Nie żyje Irena Laskowska. Grała w "Krzyżakach", "Och, Karol", "O7 zgłoś się"

Zmarła Irena Laskowska, znakomita aktorka filmowa i teatralna. Miała 94 lata. Zagrała w najważniejszych filmach ostatnich dekad.

W miniony piątek w Warszawie zmarła 94-letnia aktorka, Irena Laskowska. Była wybitną aktorką teatralną i filmową. 

Irena Laskowska nie żyje

Irenę Laskowską mogliśmy widzieć wielokrotnie na małym i dużym ekranie. Zagrała m.in. w "Ostatnim dniu lata" u boku Jana Machulskiego. Reżyserem i scenarzystą był Tadeusz Konwicki, który po latach od nakręcenia debiutu filmowego przyznał, że Laskowska zainspirowała go do stworzenia filmu. Prywatnie była żoną jego przyjaciela, grafika i pisarza Mieczysława Piotrowskiego.

Mogliśmy ją oglądać w "Krzyżakach", "Człowieku z marmuru" czy komedii "Oh, Karol", a także na deskach stołecznych teatrów. Przez lata była związana z wieloma teatrami: Narodowym, Dramatycznym, Polskim, Klasycznym i Rozmaitości. Wielokrotnie występowała również w serialach: "07 zgłoś się", "Czterdziestolatku" czy "Polskich drogach".

Ostatni raz mogliśmy ją oglądać na ekranie 16 lat temu, w "Pornografii" Jana Jakuba Kolskiego.

DK

ZOBACZ: Niewyjaśnione śmierci gwiazd

Więcej o:
Komentarze (6)
Nie żyje Irena Laskowska. Grała w "Krzyżakach", "Och, Karol", "O7 zgłoś się"
Zaloguj się
 • Gość: Mazowszanka

  Oceniono 8 razy 6

  Pamiętam ją z Ostatniego dnia lata. No i księżna w Krzyżakach...
  Pokój jej duszy

 • Gość: gosc 007

  Oceniono 1 raz 1

  Odchodzą gwiazdy aktorki , piękne naturalne kobiety. Szkoda że nie ma kim ich zastąpić. Wszystkie pseudo aktoreczki podobne do siebie jak lalki barbi. Szkoda piękna kobieta i jak o niej napisano To wiem o kogo chodzi po tylu latach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX