Książę Andrzej rezygnuje z pełnienia królewskich obowiązków. "Żałuję znajomości z Epsteinem"

Książę Andrzej udzielił ostatnio wywiadu dla BBC, w którym odniósł się do łącząnej z nim afery pedofilskiej. Kilka dni później podjął ważną decyzję.

Książę Andrzej zapowiedział, że wycofa się z obowiązków królewskich w "przewidywalnej przyszłości". Powodem jest wielokrotne łączenie go ze skandalem pedofilskim. Informację tę przekazał sam monarcha w oficjalnym oświadczeniu.

Książę Andrzej podjął ważną decyzję

Kilka dni temu syn królowej Elżbiety II udzielił wywiadu dla BBC. W rozmowie z prowadzącą zaprzeczył, jakoby stawiane mu przez media zarzuty dotyczące seksu z nieletnią były prawdziwe. Wypowiedź monarchy miała najprawdopodobniej uspokoić zamieszanie wokół jego osoby. Stało się jednak inaczej. Po emisji wspomnianego wywiadu w sieci zawrzało. Książę Andrzej uznał ostatecznie, że jego domniemane powiązania z aferą pedofilską szkodzą wizerunkowi rodziny królewskiej.

Książę wyznał, że zapytał królową, czy mógłby wycofać się z obowiązków publicznych, a ona wyraziła zgodę.

Nadal żałuję mojej źle ocenionej znajomości z Jeffrey'em Epsteinem. Jego samobójstwo pozostawiło wiele pytań bez odpowiedzi, szczególnie dla jego ofiar. Głęboko współczuję wszystkim, którzy zostali dotknięci i chcą jakiejś formy zamknięcia - dodał w oświadczeniu.

Książę Andrzej bohaterem afery pedofilskiej

Jeffrey Epstein został zatrzymany pod zarzutem handlu nieletnimi kobietami. Miał ściągać je do swoich rezydencji m.in. na Manhattanie czy w Palm Beach i rzekomo płacić im za świadczenie usług seksualnych jego przyjaciołom. Niewykluczone, że jednym z nich miał być właśnie syn królowej. Tak przynajmniej twierdzi Virginia Roberts, ofiara Epsteina, według której do stosunku z księciem Andrzejem doszło trzykrotnie w latach 1999 - 2001 w Londynie, Nowym Jorku i na Karaibach.

W ostatnim czasie brytyjska rodzina królewska ma wiele problemów. Okazuje się, że szeroko komentowany w mediach konflikt księcia Williama i Harry'ego jest tylko jednym z nich. Co myślicie o decyzji syna królowej Elżbiety?

A tak jeszcze niedawno rodzina królewska świętowała urodziny królowej:

Więcej o:
Komentarze (45)
Książę Andrzej rezygnuje z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej. "Żałuję mojej źle ocenionej znajomości z Jeffreyem Epsteinem"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pistolet_prezesa

  Oceniono 49 razy 45

  A nie mogą go przenieść po prostu do innej parafii?

 • nietyp

  Oceniono 29 razy 21

  Z pełnienia obowiązków??? A jaki to były obowiązki??? Pozowanie do fotek?

 • Gość: gigi

  Oceniono 25 razy 19

  HEROIZM PO PROSTU, CHAM I PROSTAK JAK CAŁA PASOŻYTNICZ RODZINKA KÓREWESKA

 • Gość: u

  Oceniono 22 razy 16

  MONARCHA? siriusly?

 • volverener

  Oceniono 21 razy 15

  W episkopacie polskim coraz więcej wakatów. Czemu chłopa nie przygarnąć, byłby wśród swoich. I też paradują w ładnych ciuchach...

 • drakaina

  Oceniono 10 razy 10

  Książę Andrzej nie jest monarchą, a jedynie synem monarchini. To zasadnicza różnica.

 • Gość: courvoisier_i_wypije

  Oceniono 12 razy 8

  Z dobrobytu bzdury im do lbow przychodza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX