Księżna Kate w stroju od pakistańskiej projektantki. Podczas wizyty w meczecie miała na głowie chustę

Księżna Kate i książę William mogli podziwiać jeden z najpiękniejszych zabytków w Pakistanie - meczet Badshahi. Z tej okazji księżna wybrała tradycyjny strój noszony w Azji.

Księżna Kate i książę William są w trakcie 5-dniowej wizyty dyplomatycznej w Pakistanie. Niedawno małżonkowie odwiedzili dolinę Bumburet. Teraz przyszedł czas na zwiedzanie meczetu Badshahi, który znajduje się w stolicy Pakistanu. Na tę okazję księżna wybrała tradycyjny pakistański strój - salwar kamiz. W jego skład wchodzą szaraway (spodnie zwężane przy kostce) oraz kamiz (luźna tunika). Całość uzupełnia dupatta - czyli szal zarzucany na szyję i głowę. 

Księżna Kate zawsze stylowo

Księżna w meczecie pojawiła się w zielonym, bogato zdobionym stroju od jednej z najbardziej znanych pakistańskich projektantek - Maheen Khan. Na jej głowie znalazła się równie piękna chusta z wykończeniami w kolorze złota. Okazuje się, że w podobnym stroju w tej samej świątyni była 1991 roku księżna Diana. 

Książę William na tę okazję wybrał natomiast jasny, lniany garnitur. Dobrał do niego czarne skarpetki, które cały świat mógł zobaczyć, kiedy przyszły monarcha zdjął buty, wchodząc do świątyni. Jego żona zwiedzała natomiast zabytek na boso. 

Royalsi nie tylko mogli podziwiać meczet. Podczas wizyty, jak podaje "Daily Mail", włączyli się do dyskusji z przywódcami religijnymi, aby zrozumieć, w jaki sposób promują harmonię międzywyznaniową w swoich społecznościach.

AG 

Więcej o:
Komentarze (59)
Księżna Kate w stroju od pakistańskiej projektantki. Podczas wizyty w meczecie na głowie miała chustę
Zaloguj się
 • Gość: Lola

  Oceniono 21 razy 11

  Szkoda, ze muzulmanie nie potrafia dostosowac sie do naszej kultury.

 • Gość: buuu

  Oceniono 15 razy 9

  NA BOSO?????
  kurna, ludzie, czy wy jakieś szkoły w ogóle macie?
  dlaczego tak maltretujecie polszczyznę?

 • Gość: GOŚĆ

  Oceniono 10 razy 8

  Harmonia miedzywyznaniowa???
  W Pakistanie 96,5 % ludnosci wyznaje Islam!
  A strój jest koloru turkusowego A nie zielony!
  I żadna chusta tylko obowiązkowy SZAL, który zwyczajowo noszą kobiety by w świątyni okryć nim głowę.

 • Gość: G. x

  Oceniono 10 razy 6

  Z całym szacunkiem drogą autorko, królowa Elżbieta była w Pakistanie 2 razy, księżna Diana też 2 razy!
  I żadną z nich nie miała na sobie wyszukanych, odbytych zlotem kreacji od projektantow. Wręcz przeciwnie, obie zawsze były bardzo skromnie ubrane, A jedynym "symbolicznym" elementem, ktory wskazywał poszanowanie muzułmańskiej tradycji, był biały, muslinowy szal.
  A wynikało to ze zwykłego szacunku do ludności bardzo biednego kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX