Martyna Wojciechowska promuje swój program, a internauta zarzuca jej kłamstwo. Dziennikarka odpowiedziała, ale na tym nie koniec

Martyna Wojciechowska zaprosiła swoich obserwatorów na najnowszy odcinek programu "Kobieta na krańcu świata". Jeden z internautów zasugerował, że informacje, które podaje dziennikarka są nieprawdziwe.

Martyna Wojciechowska już od 10 lat prowadzi program "Kobieta na krańcu świata". Najnowszy sezon promuje bardzo intensywnie. Przypomnijmy, że dziennikarka wywołała niemałą dyskusję w internecie po publikacji zdjęcia w sukni ślubnej oraz krótkich włosach. Tym razem najnowszy odcinek zapowiedziała w nieco spokojniejszym stylu, jednak jeden z internautów postanowił zwrócić prezenterce uwagę.

Martyna Wojciechowska posądzona o kłamstwo

Martyna Wojciechowska opublikowała post, w którym wspomniała o czym będzie opowiadał nowy odcinek jej programu. Podróżniczka odwiedzi w nim jedną z dzielnic w Jerozolimie, która jest praktycznie odcięta od świata.

To hermetyczny świat, do którego ludzie z zewnątrz, a szczególnie kobiety zwykle nie mają wstępu. Tę dzielnicę Jerozolimy, Mea Sharim, zamieszkuje społeczność ultra ortodoksyjnych Żydów, którzy przestrzegają surowych zasad. Nie docierają tu raczej informacje ze świata świeckiego. Telefony komórkowe muszą być... koszerne (służą tylko do dzwonienia), nie ma telewizji, zakazany jest internet. Głównym źródłem wiedzy jest Tora. A jedynym właściwym źródłem informacji - rozwieszone na ulicach plakaty.

Jeden z użytkowników napisał, że... Wojciechowska nie ma racji. Podobno mieszkał we wspomnianej dzielnicy i nigdy nie spotkał się z takimi sytuacjami.

Niestety nie zgadzam się z Panią i tym, co Pani pisze. W sierpniu mieszkałem w Mea Sharim. Był internet, są banki, są sklepy, są turyści i mnóstwo miłych i porządnych mieszkańców. Proszę nie rozpowszechniać informacji, które rozmijają się z prawdą - skomentował post Martyny.

Na odpowiedź dziennikarki nie trzeba było długo czekać.

Ten program konsultowali najlepsi specjaliści w tym temacie. Ultra ortodoksyjni Żydzi w te miejsca nie wchodzą. Zapraszam do obejrzenia odcinka w niedzielę, mam nadzieję, że damy radę dobrze przybliżyć temat - odpowiedziała.

Kto ma rację? Do dyskusji włączyła się inna internautka, która napisała, że zarówno Martyna, jak i jej obserwator mają rację.

Ja również mieszkałam tam aż przez dwa lata. I muszę powiedzieć, że zarówno Pani Martyna jak i Pan mają rację. Oczywiście, że są banki, sklepy i internet, ale społeczność ortodoksyjnych Żydów nie korzysta z internetu. Mają tzw. koszerne telefony bez dostępu do internetu, co nie znaczy, że turysta będąc na tej ulicy, nie mógłby z niego skorzystać. A turyści owszem są, ale ubrani odpowiednio, aby się nie wyróżniać i nikogo nie obrazić wyglądem.

Musimy przyznać, że sytuacja jest dosyć nietypowa. Myślicie, że program może trochę podkolorowywać rzeczywistość? Aby wyrobić sobie własne zdanie najlepiej obejrzeć nowy odcinek "Kobiety na krańcu świata" w najbliższą niedzielę o 11:00.

Martyna bardzo często podróżuje, a ostatnio jej kot zostawił w jej walizce małą niespodziankę...

KB

Więcej o:
Komentarze (27)
Martyna Wojciechowska promuje swój program, a internauta zarzuca jej kłamstwo. Dziennikarka odpowiedziała, ale na tym nie koniec
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: kojot

  Oceniono 25 razy 17

  Już jedna pani, prawdziwa wybitna specjalistka, ujawniła jak to Wojciechowska korzysta z wiedzy takich osób i jak im się "odwdzięcza". Nie znoszę tej zakłamanej kobiety, która jest niewiarygodna. A to butelki plastikowe są super, a to reklamuje jakąś miejscowość, w której nigdy nie była i nawet nie wie gdzie ona jest. Wojciechowska jest takim samym sztucznym produktem jak choćby Siwiec czy inna Lewandowska.

 • Gość: Viggo

  Oceniono 18 razy 16

  Wojciechowska, to taki medialny Dyzma. Mnóstwo ludzi daje się nabrać na jej ściemy, zarówno w TV jak i na portalach społecznościowych, gdzie gra na emocja frajerstwa obserwującego jej profile.

 • Gość: Nina

  Oceniono 26 razy 16

  Byłam tam i raczej skłaniałabym się ku opini tego gościa. Wojciechowska jest ignorantką w wielu kwestiach, choćby propagowania plastiku.

 • Gość: Anka

  Oceniono 31 razy 13

  No proszę . Taka podróżniczka, a korzysta z wiedzy najlepszych specjalistów. Ogólnie nie lubię kobiety. .

 • Gość: 35313t

  Oceniono 13 razy 13

  Ranking "CYTRYNY" plotka moj typ

  Lewandowska
  Rozenek
  Rusin
  Szczesna
  Gessler

 • Gość: ewuni@

  Oceniono 16 razy 12

  Problem z Wojciechowską jest taki, że jest mało wiarygodna. Porusza coraz to bardziej kontrowersyjne, mało znane tematy, ale sama ma o nich znikomą wiedzę. Bazuje na wątpliwej jakości materiałach i firmuje twarzą produkt miałki i ubogi o fakty. Powinna skupić się na tym co faktycznie przeżyła (ale to pewnie nie pozwoliłoby na istnienie tego programu aż 10 lat) i przypomnieć sobie czym jest dziennikarstwo, bo jak na razie więcej tu bajdurzenia niż prawdziwych informacji
  Niestety, ale z choćby ostatnie masakryczne przekłamiania z filmem o solo ślubach w Korei...

 • Gość: gosc

  Oceniono 12 razy 10

  wojciechowska to taki bigos pomieszany z grchową w jednym garnku .

 • Gość: roy

  Oceniono 12 razy 10

  produkt dobrego marketingu jak wiele innych "specjalistek"od wszystkiego

 • Gość: Gosc

  Oceniono 14 razy 10

  Coż tu komentować jak u Gesslerowej: "Show must go on"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX