Ewelina Lisowska wyzywana od rasistek. Dostaje straszne pogróżki. "Dobiję do 1000 wiadomości". Jej występ z "TTBZ" pokazano za granicą

Ewelina Lisowska wystąpiła w ostatnim odcinku "Twoja twarz brzmi znajomo" jak Wiz Khalifa. Metamorfoza piosenkarki obiła się szerokim echem nie tylko w Polsce. Jej występ dotarł do USA, skąd teraz do Eweliny wysyłane są groźby i życzenia śmierci.

Ewelina Lisowska jako Wiz Khalifa wystąpiła w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" prawie dwa tygodnie temu. Piosenkarka, żeby wyglądać tak samo jak raper, musiała nie tylko ubrać się jak on, ale również nałożyć odpowiedni makijaż - Wiz Khalifa nie jest białoskórą 28-letnią kobietą. Występ Eweliny trafił na amerykańskiego Twittera, gdzie zobaczyło go kilka milionów ludzi. Ci, oburzeni, wysyłają teraz piosenkarce pogróżki.

Ewelina Lisowska jako Wiz Khalifa

Ewelina Lisowska jako Wiz Khalifa została przemalowana w taki sposób, żeby jej skóra nabrała o wiele ciemniejszej barwy. W Polsce jej występ uznany został za bardzo udany. Jednak co innego w Stanach Zjednoczonych, gdzie podobne sytuacje mają nawet swoją nazwę: "blackface". Biały przemalowany na czarnoskórego nie jest dobrze postrzegany za Oceanem, o czym Ewelina ma teraz okazję się przekonać.

Sytuacja nieco wymknęła się spod kontroli. Mam masę hejtu, który przybywa z minuty na minutę. Dzisiejszej nocy dobiję do 1000 wiadomości, które dostałam.

I są to naprawdę koszmarne wiadomości. Ewelina Lisowska dostaje groźby, które dotyczą nie tylko jej, ale jej rodziny i przyjaciół, życzenia śmierci, gwałtu, zarzucany jest jej rasizm, głupota i wszystko, co najgorsze.

Ewelina przepraszać nikogo nie zamierza, swój punkt widzenia wyjaśniła w obszernej wypowiedzi, którą możecie zobaczyć poniżej:

"Blackface" - nie tylko Ewelina Lisowska

Przypadek "blackface" dotyczy nie tylko Eweliny Lisowskiej. Zaledwie niecały miesiąc temu bardzo gęsto tłumaczył się sam premier Kanady, Justin Trudeau. Do sieci wyciekły jego zdjęcia sprzed lat, z czasów studenckich, gdzie - pomalowany czarną farbą - brał udział w balu przebierańców. Trudeau mówił potem, że "jest sobą zawiedziony", a taka sytuacja nigdy nie powinna była się zdarzyć.

Dla programu "Twoja twarz brzmi znajomo" to już kolejna taka sama wpadka. Rok temu amerykańskie media zauważyły występ Bogumiła Romanowskiego, który wcielał się w Drake'a. Wtedy stacja Polsat i kierownictwo programu tłumaczyli się, ideą programu jest "precyzyjne odtworzenie wizerunku cenionych artystów". Raczej nie przekonało to nikogo w Stanach Zjednoczonych.

Na razie Polsat nie podjął jeszcze żadnych oficjalnych kroków w sprawie pogróżek wysyłanych do Eweliny Lisowskiej.

embed
Więcej o:
Komentarze (46)
Ewelina Lisowska dostaje pogróżki zza oceanu. "Przez noc przyszło 1000 wiadomości". Poszło o jej występ w "Twoja twarz brzmi znajomo"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Ela S

  Oceniono 37 razy 29

  Wszystkich z mojego pokolenia by trzeba hejtować i życzyć śmierci ..... Bo każdy w 1 klasie uczył się "Bambo murzynek w Afryce mieszka...." Nauczyciel wtedy objaśniał na mapie gdzie jest Afryka , jacy ludzie tam mieszkają ( czym się zajmują) Nikt w klasie nie pomyślal że to jest coś złego- słuchaliśmy z zapartym tchem jak "pan" opowiada To można też iść w inną stronę : Wybielanie Jacsona To też rasizm ?!

 • Gość: emm

  Oceniono 33 razy 29

  Ale jak ma biały/kolorowy zagrać kogoś innej rasy bez charakteryzacji? Czyli jakby afroamerykanin pomalował się na biało, to też mielibyśmy być obrażeni? Przeginacie. Jak śpiewali Arethę Franklin to afer nie było...

 • pferben

  Oceniono 27 razy 23

  Kompletnie niezrozumiały dla mnie problem. Jako ludzki gatunek różnimy się między sobą kolorem skóry, owłosienia, kolorem tęczówki i kilkoma drobiazgami w wyglądzie pyska. Najwyraźniej niektórzy mają na punkcie swojego wyglądu tak chore kompleksy, że terroryzuja nimi resztę ludzi. No bez jaj. Brązowa skóra, to nie powód to histerii. Tak, jak blond włosy, czy piwne oczy.

 • Gość: Sendler

  Oceniono 26 razy 20

  To, że nieźle wali w dekiel amerykańcom to mam gdzieś, ale że polsat się tłumaczy hahah. Pytam z czego?

 • Gość: Don

  Oceniono 24 razy 18

  To nie Polsat zaliczył wpadkę, to mózgi Amerykanów się zapadły

 • Gość: śmieszek

  Oceniono 14 razy 12

  tolerancja zwolenników tolerancji w pełnej krasie :-D

 • Gość: h2o

  Oceniono 13 razy 11

  "blackface" to zaledwie coś na pograniczu braku poprawności politycznej, natomiast groźby karalne to coś co ma w usa znacznie większy ciężar gatunkowy, i zapewniam że gdyby lisowska chciała wynająć prawnika, to każdy z tych hejterów miałby grubo prze.rane

 • Gość: gość

  Oceniono 10 razy 10

  Idąc tym tropem o Michael Jackson był rasistą bo się wybielił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX