Znana dietetyk wkurzona na scenę z "Rodzinki.pl". Poszło o Kożuchowską karmiącą wnuczkę

Ostatnii odcinek "Rodzinki.pl" zszokował znaną panią dietetyk. Poszło o dosładzanie jedzenia kilkumiesięcznej dziewczynce.

"Rodzinka.pl" na językach. Wszystko przez scenę, w której Natalia Boska (Małgorzata Kożuchowska) karmi kilkumiesięczną wnuczkę twarogiem z cukrem. Magda (Olgi Kalickiej) - mama dziewczynki -  upomniała rozradowaną babcię, a internauci nie pozostawili na niej samej suchej nitki. W obronie rodzicielki stanęła znana pani dietetyk.

"Rodzinka.pl" - pani dietetyk krytykuje zachowanie dziadków i internautów

Joanna Dronka-Skrzypczak postanowiła skomentować całe zajście na facebookowym funpage'u. Zaczęła od opisania sceny serialu, gdzie skrytykowała babcię Boską. 

Dzisiaj mignęła mi gdzieś reklama serialu Rodzinka.pl TVP. Jest tam motyw babci, która chyba po tym jak została babcią upadła i mocno uderzyła się w głowę.

Następnie odniosła się do komentarzy, w których widzowie pochwalili zachowanie bohaterki granej przez Kożuchowską, potępiając reakcję młodej mamy granej przez Kalicką.

Prawie żadnych pozytywnych reakcji na młodą matkę, która chce żywić swoje dziecko z sensem i bez cukru od pierwszych miesięcy życia. Zero zrozumienia i wsparcia. Natomiast biadolenie jak to teraz biedne babcie nie mogą w dzieci cukru ładować, jakie to niewdzięczne są te młode matki, jakie wymysły mają.

Dronka-Skrzypczak jasno opowiedziała się po stronie "nowoczesnych rodziców", którzy pilnują, by ich maluchy od najmłodszych lat nie przyzwyczajały się do cukru.

Ja się pytam - gdzie jest umiar w ładowaniu w kilkumiesięczne dziecko cukru? Gdzie jest umiar w tym, że dosładzamy "dla smaku" jedzenie dla dziecka? I nie, to nie jest "od okazji", "czasami". To jest notoryczne, częste i niestety, jak widać zupełnie nadal oczywiste, że babcia i dziadek dziecku cukier dawać mogą i już. Wiele się jeszcze musi zmienić. Ja chcę tylko powiedzieć rodzicom - nie, nie jesteście nienormalni, że ograniczacie dziecku słodkości. Nie, nie jesteście nienormalni, że nie dosładzacie wszystkiego. I nie, nie jesteście niewdzięczni i nienormalni, że prosicie dziadków o uszanowanie tej decyzji. To Wy jesteście po właściwej stronie - zdrowia Waszego dziecka!

Cóż ciężko się nie zgodzić z panią dietetyk. Miejmy nadzieję, że jej post przeczyta wiele osób, którzy uświadomią sobie, że cukier to po prostu biała śmierć.

CW

Olga Kalicka niedawno została mamą. Zanim urodziła swoje pierwsze dziecko wyprawiła baby shower. Zobaczcie jak wtedy wyglądała.

Więcej o:
Komentarze (116)
"Rodzinka.pl". Pani dietetyk oburzona sceną, w której postać Kożuchowskiej karmi wnuczkę twarogiem z cukrem
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Aaa

  Oceniono 75 razy 63

  Niektórym zaciera się granica między normalnym życiem a tym serialowym... 🤦‍♀️

 • Gość: gość

  Oceniono 61 razy 29

  Kiedyś dzieci jadły cukier, pieczywo ( cudowny chleb z cukrem i ewentualnie ze śmietaną),mięso, wędliny , ale nie jadły śmieciowego żarcia i były szczupłe. Teraz niby jedzą zdrowo, a są tłuste. W czym rzecz????

 • Gość: efi

  Oceniono 27 razy 21

  Myślę, że wspomniana scenka świetnie zilustrowała aktualnie panujące tendencje: rodzice świadomie próbują wychowywać dziecko z dala od słodyczy, a babcio-dziadki torpedują te zapędy, bo przecież "trochę cukru jeszcze nikomu nie zaszkodziło"....

 • Gość: milo

  Oceniono 53 razy 21

  buahaaa jaka jazde ma pani dietetyk
  serial komediowy to jest kobieto

 • Gość: Mazowszanka

  Oceniono 37 razy 21

  trzeba tego pilnować od urodzenia. Zapasione i przyzwyczajone do słodyczy dziecko ma później przekichane - patrze: ja. Całe życie gruba, porzucenie słodyczy i chleba przyszło mi z ogromnym trudem. Sporadycznie jem taki czystoziarnisty.

 • aia7

  Oceniono 21 razy 19

  Trzeba było obejrzeć cały odcinek. Bo sens tego wątku wychodzi na końcu filmu.

 • Gość: Brawo pani dietetyk!

  Oceniono 19 razy 15

  Heh. Ja też jestem "zła synowa" i "zła matka" wg moich teściów, bo ich "nie sucham" i nie dawalam kilkumiesięcznemu dziecku cukru, cukierkow, batonow, ciast z masą z margaryny, kiełbasy, salcesonu oraz kurczaka w panierce :)))

 • Gość: gosc

  Oceniono 31 razy 13

  Jak ktoś nie rozróżnia rzeczywistości od fikcji czy fabuły serialu/powieści, to ma problem ze samym sobą. To NIE JEST DOKUMENT kobieto, ale serial FABULARYZOWANY. Pozdrawiam :D

 • Gość: Basia

  Oceniono 8 razy 8

  Zgadzam sie z dietetyczka. Dzisiejsze zarcie to syf. Moj syn ma 4 lata. Cukier ograniczamy mu od urodzenia i zyje bez slodyczy. Zadna krzywda mu sie nie dzieje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX