Janusz Dzięcioł nie żyje. Pierwszy zwycięzca "Big Brothera" zginął w wypadku na przejeździe kolejowym

Janusz Dzięcioł nie żyje. Były poseł, uczestnik pierwszej edycji "Big Brothera" zginął na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem.

Janusz Dzięcioł - pierwszy zwycięzca polskiej edycji "Big Brothera" - zmarł w wypadku samochodowym na przejeździe kolejowym pod Grudziądzem.

Janusz Dzięcioł nie żyje

Do wypadku doszło w piątek w godzinach porannych. Na przejeździe bez szlabanów w Białym Borze pod Grudziądzem doszło do wypadku - samochód zderzył się z pociągiem. Niestety, wypadek był śmiertelny, zaś nieoficjalne informacje, do których dotarła "Gazeta Pomorska" są takie, że ofiarą został kierowca samochodu - Janusz Dzięcioł.

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem policji w Grudziądzu Maciejem Szarzyńskim, który potwierdził nam, że w wypadku zginął 66-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, który wjechał na niestrzeżony przejazd i zderzył się z nadjeżdżającym pociągiem. Informację, że chodzi o Janusza Dzięcioła, potwierdziła z Interią rzeczniczka Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu Agnieszka Reniecka.

Janusz Dzięcioł był pierwszym zwycięzcą programu "Big Brother", posłem na Sejm VI i VII kadencji, szefem straży miejskiej w Świeciu nad Wisłą. 11 grudnia skończyłby 66 lat.

Na trasie kolejowej Grudziądz - Toruń wstrzymano tymczasowo kursowanie pociągów.

Janusz Dzięcioł - strażnik miejski ze Świecia, zwycięzca "Big Brothera", poseł

Janusz Dzięcioł został pierwszym zwycięzcą programu "Big Brother" w Polsce. Kiedy wchodził do programu, był najstarszym uczestnikiem. Zdobył jednak sympatię widzów i wygrał, zostając gwiazdą mediów.

Kilka razy startował w wyborach do parlamentu. Udało mu się dwa razy - w Sejmie VI i VII kadencji. Nie dał się zapamiętać z żadnego wystąpienia, był niemalże tak samo neutralny i sympatyczny, jak w programie. Po dwóch kadencjach zakończył swoją przygodę z "wielką" polityką. Próbował swoich sił w lokalnych wyborach na fotel prezydenta Grudziądza, jednak bezskutecznie.

W ostatnich latach poświęcił się pracy w pomocy społecznej w Świeciu.

Więcej o:
Komentarze (230)
Janusz Dzięcioł nie żyje. Pierwszy zwycięzca "Big Brothera" zginął w wypadku na przejeździe kolejowym
Zaloguj się
 • Gość: :(

  Oceniono 110 razy 94

  Pan Janusz mieszkał niedaleko mnie, zawsze pogodny, uśmiechnięty bardzo kulturalny takiego go zapamiętam. Ogromną tragedia. Wyrazy współczucia dla rodziny [*]

 • Gość: Adam.

  Oceniono 82 razy 72

  Znałem Janusz,chodziliśmy do jednej szkoły Technikum Rolniczym w Grudziądzu, graliśmy w jednej drużynie w szczypiorniak, fajny facet, miły, zawsze pogodny , przyjacielski. Szkoda,ze tak szybko musiał odejścć. Wyrazy współczucia z powodu tragicznej śmierci składam na ręce Jego Żony i Córki.

 • Gość: Monika

  Oceniono 52 razy 48

  Szkoda ;( bardzo sympatyczny człowiek. Pamiętam go jeszcze z BB.
  Niech Pan spoczywa w pokoju Panie Januszu.

 • agenciputinawon

  Oceniono 40 razy 40

  Jak przejeżdżam przez szlaban nawet z podniesionymi zaporami to ZAWSZE zwalniam prawie do zera, albo się zatrzymuje i rozglądam, czy nie nadjeżdża jakiś pociąg, a co dopiero przy przejeździe bez zapór.

 • lastm10

  Oceniono 66 razy 36

  Szkoda chłopa. Prosty, ale wydawał się wyjątkowo uczciwy, co rzadkie w Wolsce.

 • Gość: Adam

  Oceniono 55 razy 29

  Czytam niektóre komentarze i nie chce mi się wierzyć, że wśród komentujących nie ma empatii. żarty z czyjejś śmierci.

 • Gość: Natalia

  Oceniono 25 razy 23

  Smutne ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX