Apel Anny Puśleckiej do ministra nie przyniósł zmian i musi sama kupować leki. Ich cena jest przerażająca

Anna Puślecka musi sama kupować leki, które pomagają jej w walce z rakiem. Na Instagramie poinformowała, ile kosztują.

Anna Puślecka, stylistka znana m.in. z "Dzień Dobry TVN", od wiosny walczy z rakiem. Chwilę przed urlopem wyczuła pod lewą pachą niewielki guzek. Zdiagnozowano u niej rzadki przypadek hormonozależnego raka piersi. Leczenie w Polsce rozpoczęła jak najszybciej, później wyjechała szukać pomocy w Szwajcarii.

Anna Puślecka zdradziła koszt leczenia

W sierpniu zaapelowała do ministra zdrowia o refundację leku, który jest w stanie przedłużyć życie chorym na raka. W wydanym przez resort oświadczeniu poinformowano, że prace nad objęciem refundacją leku w Ministerstwie Zdrowia są finalizowane. Po zakończeniu negocjacji resort ma pilnie przekazać nowe informacje. Jednak do tej pory nic się nie zmieniło i Puślecka musi sama kupować sobie antynowotworowy Rybocyklib.

Ostatnio pokazała na InstaStories, jak wygląda jej "śniadanie". Składa się ono z trzech tabletek, które kosztują 600 złotych. Przy okazji dodała kilka słów od siebie i napisała, co myśli o sytuacji w Polsce:

600 złotych na śniadanie, rybocyklib. To nie my jesteśmy chorzy, ale kraj, w którym żyjemy! Jak długo jeszcze trzeba będzie płacić za leki, które w Unii są za darmo?

Anna Puślecka pokazała, ile wydaje na lekiAnna Puślecka pokazała, ile wydaje na leki Screen z Instagram.com/ annapuslecka

Anna Puślecka opowiedziała w rozmowie z Plejadą, jakie dawki musi spożywać. Okazuje się, że musi brać tabletki przez 21 dni, potem siedem dni przerwy. Potem znowu wraca do leków. Nie ukrywa, że mocno to wpływa na jej stan finansowy. Dlatego zamiast odpoczywać, łapie się każdego nowego zlecenia, żeby walczyć o życie.

Każda kobieta powinna wiedzieć, jak ważne jest samobadanie piersi:

AW

Więcej o:
Komentarze (60)
Anna Puślecka musi sama kupować leki. Ich cena jest przerażająca
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • macwies

  Oceniono 33 razy 31

  Jak długo jeszcze trzeba będzie płacić za leki, które w Unii są za darmo?
  Tak długo dopóki będziemy utrzymywać funkcjonariuszy Watykanu i oszusta rydzyka.

 • sovereign

  Oceniono 25 razy 25

  Za to będziemy mieć F-35 no i Patrioty do niczego nam niepotrzebne.

 • Gość: Rak

  Oceniono 27 razy 25

  Dramat,brak słów...

 • Gość: ewa

  Oceniono 22 razy 20

  Miliardy idą na kler a ludzie umierają !!!

 • Gość: KIKI SRIKI

  Oceniono 16 razy 14

  BO TO JEST WLASNIE TAKI WYBOR , NAJTANIEJ JEST MIEC GLOSY OD NAJMLODSZYCH BO ONI NIE CHORUJA TO NAPAUSZCZANIE MLODYCH NA STARUCHOW TAK JEST W TYM KRAJU

 • Gość: AgaTa

  Oceniono 14 razy 12

  Ministerstwo ZDROWIA przelało fundacji T. Rydzyka 1 mln zł na kampanię informacyjną nt. walki z nowotworami a brakuje pieniędzy na leczenie - od 2016 r. rząd przekazał T. Rydzykowi co najmniej 214 mln. zł. Rząd powinien rozważnie wydatkować pieniądze podatników i być rozliczany a w praktyce jest to co najwyżej dymisja i awans na inny stołek. Płacimy składki zdrowotne z których niewiele wynika, bo ceny leków stale rosną i najczęściej jest 100% odpłatności. Problem niestety dotyczy wielu chorych na różne schorzenia m.in. AMD (w RP 1,5 mln osób) nieleczone to perspektywa ślepoty w krótkim czasie a NFZ nie refunduje - prywatnie 1 iniekcja doszklista od 1000-3000 zł powtarzana średnio raz w miesiącu ... W RP chorzy skazani są na cierpienie i niejednokrotnie przedwczesną śmierć, bo władza ma inne priorytety. Może powinno się zgłaszać tego typu problemy do Brukseli.

 • acoristis

  Oceniono 11 razy 9

  Nie znam tej pani, ale ma prawo walczyć o swoje życie i zdrowie. Płaci podatki jak większość z nas, ma te same prawa jak większość z nas. Nie kibicujecie jej? Wasze prawo. Ale po co te publiczne wynurzenia (właściwie wynaturzenia)? Jak czytam te (niektóre na szczęście) haniebne, obrzydliwe posty, to aż mi się zimno robi... czujecie się przez to lepsi? silniejsi? wygrani? Po co takie niegodziwe komentarze? Czasem lepiej zamilknąć... choćby po to by grać przywoitego człowieka przed samym sobą.

 • Gość: mili

  Oceniono 7 razy 7

  Jak w filmie sci fi... Tylko bogatych będzie stać na długie życie...

 • Gość: Sofija

  Oceniono 11 razy 7

  Chore to wszystko jedni maja tyle kasy że za życia nie wytracą i kupują buty za tysiące a drugi martwi się o 600 zł na lek wstyd.... Więcej empatii ludzie Pani Aniu będzie dobrze wierzę że będzie Pani zdrowa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX