"Porażka TVN!". W "MasterChefie" kucharz zasłabł od upału. Jury wyrzuciło go z programu. Widzowie wściekli na produkcję

Niedzielny odcinek "MasterChefa" wywołał wiele emocji. Przede wszystkim tych negatywnych. Widzowie nie kryją swojego oburzenia i bronią usuniętego z programu uczestnika.

Ostatni odcinek "MasterChefa" na pewno nie przejdzie bez echa. To, co wydarzyło się w programie, wyjątkowo zdenerwowało widzów, którzy wyrazili swoje niezadowolenie w mediach społecznościowych. Doczekamy się odpowiedzi produkcji?

"MasterChef". Uczestnik trafił do szpitala i odpadł z programu

Niedzielne wydanie jednego z najbardziej popularnych formatów TVN sprawił, że w sieci zawrzało. Uczestnicy "MasterChefa" wyjechali do Meksyku, aby tam stawić czoła kolejnym kulinarnym zadaniom. Okazało się, że egzotyczny klimat bardzo im w tym przeszkadzał. Kandydaci na przyszłych kucharzy musieli przygotować dania dla 57 osób. Do tego dochodzi bardzo wysoka temperatura oraz ciepło bijące od urządzeń kuchennych.

Mariusz Komenda, elektryk, który na co dzień pracuje w Szwajcarii, zwyczajnie nie dał rady. Jego organizm nie wytrzymał. W pewnym momencie musiał usiąść w cieniu, ponieważ zaczęło boleć go serce i zrobiło mu się bardzo duszno. Uczestnik podejrzewał udar słoneczny.

Nie mogę wychodzić na to słońce. Jak wyjdę na słońce to od razu mi się duszno robi, serce mnie kłuje. Nie wiem, jakiś udar słoneczny albo coś takiego. Nie mam siły iść do gości - stwierdził Mariusz.

Finalnie Komenda pojechał do szpitala, jego dania nie zostały podane, a on... odpadł z programu. Za co? My nie potrafimy odpowiedzieć na to pytanie. Podobnie myślą widzowie, który pod postem na profilu "MasterChefa" wyrazili swoje oburzenie.

Bez komentarza... Na miejscu Mariusza pozwałabym producentów programu za narażenie zdrowia i życia. Nawet w ekstremalnych warunkach należało zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo i higienę pracy. A wystarczyło zadaszenie i nawiew... Strasznie niesprawiedliwy i krzywdzący finał.
Porażka TVN! Tyle lat oglądałam, ale takiej szopki to jeszcze nie było! Wstyd!
Moim zdaniem konkurencja nie powinna odbyć się przy takiej pogodzie na wolnym powietrzu. Bezsensowne ryzykowanie zdrowiem uczestników. Jurorom i ważnym gościom specjalnym zagwarantowano parasole. Wszędzie są ważni i ważniejsi, niestety... Szkoda - pisali.

Show musi robić wrażenie i dobrze wyglądać na szklanym ekranie. Krajobrazy Meksyku na pewno pięknie się prezentują, jednak uczestnicy, biorąc udział w programie, powinni mieć zagwarantowane przynajmniej podstawowe warunki bezpieczeństwa. Wysoka temperatura - da się zrozumieć. Jednak gdzie podziały się parasole czy wiatraki? Kucharze mieli dostęp tylko do wody.

Dodatkowo, dlaczego dania Mariusza nie zostały ocenione lub dlaczego nie dostał on dodatkowej okazji na powtórzenie zadania?

Skontaktowaliśmy się z produkcją i czekamy na ich odpowiedź.

Pamiętacie największe wpadki w telewizji?

Co myślicie o całej sytuacji?

KB

Więcej o:
Komentarze (216)
Afera w "MasterChefie". Jeden z uczestników odpadł z programu, bo trafił do szpitala. Widzowie oburzeni: Wstyd
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • mp102

  Oceniono 96 razy 94

  Oni tam oceniają umiejętności kulinarne, czy wytrzymałość na ekstremalne warunki? Bo chyba tvn zapomniało na czym miało polegać sedno tego .

 • Gość: Emma

  Oceniono 80 razy 74

  Wstyd tvn! Na miejscu Mariusza bym oskarżyła tvn o narażenie zdrowia i życia. Na planie był Michael nie mógł przerwać konkurencji przecież widział że wszyscy nie mogli wytrzymać i uciekali choć na chwilę do cienia. Jurorzy pod parasolem siedzieli. Szkoda Mariusza przez głupotę tvn stracił szansę na wygraną. A można było załatwić parasole albo gotować w klimaryzowanym pomieszczeniu. W Meksyku są temperatury dla nas nie do wytrzymania. Ciekawe co by zrobili jakby im wszyscy lub większość uczestników udaru dostała?

 • Gość: Babazlasu

  Oceniono 73 razy 71

  Oglądałam kawałek tego odcinka i byłam w szoku. Jak można było ustawić grille, kuchnie itp. na placu, w pełnym słońcu, w upale 40 stopni i kazać ludziom tam gotować przez ponad godzinę oraz stać kamerzystom i dźwiękowcom za sprzętem. Naprawdę nie było ich stać na bardziej ludzkie warunki? Tvn w ten weekend akcjami z Mam talent i Masterchef osiągnął dno moralne i wspiął się na wyżyny pogardy i braku empatii.

 • Gość: Becia

  Oceniono 62 razy 62

  A tak sie chlopak cieszyl na ten wyjazd i mial szanse na wygrana albo dojscia do finału
  Wedlug mnie powinna ta konkurencja odbyc sie jeszcze raz ale w dogodniejszych warunkach,to nie jego wina ze organizm nie wytrzymal takiego upału

 • Gość: Mik

  Oceniono 50 razy 50

  Wstyd dla tvn Żeby w takim upale gotowac na otwartej przestrzeni tyle godzin powyżej 40 st. Pani Gessler pod parasolem a kucharze na żywioł Brak słów żenada Nie do pomyślenia Mogli im chociaż dać parasole albo miejsce zaciemnione a nie na żywioł

 • Gość: Anna

  Oceniono 47 razy 45

  Jak można kazać gotować w taki upał!!!! Sami schowali się pod parasole!!! Masakra i wielka niesprawiedliwość!!!!

 • Gość: Tczewianka

  Oceniono 43 razy 41

  Jestem bardzo zbulwersowana wczorajszym wydarzeniem. Na miejscu Pana Mariusza zlozylabym pozew do sądu o narażenie życia i zdrowia. Dla produkcji nie liczą się ludzie tylko oglądalność. Wstyd i totalna porażka.

 • Gość: Patryk Gość

  Oceniono 41 razy 39

  Dokładnie! Powinny być parasole dla uczestników i jego dania powinny być ocenione. Jeśli program robi to dla oglądalności to ja to pie... i nie będę oglądał takich szopek Masterszefa.

 • xysieq

  Oceniono 36 razy 34

  Nie wiem jakie kwity podpisywali uczestnicy, ale sugeruję Mariuszowi konsultację z prawnikiem.
  W USA chłopak miałby już chyba parę milionów dolarów odszkodowania na koncie, bo to było świadome narażanie na utratę życia i zdrowia przez organizatora. Świadome!
  Parę głupich parasoli i wiaderek z lodem i Powerade/Gatorade by wystarczyło, żeby cyrku nie robić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX