Oldze Tokarczuk podczas wręczenia nagrody Nobla towarzyszyli najbliżsi. Wiemy już, jak wygląda jej mąż i syn. Zbigniew zabrał ze sobą narzeczoną

Olga Tokarczuk odebrała w środę Nobla. Na miejscu w Sztokholmie wspierali ją mąż i syn. Jak wyglądają jej najbliżsi?

Olga Tokarczuk otrzymała Nobla. Choć dowiedziała się o tym dwa miesiące temu, dopiero we wtorek odebrała nagrodę z rąk króla Szwecji, Karola XVI Gustawa. Podczas oficjalnej ceremonii zorganizowanej w Sztokholmie nie była sama. W tym ważnym momencie wspierali ją jej najbliżsi, mąż Grzegorz i syn Zbigniew z narzeczoną. 

Olga Tokarczuk z rodziną w Sztokholmie

Polska pisarka z pewnością nie mogła opędzić się od zdeterminowanych fotoreporterów, chcących zrobić jej jak najlepsze ujęcia. Byli na tyle czujni, że uchwycili nawet jak pozuje z bliskimi. Jedno ze zdjęć to piękna, rodzinna fotografia. Olga jest na niej z mężem, synem i jego narzeczoną. 

Takie zdjęcie to rzadki widok w przypadku noblistki. Tokarczuk naprawdę rzadko mówi o swoim życiu prywatnym, choć robi wyjątki. Jakiś czas temu udzieliła wywiadu. Opowiedziała w nim o dzieciństwie Zbyszka. 

Mój syn nie został ochrzczony w Kościele katolickim, nie poszedł więc do komunii. Kiedy inne dzieci miały religię, on siedział całą podstawówkę w szatni na ławeczce. Nie było etyki, żadnych zajęć dla tych dzieci. Zamiast komunii zrobiliśmy mu inicjację, wielkie ognisko, uroczyste obcięcie jego długich włosów, dostał prezenty - mówiła w rozmowie z "Wysokimi Obcasami".

Warto też dodać, że 33-letni Zbigniew to owoc jej miłości z byłym partnerem Romanem Fingasem, z którym niegdyś założyła wydawnictwo "Ruta".

CW

Olga Tokarczuk w drodze na ceremonię wręczenia nagrody Nobla:

Więcej o:
Komentarze (158)
Oldze Tokarczuk podczas wręczenia nagrody Nobla towarzyszyli mąż i syn z narzeczoną. Jak wyglądają?
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 116 razy 96

  Pięknie wyglądają. W takich chwilach odczuwam rzadką dumę z tego że jestem Polakiem. Wielkie gratulacje p. Olgo!

 • czarek1

  Oceniono 87 razy 71

  Gdy słuchałem w TVN24 wykładu p. Olgi Tokarczuk, zacząłem wierzyć, że jeszcze w Polsce powrócą normalne czasy i relacje, że skończy się obskuranctwo, a zacznie powrót do 21 wieku. Brawo pani Olgo! Można w takiej chwili czuć wielką dumę z bycia Polakiem!

 • Gość: małe_miki

  Oceniono 65 razy 49

  Ha ha ha ha ha ha ha....
  Widzę że znacznej części tu komentujących najbardziej przeszkadza fakt, że na gali nie było ani jednego księdza :)))

 • tojamyszka

  Oceniono 67 razy 47

  Pani Olgo , jestem katoliczką , wierzącą , czasem praktykującą . A Panią kocham . I nic mi do tego jak i z kim Pani jest . Dla mnie jest Pani wspaniałym Człowiekiem ./ z dużej litery to nie błąd /

 • calmy

  Oceniono 50 razy 36

  Uwielbiam komentarze, są takie nasze, polskie, jedyne w swoim rodzaju.
  Nie wiem co bym zrobił gdyby mi tego kiedyś zabrakło.
  Czytam je codziennie i codziennie utwierdzają mnie w przeświadczeniu, że wyjazd z ojczyzny na stałe był najmądrzejszą decyzją w moim życiu.
  Nic tak nie pomaga kochać ojczyzny jak kilkaset kilometrów dystansu do najbliższej granicy i mieszkających poza nią ciekawych, mądrych i pełnych życzliwości, szlachetnych ludzi.

 • byann

  Oceniono 45 razy 33

  Hehe, ja też nie ochrzciłem dzieci. Dodatkowo sam nie jestem ochrzczony.
  Syn trochę się buntował, bo wiedział, że koledzy dostaną fajne prezenty na komunię. Powiedziałem, żeby sobie wybrał dowolną rzecz, którą by chciał. Uśmiechnął się i nie chciał nic. Przestał myśleć o prezentach.

 • asia.sthm

  Oceniono 26 razy 18

  > dopiero w środę odebrała nagrodę z rąk króla Szwecji, Karola XVI Gustawa.

  A moze to czwartek byl - ja bym sprawdzila w kalendarzu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX