Małgorzata Kożuchowska cierpi na przewlekłą chorobę. "Kiedy trafię na odcinki "rodzinki.pl" z tego okresu widzę 'księżyc w pełni'"

Małgorzata Kożuchowska na łamach gazety "Forbes" w felietonie wyznała, że choruje na Hashimoto. Opowiedziała o problemach związanych z zaburzeniami autoimmunologicznymi i jak sobie z nimi radzi.

Małgorzata Kożuchowska w najnowszym wydaniu magazynu "Forbes" opublikowała tekst, w którym po raz pierwszy wyznaje, że zmaga się z Hashimoto. Opisała również, jak łączy pracę na planie z macierzyństwem. 

Małgorzata Kożuchowska choruje na Hashimoto

Aktorka stwierdziła, że przyszedł czas na takie wyznanie, ponieważ jej 5-letni syn coraz więcej rozumie i staje się samodzielny. Wyznała, że macierzyństwo było dla niej trudne nie tylko ze względu na łączenie z pracą zawodową, ale również z uwagi na chorobę:

Od lat zmagam się z chorobą Hashimoto, biorę leki, muszę bardzo uważać na to, co jem. Przed diagnozą byłam wiecznie osłabiona, przemęczona i przeziębiona. Odporność zerowa. Wzięłam się za siebie i jest ogromna poprawa. Zrobiłam to dla siebie i dla dziecka, wcześniej wciąż brakowało czasu… Było warto – czuję się o niebo lepiej! - napisała Kożuchowska

Gwiazda serialu "Rodzinka.pl" twierdzi, że choroba wpłynęła na jej zdrowie, samopoczucie i wygląd. Była opuchnięta i czuła się nieatrakcyjnie:

Byłam wyczerpana, napuchnięta, czułam, że we wszystkim wyglądam słabo. Ostatnią rzeczą, na jaką miałam ochotę, to pokazywać się tak światu. Jeszcze dziś, kiedy przypadkiem trafię na odcinki „rodzinki.pl” z tego okresu widzę „księżyc w pełni”. Zresztą pamiętam pojawiające się w internecie komentarze w rodzaju: „czy ja muszę wciąż patrzeć na tę twoją opuchniętą gębę”. Urocze - skomentowała aktorka

Nie tylko Małgorzata Kożuchowska zmaga się z chorobą autoimmunologiczną. Walczy z nią m.in. Joanna Krupa, Aneta Zając, Majka Jeżowska, Julia "Maffashion" Kuczyńska, Kayah, Kinga Rusin. 

DK

Zobacz jak Kożuchowska, Dygant i Widawska bawiły się na festiwalu filmowym w Wenecji

Więcej o:
Komentarze (131)
Małgorzata Kożuchowska cierpi na przewlekłą chorobę. Wyznała, że od lat zmaga się z dolegliwościami
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gosc 007

  Oceniono 37 razy 33

  Posralo je z tym Hashimoto. Choruje na to 30 lat i cukrzycę. Jakoś żyję. Tylko że ja stać na prywatnych lekarzy a ja czekam po kilka miesięcy na wizyty. A dieta to B. Drogi interes.

 • justas32

  Oceniono 34 razy 28

  Niestety nie istnieją leki na Hashimoto, więc nie można ich brać. Dziwię się że osoba która choruje na tą chorobę o tym nie wie. Można jedynie suplementować hormony, które zastępują hormony wytwarzane przez tarczycę, ale w żaden sposób nie leczą tej choroby ...

 • Gość: Iga

  Oceniono 33 razy 23

  Niech Pani nie gada głupot! Co druga z nas w podobnym wieku choruje na to. Księżyc w pełni?! Co za bzdura! Nie wiedziała chyba Pani kobiet które zmagają sie z ta choroba bez pieniędzy, stojąc w kolejkach do lekarzy.

 • Gość: irma

  Oceniono 21 razy 21

  a która nie choruje na 'hashimoto' ?!? tak już jest i wiele osób zmaga się z tą chorobą, i powinna się cieszyć, że nie musi się zmagać z huśtawką wagi !!!!

 • Gość: has

  Oceniono 30 razy 14

  Serio, one wszystkie mają Hashimoto? I jeszcze celiakię z nietolerancją laktozy.
  śmieszne są

 • mo.ye

  Oceniono 10 razy 10

  I moja żona też na to cierpi. Dlaczego jej nie wymieniliście? Wystarczyło napisać "i wiele kobiet". No tak, ale wówczas celebryci byliby tacy jak my, zwyczajni, a tak to jest elyta.

 • Gość: ja

  Oceniono 17 razy 9

  czyms trzeba wrocic kiedys byla ciaza z naprotechnologii teraz nadrozpoznawalna choroba.....

 • Gość: Rty

  Oceniono 12 razy 8

  Dzis kazda celebrytka choruje na Haszimoto i/lub celiakie. A mnie sie wydaje ze raczej na odmóżdżenie

 • Gość: Goska

  Oceniono 16 razy 8

  Ja mam podejrzenie stwardnienia rozsianego. Mam 33 lata. No ale Hashimoto to jest tragedia. Biedaczyna, ze z tym zyje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX