Emilia Clarke zdradziła niepokojące kulisy rozbieranych scen w "Grze o Tron". "Chyba nie chcesz rozczarować swoich fanów?"

Emilia Clarke w "Grze o Tron" wielokrotnie miała rozbierane sceny, jednak to te z pierwszego sezonu zapamiętaliśmy najlepiej. Dla niedoświadczonej aktorki było to traumatyczne przeżycie.

Emilia Clarke, aktorka znana z roli Daenerys Targaryen w serialu HBO "Gra o Tron" udzieliła wywiadu Daksowi Shepardowi w podcaście "Armchair Expert". Opowiedziała w nim o swoich doświadczeniach z planu serialu. Matka Smoków miała być intensywnie namawiana do rozbieranych scen. 

Emilia Clarke o rozbieranych scenach w "Grze o Tron"

Aktorka zapytana o to, czy nagrywanie scen łóżkowych jest "przerażające" odpowiedziała twierdząco.  Prowadzący wspomniał brutalną scenę gwałtu, którą mogliśmy oglądać w jednym z pierwszych odcinków serialu. Jak się okazuje, Clarke przetrwała pierwszy sezon dzięki Jasonowi Momoi, odtwórcy roli Khala Drogo, który zaopiekował się nią.

Dopiero teraz zdaję sobie sprawę, jak bardzo mi to było potrzebne, ponieważ mogło to pójść na wiele, wiele, wiele różnych sposobów. Jason miał doświadczenie, zrobił wiele dobrych rzeczy. Mówił: „Kochanie, właśnie tak ma być i tak nie powinno być, a ja upewnię się, że będzie dobrze” - powiedziała Clarke 

Momoa zawsze upewniał się, czy podczas nagrywania nagich scen Emilia otrzyma szlafrok. Aktorka zaczęła pracę na planie serialu tuż po szkole aktorskiej. Gdy przesłano jej scenariusz  od pomyślała, że musi być jakiś haczyk. 

Teraz jestem o wiele bardziej doświadczona i wiem, co jest dla mnie wygodne i co mogę robić. Na planie były spory. Mówiłam: nie, prześcieradło zostaje, a oni na to: chyba nie chcesz rozczarować swoich fanów. Na co ja: pieprzcie się - dodała.

Emilia Clarke powiedziała też, że wcześniej nie była na takim planie zdjęciowym i nie miała pojęcia co robi. Przed zagraniem w serialu HBO wystąpiła jedynie w dwóch filmach. Jak dodała, czuła się niekomfortowo będąc naga wśród obcych ludzi. 

Cokolwiek czuję - tak wcale nie jest, popłaczę w łazience, a potem wrócę, zrobimy scenę i wszystko będzie dobrze - tłumaczyła sobie.

Na początku swojej kariery gwiazda uważała, że nie jest warta, by czegokolwiek wymagać. Dzięki współpracy z Jasonem dowiedziała się jednak, że musi ustalić na jakich zasadach chce pracować i pokazywać swoje ciało. 

DK

Aktorka niedawno obchodziła 33 urodziny. Zobaczcie, jak świętowała: 

Więcej o:
Komentarze (9)
Emilia Clarke o rozbieranych scenach w "Grze o Tron": Mówili mi "Chyba nie chcesz rozczarować swoich fanów?"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Marta

  Oceniono 11 razy 11

  Jason Momoa jest ogólnie spoko gościem!

 • Gość: arrow

  Oceniono 4 razy 4

  Daenerys podczas tych scen czuła się podobnie, dzięki czemu finalnie na ekranie dobrze wyszło.

 • Gość: Asde

  Oceniono 3 razy 3

  Taka wielka produkcja a to kolega z planu musiał jej pilnować i chronić,a reszta osób z produkcji ?? Czemu nie zapewniono jej komfortowych warunków? Ale to się zamiecie pod dywan bo to przecież Gra o Tron..

 • Gość: zuch

  Oceniono 3 razy 3

  Tłumaczu, nie "co jest dla mnie wygodne" tylko "co jest dla mnie KOMFORTOWE" - to wbrew pozorom nie jest to samo ;)

 • Gość: Kum

  Oceniono 2 razy 0

  Takie sceny odwalała w grze o tron, że shoty trafiały na strony porno. OK.

 • Gość: Gość

  Oceniono 14 razy -10

  To niech weźmie się za sprzątanie ..Bo zawody pomyliła ... Aktorka??? haha..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX