Książę Andrzej zrezygnował z pełnienia królewskich obowiązków. Co z jego córkami? Też będą musiały się wycofać

Książę Andrzej wycofał się z pełnienia obowiązków królewskich. O swoją przyszłość zaczęły się obawiać jego córki, księżniczki Beatrice i Eugenia.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że książę Andrzej ostatecznie uznał, że jego domniemane powiązania z aferą pedofilską szkodzą wizerunkowi rodziny królewskiej. Po rozmowie z królową ogłosił, że wycofuje się z pełnienia królewskich obowiązków. Oznacza to, że utraci 240 tysięcy funtów rocznej pensji. A co z jego córkami?

Córki księcia Andrzeja wycofają się z publicznych obowiązków?

Królewski korespondent BBC Peter Hunt twierdzi, że skandal z udziałem księcia Andrzeja bardzo mocno odbije się na jego dwóch córkach - księżniczkach Beatrice i Eugenii. Uważa, że powinny one skupić się na swoich prywatnych karierach i podjąć decyzję o wycofaniu, tak jak ich ojciec.

Przypomnijmy, że Beatrice jest konsultantem biznesowym, a Eugenia jest zaangażowana w pomoc charytatywną. Podobno księżniczki nigdy nie odwróciły się od swoich rodziców i w tej sytuacji jest podobnie. Jednak głośna afera może mieć wpływ na ślub księżniczki Beatrice, który planowany jest na przyszły rok.

A tak jeszcze niedawno cała rodzina świętowała urodziny królowej:

Jak myślicie, co na to królowa Elżbieta?

KB

Więcej o:
Komentarze (80)
Książę Andrzej zrezygnował z pełnienia królewskich obowiązków. Co z jego córkami? Też będą musiały się wycofać
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: GOŚĆ

  Oceniono 27 razy 21

  Codziennie wypisujecie po kilka artykułów na temat BRK, a wciąż nie wiecie, ze te księżniczki NIE PEŁNIĄ funkcji reprezentacyjnych?
  Obie pracują na etacie, Eugenia jest dyrektorem galerii a Beatrycze pracuje w branży modowej.
  Oczywiście jako księżniczki są też beneficjentkami prywatnej fortuny królewskiej, w postaci pieniędzy, domow i innych profitów (np. darmowej ochrony i kierowców ).
  Wszyscy wiedzą, ze to milionerki, tak jak np. dzieci i wnuki Anny czy księżniczki Małgorzaty.

 • Gość: GOSC

  Oceniono 25 razy 15

  Dlaczego maja dziewczyny placic za grzechy szmatlawego ojca???? nie rezygnujcie dziewczyny - NEVER

 • Gość: wiceherszt

  Oceniono 20 razy 8

  To musiała być trudna i łamiąca serce decyzja. Osobiście chyba poszedłbym się schlać, gdyby zmuszono mnie do rezygnacji z corocznego obowiązku przyjmowania za frajer 240 tysięcy funciaków. "Jak żyć?" - lamentowałbym. "Jak ja będę teraz żyć, bez tych 240 tysięcy obowiązków?"

 • acototak

  Oceniono 17 razy 7

  Monarchia w XXI wieku ma takie samo prawo bytu jak religia - zerowe

 • stary71

  Oceniono 16 razy 6

  Po niektórych wypowiedziach łatwo poznać, że - jako społeczeństwo - przeszliśmy przez okres bolszewizacji. Uwagi na temat monarchii brytyjskiej, urody córek księcia Andrzeja i charakteru ich pracy, przypominają jako żywo artykuły w polskiej prasie z lat 60-ych. Jeżeli forumowicze Gazety Wyborczej mają takie poglądy, to naprawdę nie można się dziwić sukcesom bolszewickiej w istocie partii, jaką jest PiS. Chyba musi wymrzeć kilka pokoleń zanim coś się u nas zmieni.

 • Gość: Gość

  Oceniono 14 razy 6

  Kolejny raz mają odpowiadać za błędy ojca?

 • voyteko

  Oceniono 5 razy 5

  a wiec ta comedia "Windsors" na Netflixie to nie fikcja...wszystko sie dzieje wedlug scenariusza...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX