Królowa Elżbieta II nie żyje? Takie informacje podawały zagraniczne media. Ostatnie zdjęcie mówi jednak zupełnie co innego - ma się świetnie

W poniedziałek obiegła media informacja o domniemanej śmierci królowej Elżbiety II. Żartownisie udostępnili na Twitterze post ze sfałszowaną rozmową strażników pałacowych - na szczęście informacja okazała się fejkiem, zaś królowa ma się świetnie.

Od kilku dni brytyjskie media huczą o śmierci królowej Elżbiety II. Wszystko za sprawą postu, który został opublikowany na Twitterze. Był to screen rozmowy z WhatsAppa, gdzie zostały napisane wszystkie szczegółowe informacje dotyczące śmierci władczyni Wielkiej Brytanii. Rozmowę mieli prowadzić strażnicy z pałacu, zaś pracownicy królowej nie mają w zwyczaju rozwiewać podobnych wątpliwości od razu, gdy te się tylko pojawiają. Na szczęście fotoreporterom udało się zauważyć królową, zanim plotki nabrzmiały jeszcze bardziej.

Jak się czuje królowa Elżbieta II?

W rozmowie możemy przeczytać, że królowa miała umrzeć w poniedziałek z powodu niewydolności serca. Do zgonu miało dojść o godz. 9:30 rano. Mimo popularności i szybkiego rozprzestrzeniania się postu, nic takiego się nie wydarzyło.

Okazało się, że to tylko jeden z głupich żartów - tym częstszych, im królowa jest starsza. Wywołał jednak burzę w sieci i reakcję brytyjskich mediów, które na potęgę zaczęły tworzyć artykuły o stanie zdrowia królowej Elżbiety. Większość osób bardzo skrytykowała tę sytuację, mówiąc, że pokazuje to całkowity brak szacunku do monarchy.

Po tej głośnej aferze paparazzi nieustannie śledzili pałac Buckingham, w którym przebywa królowa. Udało się im zrobić zdjęcia, gdy monarchini wyjeżdżała z posesji samochodem. I tu możemy uspokoić wszystkich. - wyglądała bardzo dobrze a także, co najważniejsze, zdrowo i żywo.

Pogrzeb królowej Anglii - przygotowania 

Przypominamy, że gdy umiera władca Anglii, uruchomiany zostaje szereg specjalnie przygotowanych czynności. Ta operacja nosi nazwę "London Bridge is down". Rozpoczyna się od poinformowania premiera, potem mediów. Najczęściej pierwszą stacją, jaka dostawała taką informację, było BBC. W przypadku nagłej śmierci na stacji BBC odbędzie się automatyczne przerwanie wszystkich kanałów na rzecz jej ogłoszenia.

Istotną rzeczą jest także strój dziennikarzy, którzy będą przekazywali tę wiadomość. Musi być czarny, wykluczający kolorowe dodatki. Po ogłoszeniu informacji nadchodzi czas żałoby, który trwa aż 12 dni. Podczas tych dni przygotowany jest pogrzeb państwowy.

Śmierć monarchy wpływa również na brytyjski skarb państwa. Automatycznie zamykana jest giełda i wszystkie banki.

Dzień pogrzebu i kolejna koronacja staną się dniem narodowym wolnym od pracy.

BO

Poniżej możecie zobaczyć, że należenie do rodziny królewskiej nie jest wcale takie łatwe. 

Więcej o:
Komentarze (20)
Królowa Elżbieta II nie żyje? Ostatnie zdjęcie z wczoraj mówi zupełnie co innego - wciąż rządzi i ma się świetnie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gambit szachowy

  Oceniono 7 razy 7

  Nie umarła bo Mały poszedł do szpitala, inaczej by nie poszedł ponieważ byłby jednym z ważniejszych zaproszonych żałobników, o Terleckim Suskim Krystynie Pawłowicz nie wspomnę

 • mer-llink

  Oceniono 6 razy 6

  Jeżeli pojawiają się pogłoski o czyjejś śmierci, to dobra wróżba podobno.
  Zdrowia i długich lat życzymy Jej Wysokości!

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 2 razy 2

  Królowa nie rządzi, a panuje.

 • Gość: lk

  Oceniono 2 razy 2

  Królowa to nie polaczek, byle czego nie je. Umrze może za 40 lat.

 • klamtusek

  Oceniono 2 razy 2

  Jarosław jeszcze pozwolenia nie dał.

 • Gość: kkk

  Oceniono 9 razy 1

  Mieszkam na Wyspach Brytyjskich i mam nadzieję, że zgon Elżbiety II nie nastąpi zbyt szybko. Ludzie są tu bardzo sceptycznie nastawieni na myśl, że krajem rządzić będzie Książę Karol. No chyba że odstąpi od zasiadania na tronie na rzecz Williama.
  Książę Karol = największy egoista Wielkiej Brytanii!

 • Gość: niech już zdechnie

  0

  U nas jak ze starości albo na raka padnie szeregowy (oby jak najszybciej), to gospodarka stanie na tydzień, tylko browary i gorzelnie będą mieć żniwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX