarczuk pojawiła się na spotkaniu wszystkich laureatów nagród Nobla z królem Szwecji. Na tę okazję pisarka wybrała piękną suknię od Tomasza Ossolińskiego.

Olga Tokarczuk wciąż przebywa w Szwecji. We wtorek odebrała nagrodę Nobla, a w środę spotkała się z królem Karolem XVI Gustawem i jego żoną królową Sylwią, którzy zorganizowali kolację dla wszystkich laureatów nagród. Nie jest tajemnicą, że pisarka odebrała nagrodę w sukni od Gosi Baczyńskiej, natomiast na uroczystą kolację wybrała kreację od Tomasza Ossolińskiego.

Olga Tokarczuk na spotkaniu z szwedzkim królem

Tomasz Ossoliński zdecydował się pokazać na Instagramie zdjęcia z przymiarek kreacji. Klimatyczne fotografie, wykonane przez Łukasza Bąka, ukazują przepiękną, klasyczną czarną suknię. Projektant, tworząc ją, musiał przestrzegać konkretnych zasad ustalonych przez królewski protokół.

To suknia długa – protokół nie pozostawia wątpliwości: musi zakrywać buty i rozszerzać się ku dołowi. Ma asymetryczny dekolt i raglanowe rękawy. Granatową tkaninę z wysokiej jakości wełny skroiłem według zasad starego krawiectwa haute couture - napisał Tomasz Ossoliński na Instagramie.

Projektant przyznał, że przy tworzeniu sukni dla Olgi Tokarczuk najbardziej zależało mu na prostocie oraz podkreśleniu kobiecości noblistki.

Chciałem też, by suknia była drugoplanowa i nie odciągała uwagi od pisarki, która jest intelektualistką, nie celebrytką. Strój nie jest tu najważniejszy - dodał.

Projektant podkreślił również, że suknia dla noblistki nie mogła być strojna, a Olga Tokarczuk musiała się w niej czuć komfortowo. Nie da się ukryć, że Tomasz Ossoliński nie miał łatwego zadania, bo jakby tego wszystkiego było mało, całość musiała również być ekologiczna!

Pierwsze pytanie Olgi Tokarczuk podczas przymiarek brzmiało: czy to jest ekologiczne i co się stanie z próbnymi tkaninami, które posłużyły do uszycia kreacji na bankiet? Nie byłem zaskoczony, wiedziałem, jak bardzo ważna jest dla niej ekologia, jest przecież również wegetarianką oraz przeciwniczką zabijania zwierząt (...) Tym większą miałem radość, gdy mogłem ją zapewnić, iż wszystkie próbne tkaniny w mojej pracowni są recyklingowane, a włoski producent tkanin, z których uszyłem suknię oraz fraki dla jej męża i syna, również przestrzega najwyższych ekologicznych standardów. I to noblistkę ucieszyło najbardziej - napisał projektant.

Oczywiście, nie szata zdobi człowieka, ale nie będziemy ukrywać, że Olga Tokarczuk prezentowała się przepięknie.

KM

Zobaczcie, jak Olga Tokarczuk prezentowała się przed rozdaniem nagród Nobla:

Więcej o:
Komentarze (85)
Olga Tokarczuk na spotkaniu ze szwedzkim królem w sukni Ossolińskiego
Zaloguj się
 • Gość: gość

  Oceniono 32 razy 32

  No ale gdzie ta suknia?... Na zdjęciach nic nie widać!

 • Gość: Poiu

  Oceniono 36 razy 32

  Cóż za wyrafinowany brak profesjonalizmu. Na 1 zdjęciu w sukni od Gosi baczyńskiej a na czarno białych zupełnie inny model od Tomasza. Kogo Wy tam zatrudniacie do pisania tych artykułów?

 • Gość: ala

  Oceniono 25 razy 11

  Pani Olgo dziekuje że jest Pani adwokatem zwierzątek. Dziekuje dziekuje dziekuje

 • Gość: gość

  Oceniono 15 razy 7

  Suknia jest od Baczyńskiej. Co za brak profesjonalizmu w dziennikarstwie. Wstyd, Plotku.

 • Gość: gościówa

  Oceniono 9 razy 7

  Czytałam na Instagramie OT, że suknia była Gosi Baczyńskiej. Czy były dwie?

 • Gość: Fifi

  Oceniono 5 razy 5

  Na zdjęciu nr 6 dopiero widać, że suknia od Gosi Baczyńskiej miała piękny granatowo-chabrowy kolor!!! Na innych zdjęciach wydawała się czarna. Na żywo musiała się prezentować jeszcze piękniej.

 • pazurki

  Oceniono 6 razy 2

  Baczyńska nie podołała konstrukcji sukni-np.góra zsuwa się na lewo...

 • Gość: Gość

  Oceniono 6 razy 2

  Chyba celowo napisaliście,że na bankiecie była w sukni od Ossolińskiego.Żeby wzbudzić ferment.Pani Tokarczuk była na dwóch imprezach w tej samej sukni! Od Baczyńskiej!
  Jestem dumna z pani Tokarczuk i jej dwóch przemówień.Nie jestem dumna z sukni,która była po prostu brzydka i źle leżała.Cas skonfrontować te wszystkie prace naszych zarozumiałych projektantów mody.Ich prace są nieudane, są plagiatami i zawsze są przygotowane z bardzo lichych materiałów.No, dla mnie nie ma na czym oka zaczepić.Akurat śledzę trendy i pokazy mody najważniejszych. Polskie projekty są prawie całkowicie zerżnięte z zagranicznych.Rozumiem intencję sukni z epoki, sukni sufrażystki,ale ta była nieudana.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 3 razy 1

  Historycznie rzecz biorąc, nie jest to bynajmniej pierwszy Ossoliński, który miewał problemy w relacji z królem Szwecji ;-)
  pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Ossoli%C5%84ski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX