Natalia Pugaczowa nie żyje. W 2012 zajęła drugie miejsce na Eurowizji

Natalia Pugaczowa nie żyje. Liderka zespołu Buranowskie Babuszki zmarła w wieku 83 lat, a o jej śmierci poinformował na Twiterze szef Udmurckiej Republiki.

Natalia Pugaczowa była liderką zespołu Buranowskie Babuszki, który podbił serca fanów Konkursu Eurowizji w 2012 roku. Zmarła w wieku 83 lat. 

Natalia Pugaczowa nie żyje

Natalia Pugaczowa dopiero na emeryturze zaczęła na poważnie zajmować się muzyką. Wraz z zespołem Buranowskie Babuszki wzięła udział w 57. Konkursie Piosenki Eurowizji w Baku, reprezentując tym samym Rosję. Jeszcze na kilka tygodni przed finałem grupa była obstawiana na zwycięzcę, jednak ostatecznie zajęła wysokie, drugie miejsce. Podczas finału Buranowskie Babeczki zaśpiewały piosenkę "Party for Everybody". Co więcej, członkinie zespołu w wywiadach przyznawały, że nie śpiewają dla bogactwa, a zarobione pieniądze inwestują w budowę cerkwi, we wsi, w której mieszkają. 

 

O śmierci liderki zespołu poinformował szef Udmurckiej Republiki za pośrednictwem Twittera. Mówi się, że przyczyny śmierci piosenkarki były naturalne.

Zmarła Natalia Pugaczowa, solistka grupy Buranowskie Babuszki. Moje kondolencje dla rodziny i przyjaciół- czytamy we wpisie.

Już w listopadzie w Polsce odbędzie się finał Konkursu Eurowizji dla juniorów. Zobaczcie wideo promujące koncert:

RG

Więcej o:
Komentarze (20)
Natalia Pugaczowa nie żyje. W 2012 zajęła drugie miejsce na Eurowizji
Zaloguj się
 • qast

  Oceniono 11 razy 7

  Świetne babuszki. A entuzjastyczne przyjęcie oznacza, że ludzie potrafią docenić bezpretensjonalność i autentyzm.

 • Gość: pcv

  Oceniono 4 razy 4

  "zarobione pieniądze inwestują w budowę cerkwi" - inwestują??

 • byann

  Oceniono 10 razy 4

  Superbabuszki.

 • Gość: Nila

  Oceniono 3 razy 3

  Przepraszam, ale gdyby nie nazywała się Pugaczowa, to byście o niej nawet nie wspomnieli. Serce mi na chwilę stanęło gdy zobaczyłam to nazwisko, bo tak na prawdę znaną piosenkarką Pugaczową jest tylko jedna.

 • Gość: Buranowskie Babeczki

  Oceniono 1 raz 1

  Pytanie do autora tekstu: "Buranowskie Babuszki" czy "Buranowskie Babeczki" różnica w pisowni niby niewielka, ale znaczenie zupełnie inne.

 • Gość: Izabela kraszewska

  0

  Szpak michał

 • Gość: Izabela kraszewska

  0

  Viky gabor

 • Gość: Uhi

  Oceniono 5 razy -3

  Hmmm w wieku 76 lat występowała na Eurowiji????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX