Magdalena Adamowicz zabrała córki do Asturii, gdzie wręczono nagrodę miastu Gdańsk. "Wieloletnia praca Pawła i gdańszczan została nagrodzona"

Magdalena Adamowicz z córkami w Asturii. Wyleciały tam, by wziąć czynny udział w uroczystości wręczenia nagrody dla Gdańska.

13 stycznia minie rok od tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska został brutalnie zamordowany podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pamięć o nim pielęgnuje jego żona. Ostatnio razem z córkami była świadkiem wręczenia nagrody dla Gdańska. 

Magdalena Adamowicz odbiera nagrodę dla męża

Tragiczne wydarzenia sprzed dziesięciu miesięcy zmobilizowały żonę Adamowicza do rozpoczęcia kariery politycznej. Z ramienia Koalicji Europejskiej uzyskała mandat do Parlamentu Europejskiego. Jest więc bardzo aktywna medialnie i robi wszystko, by dobre imię jej męża nie zostało zniszczone. Z racji tego, wybrała się z córkami do Asturii, gdzie była świadkiem odebrania nagrody przez Aleksandrę Dulkieiwcz dla Gdańska z rak samej księżnej.

Ubiegły tydzień był pełen emocji. Ogromne wzruszenie towarzyszyło mi podczas uroczystości wręczenia prestiżowej Nagrody Księżnej Asturii przyznawanej przez Fundación Princesa de Asturias dla Gdańska w kategorii Zgoda.

Do wyróżnienia dla stolicy województwa pomorskiego przyczynił się właśnie mąż europosłanki.

Wieloletnia praca Pawła, ale również gdańszczanek i gdańszczan została nagrodzona.Gdańsk jest nie tylko miastem symbolem w historii (...)  Jest miastem zgody, porozumienia, przykładem wrażliwości na cierpienie, solidarności, obrony wolności i praw człowieka oraz wyjątkowej hojności. Te wszystkie wartości są uosobieniem działalności mojego męża - napisała pod zdjęciem.

Zarówno Magdalena Adamowicz, jak i jej córki - Teresa i Antonina - muszę być dumne z Pawła. 

CW

Po zabójstwie Adamowicza, Jurek Owsiak chciał zrezygnować z funkcji prezesa WOŚP. O zmianę jego decyzji prosiła sama Agnieszka Chylińska. 

Więcej o:
Komentarze (23)
Magdalena Adamowicz zabrała córki do Asturii, gdzie wręczono nagrodę miastu Gdańsk
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Alamakota

  Oceniono 14 razy 14

  Od kiedy to Asturia jest Austrią? Przecież to Hiszpania 😅😅 królowej Leticii nie widzieliście? Rofl

 • Gość: Anonim

  Oceniono 10 razy 10

  Przed napisaniem artykułu powinniście chociaz sprawdzić czy informacje są prawdziwe. Nagroda była odbierana w Asturii w Hiszpani a odbierala ją Prezydent Gdańska a nie Pani Magda. To nie była nagroda dla jej męża tylko dla miasta którym rządził.

 • Gość: K

  Oceniono 6 razy 6

  Tragiczne wydarzenie nie sprzed roku, a z tego roku. To było w styczniu 2019.

 • Gość: xc

  Oceniono 9 razy 5

  Księżna Austrii???????
  Plotek zatrudnia coraz większych analfabetów i nieukow.

 • Gość: Ola

  Oceniono 3 razy 3

  Brawo!!!! Miło, że swiat nas docenia!!!! Szkoda, że u nas rządzi tchorzliwy i msciwy,zły człowiek, który nie cierpi-jak smefr - wszystkich lepszych od siebie.... Wajdy, Wałęsy, Adamowicza, Tuska wszystkich którzy na całym świecie są doceniani! Szkoda, że w więzieniu gdzie siedział morderca Adamowicza puszczano pewnie jedną słuszną telewizję partyjną ,która wiele razy szkalowala człowieka, który pracował dla nas wszystkich. Równość wolność i braterstwo czyli zwykła ludzka przyzwoitość, której kaczynski nigdy nawet nie zrozumie...

 • Gość: głos z piekła

  Oceniono 1 raz 1

  "Wieloletnia praca Pawła i gdańszczan została nagrodzona"... w postaci bodaj ośmiu mieszkań, z których Budyń - hochsztapler i złodziej, z którym nawet PO zerwała kontakt - nie potrafił się przed prokuratorem rozliczyć.
  Paweł i Magdalena to twoi idole, grażynko, więc fajnie że dałaś jej w Brukseli posadę wartą miliony.
  Brawo :)

 • Gość: gosc

  Oceniono 9 razy 1

  tacy to zawsze przetrwaja trzeba kraść inaczej wyginiemy a rządzić będą nami same cwaniaczki !

 • Gość: Piotr

  Oceniono 19 razy 1

  Trudno żeby nagradzać pośmiertnie gościa, który gdyby żył to najpewniej aktualnie siedziałby w więzieniu za przekręty.

 • Gość: Gosc

  Oceniono 2 razy 0

  Ale wstretny babsztyl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX