Wiemy, jaki tytuł otrzyma księżna Camilla, kiedy książę Karol zasiądzie na tronie

Królowa Elżbieta II w tym roku skończyła 93 lata. Po jej śmierci królem zostanie jej syn, książę Karol. A jaki tytuł będzie nosiła jego żona, księżna Camilla Parker Bowles?

Konwencja królewska mówi, że w Anglii monarcha musi panować wiecznie. Co za tym idzie, po śmierci królowej Elżbiety II tron obejmie jej najstarszy syn - książę Karol. A co wydarzy się z jego drugą żoną Camillą?

Jaki tytuł będzie nosiła księżna Camilla Parker Bowles?

W rzeczywistości Camilla nie ma prawa zostać królową, nawet gdy jej mąż jest królem. Camilla księżna Kornwalii po objęciu tronu przez jej męża księcia Karola stanie się najpewniej "jej królewską wysokością królową małżonką". Nawet po jego śmierci Camilla nigdy nie obejmie tronu. Wtedy jego miejsce zajmie najstarszy syn, książę William.

Kwestia tytulatury dla Camilli jest na tyle skomplikowana, że co i rusz poruszają ją brytyjskie media, próbując wytłumaczyć zawiłości. Zamieszanie wprowadzają też sami przedstawiciele Clarence House, jak oficjalnie nazywa się dwór księcia Karola i księżnej Camilli. Jeszcze jakiś czas temu na oficjalnej stronie internetowej Clarene House widniała odpowiedź na pytanie, jaki tytuł będzie nosiła Camilla, kiedy Karol zostanie w końcu królem (miała to być "księżniczka małżonka"). Niedawno informacja ta zniknęła, jednak większość mediów brytyjskich oscyluje pomiędzy dwoma tytułami: królową małżonką lub księżniczką małżonką (tytuł "księcia małżonka" nosił ostatnio książę Albert, mąż królowej Wiktorii).

Królowa nie żyje? To plotka

Od niedzieli wieczorem w zagranicznych mediach krąży informacja o domniemanej śmierci królowej Elżbiety II. W sieci pojawiła się sfałszowana informacja, która mówi, że królowa Elżbieta nie żyje od 9 rano i zmarła na zawał serca. Na szczęście wiadomość została już sprostowana, zaś królowa ma się dobrze. Pałac nie ma też w zwyczaju dementować takich informacji za każdym razem, bowiem właściwie codziennie musieliby wydawać oficjalny komunikat. Dziś jednak po sieci krążą wpisy domniemanych strażników z pałacu, którzy mieli na komunikatorze WhatsApp przekazywać sobie informacje o śmierci królowej:

BO

Poniżej możecie zobaczyć nieznane fakty o byłej żonie księcia Karola - księżnej Dianie:

Więcej o:
Komentarze (58)
Kto zastąpi na tronie królową Elżbietę po jej śmierci? Wiemy, jaki tytuł otrzyma księżna Camilla, kiedy książę Karol zasiądzie na tronie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • baby1

  Oceniono 17 razy 15

  Ja bym tak za bardzo na miejscu Karola nie liczył na koronę. Elka to sto dwadzieścia lat będzie żyła. Zobaczycie jak dożyjecie.

 • zapomorski12

  Oceniono 17 razy 13

  Na załączonej fotografii, to Camila Parker ma 93 lata a nie królowa Elżbieta :)

 • boo-boo

  Oceniono 12 razy 8

  "księżniczka małżonka"- tak...chyba jak Karol poślubi własną córkę to lud dostanie "księżniczkę małżonkę". Camila to co najwyżej będzie "księżną małżonką". Księżniczką to się trzeba urodzić czerskie tłuki.

 • Gość: kolega kierownik

  Oceniono 6 razy 6

  Koleżanka małżonka.

 • Gambit szachowy

  Oceniono 5 razy 5

  Faktycznie Angole mają problem U nas takiego problemu nie ma Jak się mały przekręci to nie będzie w walki o schedę ponieważ dzieci nie ma a Nowym prezesem wszystkich prezesów zostanie ten kto najlepiej kłamie jest najbardziej podstępny i wredny

 • Gość: pytam się

  Oceniono 14 razy 4

  A jaki tytuł będzie miał następca króla kulawego jakby jednak SEPSA była taka łaskawa??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX