Królowa Elżbieta II to prawdziwy łakomczuch. Wiemy, co najbardziej lubi jeść podczas świąt. Przygotowanie tego dania zajmuje kilka miesięcy

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. To wyjątkowy czas także dla królowej Elżbiety II, która w tym czasie zajda swoje ulubione specjały.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas również dla brytyjskiej rodziny królewskiej, która jest bardzo mocno przywiązana do tradycji. W tych wyjątkowych dniach wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do swoich ulubionych smakołyków, których nie kosztujemy na co dzień. Okazuje się, że sama królowa Elżbieta II również ma swój ulubiony przysmak, nad przygotowaniem którego pracuje się tygodniami.

Co królowa Elżbieta II je w święta?

Osobisty cukiernik królowej zdradził, że ulubionym świątecznym smakołykiem Jej Wysokości są mnice pies, czyli ciastka wypełnione mieszanką suszonych owoców. Kilka lat temu ujawniono, że przepis na ulubione placki królowej wymaga miesięcy przygotowań, o czym poinformowała sama rodzina królewska w swoich mediach społecznościowych, w 2017 roku.

Wszystko jest ręcznie robione przez mały zespół w kuchni w pałacu Buckingham. Mięso mielone jest przygotowywane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem i przechowywane w spiżarni - czytamy.

Mielibyście ochotę skosztować królewskiego specjału? 

Święta Bożego Narodzenia to też nowe, świąteczne filmy. Sprawdź zwiastun najnowszej komedii "Last Christmas":

  RG

Więcej o:
Komentarze (50)
Królowa Elżbieta II to prawdziwy łakomczuch. Wiemy, co najbardziej lubi jeść w święta
Zaloguj się
 • Gość: m;m

  Oceniono 46 razy 42

  Ten serwis się systematycznie kompromituje, ale tym razem daliście po całości! Ciasto z mielonego mięsa zamiast babeczek nadziewanych rodzajem bakaliowej "marmolady" (jeśli można tak to określić) z dodatkiem brandy

 • Gość: mika

  Oceniono 36 razy 32

  No to już Wasza kompromitacja to potęgi nieskończonej!!! Mincemeat to tradycyjny w Wielkiej Brytanii rodzaj gęstego farszu z bakalii, a nie mielone mięso. Kto to pisał???!!!!

 • Gość: wtf?

  Oceniono 33 razy 29

  tarzam się ze śmiechu!!!! kto to pisał?
  bo zakładam, że żywy człowiek, a nie bezmyślna maszyna,
  wstyd i żenada

 • betik1000

  Oceniono 29 razy 25

  Brawo za babola roku.

 • Marek Malachowski

  Oceniono 30 razy 24

  Drogi pisarczyku. Zblazniles się po całości. Mince pies to nie mielone mięso. Nie używaj translatora elektronicznego.
  Mince pies babeczki z bakaliami które 'dojrzewaja' w spiżarni kilka miesięcy. Podobna metoda jest wytwarzany Christmas Pudding do niego dodajemy dodatkowo beef suet. Wszystko podajemy na ciepło z brandy cream... MNIAM ;)

 • winifred

  Oceniono 26 razy 22

  Rany boskie... "mince pies"... Proszę korzystać z "google translate" pod opieką kogoś kto potrafi czytać ze zrozumieniem i posiada umiejetność korzystania z takich archeo-wymysłów jak słownik/encyklopedia (grube takie, zwykle bez obrazków)

 • Gość: gosc

  Oceniono 23 razy 19

  wystarczy slownik wziac do reki albo poczytac o angielskich tadycjach - mielone mieso!- masakra; gazeto - chociaz jakis podstawowy poziom wypada zachowac ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX