Ryzykowne zachowanie Joanny Krupy podczas porodu. Mamaginekolog przestrzega przed tym fanki: Nie jest to konieczne, ale rozsądne

Joanna Krupa niedawno urodziła swoje pierwsze dziecko. Modelka powitała na świecie córeczkę Ashę-Leigh Presley. Teraz natomiast wychodzą na jaw kontorwersje związane z porodem!

W sobotę, 2 listopada, Joanna Krupa urodziła swoje pierwsze dziecko - córeczkę Ashę Leigh Presley. Modelka nie ukrywa, że to był jeden z najwspanialszych i jednocześnie najtrudniejszych dni w jej życiu. Poród trwał kilkanaście godzin, a po wszystkim Joanna Krupa napisała:

Mogę tylko powiedzieć, że kobiety są prawdziwymi wojowniczkami.

Joanna Krupa cieszy się obecnie chwilami ze swoją córeczką. 

Joanna Krupa rodziła z umalowanymi paznokciami

Dzień po narodzinach córki Joanna Krupa pokazała zdjęcia z sali porodowej, a uwagę zwraca nie tylko malutka Asha, ale także... umalowane paznokcie modelki! Mogłoby się wydawać, że nie ma w tym nic złego, w końcu niejedna kobieta i na porodówce chciałaby mieć ulubiony lakier na paznokciach, jednak nie jest żadną tajemnicą, że może to być niebezpieczne.

Kwestię tę wyjaśnia dokładnie Nicole Sochacki-Wójcicka, ginekolożka, znana jako mamaginekolog.

Jeżeli chodzi o paznokcie u rąk, to jest jeden mały problem – tym problemem jest urządzenie o nazwie pulsoksymetr – jest to taka jakby nakładka na palec, która informuje lekarzy o Waszym pulsie oraz o utlenowaniu krwi tętniczej. Pulsoksymetr działa poprzez ocenę „koloru” krwi przez płytkę paznokcia. Jeżeli macie pomalowane paznokcie – czy to zwykłym lakierem czy hybrydą – to pulsoksymetr może albo w ogóle nie działać, albo może dawać zafałszowane wyniki. (Sprawdzałam ostatnio przez lakier hybrydowy – w ogóle nie było odczytu)

Okazuje się jednak, że pulsoksymetr nie jest wymagany przy każdym porodzie. Mimo tego mamaginekolog zachęca swoje czytelniczki, by zrezygnowały z malowania paznokci przed porodem.

Nie przy każdym porodzie pulsoksymetr jest konieczny – jednak zawsze przy cięciu cesarskim oraz zawsze kiedy kobieta decyduje się na znieczulenie porodu, pulsoksymetr będzie wykorzystany żeby monitorować jej stan. (...) Jednak od 37. tygodnia ciąży, kiedy już uważamy ciążę za donoszoną, zachęcam Was jednak do bezbarwnych paznokci, nie jest to konieczne, ale myślę, że jest to po prostu rozsądne - napisała na swoim blogu.

Na razie Joanna Krupa nie zdradziła, na jaki poród się zdecydowała, jednak można się domyślać, że Asha urodziła się naturalnie. Być może modelka zrezygnowała również ze znieczulenia, dlatego pracownicy szpitala nie kazali jej zmywać lakieru z paznokci.

Joanna Krupa już powitała swoją córeczkę na świecie, a przed jej narodzinami zorganizowała huczne baby shower. Zobaczcie, jak się bawiła przyszła mama:

Więcej o:
Komentarze (61)
Ryzykowne zachowanie Joanny Krupy podczas porodu. Mamaginekolog przestrzega przed tym fanki: Nie jest to konieczne, ale rozsądne
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 22 razy 14

  Czy będzie relacja z waginoplastyki dżoany?

 • pumpernik

  Oceniono 12 razy 12

  Gdyby wiedziała, że trzeba zmyć lakier, to by w ciążę nie zachodziła.

 • Gość: kolo

  Oceniono 39 razy 11

  Zdaje się, że Krupa rodziła w luksusowym szpitalu pod opieką luksusowych lekarzy, którzy chyba jednak wiedzą co robią. Z jakiego powodu jakaś mamaginekolog uznała, że nie wiedzą? Może niech tam jedzie i zrobi im wykład.

 • Gość: oleg

  Oceniono 6 razy 6

  Przy porodzie nie było fryzjera?????? To nie do pomyślenia, masakra i żenada

 • adalberto3

  Oceniono 5 razy 5

  Mimo wszystko nie jest to sensacja. Gdyby to dziecko urodziło się z pomalowanymi paznokciami
  byłaby rewelacja.

 • Gość: Gość

  Oceniono 7 razy 5

  Rodziłam dwa lata temu przez cesarskie cięcie i kazali przyjechać bez pomalowanych paznokci.

 • Gość: Kik

  Oceniono 11 razy 5

  Rodziłam w waw medicover za 20 tys i prosili mnie o zmycie ale w razie mieli zmywacz;) :D

 • Gość: Gość

  Oceniono 4 razy 4

  Obecnie pomalowane paznokcie czy zrobione trwałe przez kosmetyczkę nie są problemem. Pulsoksymetria tez bardzo dobrze zbiera z płatka ucha i jest częściej wykorzystywane właśnie to mniejscie niż palce u dłoni czy u nóg.

 • Gość: Gość

  Oceniono 8 razy 4

  A skąd pseudodziennikarka wzięła tą sensację, ze "poród trwał kilkanaście godzin"???
  Skoro nawet nie wiadomo czy był naturalny czy cesarka?
  Krupa mówiła zawsze o cesarce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX