Fanom nie spodobała się najnowsza współpraca Barbary Kurdej-Szatan. Aktorka wydała oświadczenie i broni marki

Barbara Kurej-Szatan została ambasadorką marki produkującej szampony do włosów. Niestety, została za to nieźle skrytykowana. Teraz się broni.

Występ Barbary Kurdej-Szatan w "Tańcu z Gwiazdami" zapewnił jej jeszcze większą sławę niż miała do tej pory. Pojawiło się wiele ofert nowej pracy. Aktorka przyjęła jedną z nich i postanowiła rozpocząć współpracę z marką, zajmującą się produkcją szamponów i odżywek do włosów, którą jeszcze do niedawna reklamowali Anna i Robert Lewandowscy. Szybko okazało się, że produkty są testowane na zwierzętach, co nie umknęło fanom. Gwiazda postanowiła się wytłumaczyć. 

Kurdej-Szatan tłumaczy się z reklamy produktów testowanych na zwierzętach

Liczne komentarze i krytyczne uwagi ze strony fanów, a przede wszystkim obrońców zwierząt zmobilizowały aktorkę, do zabrania głosu. Na Instagramie opublikowała długie oświadczenie. 

Wiecie przecież, że zawsze angażuję się we wszelkie projekty promujące dbanie o nasze środowisko, sprzątanie ziemi, recykling, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną. Kocham zwierzęta! Nie dam zrobić im krzywdy. Przed podpisaniem umowy reklamowej jednym z moich warunków było, aby marka nie testowała na zwierzętach. Takie zapewnienie otrzymałam - zaczęła.

W dalszej części aktorka postanowiła obronić markę i wyjaśniła, że wiele rzeczy, jakie dzieją się w Chinach, są niezależne od niej. 

Producenci H&S nie testują na zwierzętach. Od lat opracowują i wdrażają nowe, alternatywne technologie badań. Dotyczy to także właśnie rynku chińskiego. Jednak w Chinach, z powodu regulacji prawnych, Chińczycy sami na własną rękę wykonują testy i to odbywa się bez udziału producenta H&S! Oczywiście, można by rzec - to niech H&S nie sprzedaje Chinom! Jednak H&S to marka światowa, istniejąca od wielu wielu lat i podejrzewam, że wycofać się nagle z całych Chin nie jest takie łatwe.

Tak, czy inaczej niesmak pozostał. Warto dodać, że to co napisała aktorka jest prawdą. Chińskie prawo zezwala na testy kosmetyków na zwierzętach, jednak każda marka, która w Europie tego nie robi, sprzedając produkty w Chinach, przyczynia się do tego jakże okrutnego traktowania niewinnych zwierząt. Ponadto H&S nie ma na oficjalnej liście Peta, na której znajdują się marki unikające tego zabiegu. Także takie tłumaczenie nie do końca nas przekonuje.

A wy co o tym myślicie?

CW

Barbara Kurdej-Szatan o udziale w "Tańcu z Gwiazdami"

Więcej o:
Komentarze (67)
Barbara Kurdej-Szatan reklamuje produkty testowane na zwierzętach. Fanom się to nie spodobało
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Alfa

  Oceniono 35 razy 27

  Irytujaca, sztuczna i wrecz odpychajaca od produktu reklama. Nic dziwnego, skoro go reklamuje przejedzone aktorskie drewno z przepitym glosem!! PORAZKA!!!

 • Gość: ala

  Oceniono 31 razy 27

  Baśka-obejrzyj jak się testuje na psach i małpach poszczególne składniki whodzące w skład twoich kosmetyków. Znajdź sobie filmik o LPT w Hamburgu zobaczysz jak szczęśliwe są małpki i pieski podczas testów toksykologicznych.

 • Gość: karo

  Oceniono 26 razy 20

  Rety... normalnie tępota tej Pani zmusiła mnie do napisania komentarza! Myślałam, że choć trochę rozumu ma ta Pani. Niestety dla pieniędzy ludzie robią wiele okrutnych rzeczy... A to tłumaczenie się jest bezsensu! Jeśli mówi się, że się nie używa kosmetyków testowanych na zwierzętach, to chodzi o wszystkie kosmetyki nietestowane na zwierzętach na całym świecie! Co to za wytłumaczenie: "Jednak H&S to marka światowa, istniejąca od wielu wielu lat i podejrzewam, że wycofać się nagle z całych Chin nie jest takie łatwe". W tych czasach można znaleźć firmy, które nie zgadzają się na sprzedaż w Chinach właśnie ze względu na testowanie na zwierzętach. Najbardziej dobiła mnie ta część wspaniałej wypowiedzi: "Kocham zwierzęta! Nie dam zrobić im krzywdy. Przed podpisaniem umowy reklamowej jednym z moich warunków było, aby marka nie testowała na zwierzętach. Takie zapewnienie otrzymałam"

 • lasalu

  Oceniono 21 razy 19

  Niech już tu spadnie jakaś wielka asteroida i wypie... tych wszystkich celebrities w kosmos...

 • Gość: Ala

  Oceniono 17 razy 15

  Cudowne rozmnozenie wlosow Basi na reklamie XD pewnie juz po pierwszym stosowaniu

 • superpolpol

  Oceniono 10 razy 10

  Uwaga reż na AVON

 • Gość: -a

  Oceniono 8 razy 8

  Mnie przeszkadza również, że kobieta o wyraźnie słabych włosach nagle pokazuje się jak bez mała Violetta Villas. A potem rzeczywiste kobiety leczą kompleksy, bo nie dorastają do "ideału", a ich mężczyźni, jak dzieci, pytają czy one nie mogą mieć takiej plerezy i takiego wyprasowanego pysia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX