Eurowizja Junior 2019. Już dziś uroczysta ceremonia otwarcia w Katowicach. Poznamy kolejność występów

Eurowizja Junior 2019 zaczyna się już w poniedziałek. W Teatrze Śląskim w Katowicach odbędzie się ceremonia otwarcia konkursu, którą poprowadzi Mateusz Szymkowiak.

Do konkursu Eurowizja Junior 2019 pozostało zaledwie 6 dni. Jednak już 18 listopada o godz. 16:00 odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia.

Eurowizja Junior 2019 - losowanie kolejności

Podczas uroczystego otwarcia Eurowizji Junior, oficjalnie zostaną powitane wszystkie delegacje z Europy. W czasie konkursu zobaczymy reprezentantów dziewiętnastu krajów: Albanii, Armenii, Australii, Białorusi, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Kazachstanu, Macedonii Północnej, Malty, Portugalii, Rosji, Serbii, Ukrainy, Walii, Włoch i oczywiście Polski. 

W trakcie ceremonii odbędzie się losowanie, podczas którego ustalona zostanie częściowo kolejność występów. Zostaną wylosowani uczestnicy, którzy wystąpią jako pierwsi i ostatni. W ubiegłorocznej edycji nasza reprezentantka Roksana Węgiel zaśpiewała jako ostatnia - i zwyciężyła, także ostatnie miejsce nie oznacza wcale od razu przegranej.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadba Zespół Tańca i Pieśni ŚLĄSK, a w części artystycznej zobaczymy występ zespołu 4 Dreamers.

Eurowizja Junior 2019 - jak oglądać ceremonię otwarcia?

Niestety ceremonia otwarcia konkursu - choć uroczysta i jedyna w swoim rodzaju - nie będzie transmitowana przez Telewizję Polską. Jeśli jednak jesteście aż takimi fanami, że również ta część Eurowizji jest dla was ważnym elementem, zajrzyjcie na oficjalną stronę Eurowizji Junior pod tym linkiem. Znajdziecie tutaj stream z Teatru Śląskiego w Katowicach.

Stream z ceremonii otwarcia będzie transmitowany również na YouTube. Start o godzinie 16:00.

 

DK

A tak wygląda oficjalna zapowiedź konkursu, który pierwszy raz odbędzie się w Polsce:

Więcej o:
Komentarze (9)
Eurowizja Junior 2019. Już dziś uroczysta ceremonia otwarcia w Katowicach. Poznamy kolejność występów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: adon

  0

  Nie rozumiem w Gliwicach jest ta Eurowizja a otwarcie w Katowicach takie kombinowanie ciekawe po co

 • Gość: ramedlaw9

  Oceniono 3 razy -1

  Nie róbcie z Wiki Gabor dorosłej kobiety.To konkurs piosenki dziecięcej,a fryzura i strój pozbawiają ją szans na dobry wynik.W Polsce nie ma dobrych stylistów? Nikt nie będzie głosował na dorosłą wokalistkę,bo dziecka nie widać,

 • Gość: Iiiii9999

  Oceniono 4 razy -2

  Po ch... wszystko po Angielsku co za palanty

 • Gość: ramedlaw9

  Oceniono 2 razy -2

  nie róbcie z Wiki Gabor starej baby,przecież to jeszcze dziecko i konkurs piosenki dla dzieci,czy styliści tego nie zauważają?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX