Rubik apeluje, by pisać listy do papieża. A tu okropny hejt: Szum robi pani bez potomstwa. Jej reakcja zamknęła usta internautce

Anja Rubik od kilku lat jest jedną z naczelnych propagatorek edukacji seksualnej w Polsce. Napięta sytuacja wokół tego tematu skłoniła ją do wystartowania z kolejną akcją.

Anja Rubik zaczynała karierę jako modelka, ale od kilku lat realizuje się też jako aktywistka. Jeden z jej flagowych projektów to #SexEd, czyli akcja w ramach której promowana jest edukacja seksualna. W ostatnim czasie temat ten jest szczególnie gorący w Polsce. Rubik tym bardziej nagłaśnia więc bliską jej ideę.

Anja Rubik łączy siły z papieżem

O edukacji seksualnej wypowiada się ostatnio niemal każda osoba publiczna. Politycy partii rządzącej są jej przeciwnikami, mimo że specjaliści i uczeni seksuolodzy uważają takie lekcje za bardzo potrzebne. Głos w tej sprawie zabrał nawet sam papież Franciszek. Jak się okazuje, następca świętego Piotra jest zwolennikiem "obiektywnej edukacji seksualnej". Fakt wykorzystała Anja Rubik i wystartowała z nową akcją.

Jako SexedPL zachęcamy wszystkich wierzących i niewierzących, którym zależy na edukacji, by wzięli udział w akcji pisania wiadomości do Franciszka, z prośbą by uświadomił i wyedukował polskich polityków nt. Edukacji Seksualnej i jak bardzo jest nam potrzebna - czytamy na profilu modelki na Instagramie.

Zdania internautów na temat najnowszej inicjatywy Anji Rubik są podzielone. Jeden z nich pozwolił sobie jednak na wyjątkowo chamski komentarz.

Najwięcej szumu w tym kraju robi pani nie mająca potomstwa. Ot.

Gwiazda nie pozostawiła komentarza bez odpowiedzi i szybko odpisała.

A co ma potomstwo z tym wspólnego? - spytała retorycznie.

W jej obronie stanęli inni internauci, którzy słusznie zauważyli, że seksualność nie zawsze musi iść w parze z posiadaniem potomstwa.

Myślicie, że akcja modelki przyniesie jakiś efekt?

Anja Rubik pokazała kulisy MET Gali. Bawiła się z Miley Cyrus:

Więcej o:
Komentarze (184)
Anja Rubik walczy o edukację seksualną i angażuje papieża. "Najwięcej szumu robi pani nie mająca potomstwa"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 115 razy 95

  Nie ma dzieci (jeszcze), bo wie jak uniknąć nieplanowanej ciąży. Dobrze by było, żeby podobną wiedzę posiadały i inne Polki, szczególnie te najmłodsze.

 • Gość: haha

  Oceniono 82 razy 58

  u nas seksem, prokreacją, aborcją, antykoncepcją i pedofilią zajmują się głównie stare klechy w kieckach i podstarzali faceci z Partii ze starym kawalerem i starą panną na czele (HAHA)

 • Gość: Klementyna

  Oceniono 55 razy 39

  Kościół i państwo nie chce żeby edukować młodzież i dzieci bo nie można nimi potem tak łatwo sterować i manipulować. Edukacja seksualna w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna, przede wszystkim dlatego że powszechny dostęp do pornografii wypacza obraz relacji między ludźmi. Skąd potem mają brać wiedzę? od katechetek czy niewyedukowanych rodziców?

 • Gość: Baśka

  Oceniono 34 razy 22

  A księża też niby nie mają potomstwa i chcą się wypowiadać o edukacji seksualnej :)

 • Gość: Wik

  Oceniono 32 razy 22

  Moja teściowa również nie jest za edukacja seksualna bo ich nie uczyli i też było dla niej to = że chcieli by już żeby 10 łatki 'spaly' razem. Takiego człowieka nie przekonasz..

 • andrzej.wald

  Oceniono 23 razy 21

  Idąc za logiką tej internautki można by zapytać dlaczego tacy ludzie jak abp. Jędraszewski, Pawłowicz, Kaczyński wypowiadają się na takie tematy skoro nie dość, że dzieci nie mają ale nawet nigdy nie byli w związku małżeńskim.:-)

 • audisto

  Oceniono 22 razy 16

  Największymi znawcami od edukacji seksualnej są księża, starzy kawalerowie oraz kobiety po meno pauzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX