Kinga Duda zarobi w pierwszej pracy krocie. O takiej pensji wielu Polaków może tylko pomarzyć

Kinga Duda została niedawno zatrudniona jako "młodszy prawnik". Ile zarobi? Dużo!

Kinga Duda, podobnie jak córki poprzednich prezydentów, z miejsca znalazła się w centrum zainteresowania mediów. Dziewczyna nie skorzystała jednak z tego i zamiast budować pozycję celebrytki, skupiła się na nauce. 24-latka skończyła w tym roku studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim i już dostała pierwszą pracę.

Kinga Duda zarobi krocie

Jakiś czas temu prezydentówna została zatrudniona w najlepszej kancelarii prawniczej w Polsce według rankingu Rzeczpospolitej. Mowa o kancelarii Maruta Wachta. Trzeba przyznać, że to ogromny sukces, jednak nie powinno to nikogo dziwić. Doświadczenie zawodowe Kingi imponuje. Jeszcze w czasie studiów odbyła ona 5 staży.

Wiele osób z pewnością zastanawia się, ile zarobi córka Andrzeja Dudy w pierwszej pracy. Jak podaje "Super Express", 24-latka może liczyć na pensję w wysokości nawet do 7 tysięcy złotych. Mało kogo czeka w Polsce taka wypłata, zwłaszcza na samym początku kariery. Nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować.

Wszystkie żarty i żarciki prezydenta Dudy:

Więcej o:
Komentarze (319)
Kinga Duda zarobi w pierwszej pracy krocie. O takiej pensji wielu Polaków może tylko pomarzyć
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 210 razy 180

  Sam wykonuje zawód młodszego prawnika w Warszawie. Moja pensja po 5 latach ciężkich studiów i 2 latach doświadczenia (w tym rok przepracowane za 2000 zł netto) wynosi połowę tego, co pani córka znanego narciarza i łamacza konstytucji, zarobi w swojej pierwszej pracy.
  Zapytacie dlaczego zarabiam mniej? Otóż tak na dzień dzisiejszy wygląda rynek pracy dla młodych prawników. Można powiedzieć, że i tak mam farta, ponieważ wielu moich kolegów na aplikacjach, dostaje równe zero złotych. No ale żaden z nas nie ma rodziców w partii...

 • frysiu2009

  Oceniono 156 razy 134

  Jeżeli po ojcu odziedziczyła poszanowanie prawa to ta "renomowana kancelaria" idzie na dno.

 • Gość: Monika

  Oceniono 112 razy 104

  Ona ma co najwyżej imponujące wykształcenie, szczególnie jeśli chodzi o angielski. Na pewno nie doświadczenie...przecież to są same miesięczne staże. Jeden chyba 2 miesięczny. Więc tak na prawde doświadczenie zerowe. Więc na prawde ma szczęście, że dostała praca za tyle na start z tak słabym doświadczeniem. Inni prawnicy, w tym aplikanci z paroletnim doświadczeniem mają problem by dostać taką stawkę. Pracują w kancelariach za 3 tys na rękę...

 • ryslew2061

  Oceniono 85 razy 77

  To dobrze. Mogłaby wspomóc tatusia, który dorabiał w jakiejś Wyższej Szkole Wyższej w Tomyślu, a wpisywał w delegacje jakieś spotkania poselskie w Poznaniu, żeby i za podróż się zwróciło.

 • Gość: Ja

  Oceniono 82 razy 68

  Tatuś przy korycie to i córka korzysta!

 • swru

  Oceniono 85 razy 67

  Pogratulowałbym gdyby to było jej osiągnięcie. Nikt normalny nie płaci nowemu pracownikowi tyle kasy. Znaczy że albo debil albo mu kazali. Niestety to ustawka tatusia. Rodzina na swoim.

 • kazek100

  Oceniono 68 razy 58

  Szkoda tylko, że tatuś będzie kiedyś siedział w pierdlu, a nawet jak mu się upiecze, to i tak do końca życia bedzie wstyd za jego żenującą postawę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX