Richard Gere pierwszy raz w Polsce. Zrobił sobie zdjęcie ze znaną polską polityk

Richard Gere przyleciał do Polski i, jeśli będziecie mieli trochę szczęścia, możecie spotkać go w Warszawie. Aktor odwiedził... polski Sejm.

Richard Gere jest w Polsce! Wiadomość jest o tyle sensacyjna, że dla aktora to pierwsza wizyta w naszym kraju. Skierował się od razu do najważniejszego miejsca - odwiedził Sejm, gdzie na zaproszenie jednego z zespołów parlamentarnych przysłuchiwał się dyskusji o ochronie praw człowieka.

Richard Gere w polskim Sejmie

Richard Gere przyleciał do Polski na zaproszenie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. W sobotę odbierał nagrodę w Toruniu w czasie festiwalu Camerimage, dzisiaj jest w polskim Sejmie, zaś niebawem będzie również gościem polskiego festiwalu Watch Docs.

W parlamencie spotkał się głównie z posłami opozycji - widział się m.in. z Małgorzatą Kidawą-Błońską, z którą rozmawiał o "ważnych sprawach", jak zdradził Michał Szczerba z PO:

Richard Gere na korytarzu Sejmowym odpowiedział na kilka pytań dziennikarzy. Okazuje się, że aktor widzi wspólne problemy w Polsce i Stanach Zjednoczonych.

Chcę się tylko dowiedzieć, co się tu dzieje, jakie macie problemy, jak myślicie. To wspaniały kraj, ale to tej pory byliście dla mnie wielką niewiadomą. Wszyscy mamy te same problemy - w Stanach Zjednoczonych też - mówił Gere dla Radia Zet.

Richard Gere uczestniczył w spotkaniu Sejmowego zespołu ds. Tybetu. Wcześniej widział się również z RPO Adamem Bodnarem.

Richard Gere - aktor aktywista

Richard Gere jest jednym z wielu aktorów, którzy często udzielają się publicznie i zabierają jasne stanowiska w bardzo skomplikowanych sprawach. Nie bez powodu został zaproszony na spotkanie zespołu ds. Tybetu - jest buddystą, sprawami Tybetu zajmuje się od 1987 roku, fundacja jego imienia zajmuje się prawami człowieka w tym miejscu i wspiera działalność Dalajlamy.

Więcej o:
Komentarze (119)
Richard Gere pierwszy raz w Polsce. Odwiedził dość nieoczywiste miejsce. Zrobił sobie zdjęcie ze znaną polską polityk
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: asha

  Oceniono 33 razy 23

  Tego objęcia przez Gere’a zazdroszczę.

 • Barbara Jasińska

  Oceniono 57 razy 23

  Politycy PO to wykształceni ludzie i języki obce znają,nie to co pisiory, co nie umieją dobrze nawet po polsku rozmawiać,a język angielski na poziomie szkoły podstawowej , nawet angielski Morawieckiego pozostawia wiele do zyczenia

 • lubat

  Oceniono 32 razy 16

  Facet zajmuje się walką o prawa Tybetańczyków, co jest godne pochwały. Ale jeszcze większe pole działania miałby, gdyby się zajął prawami amerykańskich Indian. I miałby bliżej.

 • pollako

  Oceniono 24 razy 14

  Panie Gil...W Polsce rządzi kościół kat. prezes Jarek, pan Rydzyk dlatego jest smród, głód i ubóstwo większości Polaków bo kościół bierze z podatków Polaków 30 miliardów pln rocznie.

 • Gość: Marek

  Oceniono 47 razy 13

  Ależ super. Wreszcie się PiS zaczął palić grunt pod nogami i aktywizują PiStrolli. Takiej aktywności jak w ostatnich dniach dawno nie widziałem.

 • myszoptak

  Oceniono 19 razy 11

  Doskonały aktor.

 • Gość: Anka

  Oceniono 7 razy 5

  "Skierował się od razu do najważniejszego miejsca - odwiedził Sejm," - w jakim celu takie bzdety ? Dobrze brzmi ?
  Na pewno nie "od razu", bo przyjechał do Torunia na festiwal Camerimage.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX