Doda wygrała proces z TVN-em. Stacja ma ją oficjalnie przeprosić. "Dorota Rabczewska nigdy nie miała operowanego nosa"

Doda wygrała proces z TVN-em. Chodzi o sprawę z 2013 roku, kiedy to chirurg plastyczny powiedział w programie "Na językach", że piosenkarka poprawiała nos.

Doda odetchnęła z ulgą. Po 6 latach wygrała sprawę z TVN-em. Poszło o to, że w programie "Na językach" doktor Andrzej Sankowski ocenił, że piosenkarka poprawiała urodę u chirurga plastycznego. Zdaniem specjalisty miała zoperować sobie nos. Mocno ją poruszyła ta opinia, która - jak zapewniała - jest nieprawdziwa. Zdecydowała się dowieść tego w sądzie.

Doda wygrała z TVN-em

Sprawa ma już swój finał. Doda pochwaliła się na Instagramie decyzją sądu.

Sąd Okręgowy rozpoznający sprawę o naruszenie dóbr osobistych uznał, iż wypowiedź doktora Sankowskiego w programie "Na językach" naruszała dobra osobiste Doroty Rabczewskiej w konsekwencji zobowiązał pozwanego do zamieszczenia oświadczenia i przeprosin w stacji TVN o godzinie 22 (czas emisji nie wyświetlanego już programu "Na językach”) - napisała.

Sędzia ustalił też kwotę, jaką stacja musi zapłacić piosenkarce. Część pieniędzy trafi na jej konto, a oprócz tego TVN będzie musiał także przelać pieniądze na cel społeczny.

Ponadto Sąd zasądził tytułem zadośćuczynienia na rzecz powódki kwotę 25 tysięcy złotych oraz dodatkowe 5 tysięcy zł na cel społeczny - dodała.

Wyrok bazował na m.in. opinii biegłego, "który stwierdził, iż wbrew twierdzeniom pozwanego - Dorota Rabczewska nigdy nie miała operowanego nosa, ani żadnej innej części twarzy". Piosenkarka nie ukrywa, że jest usatysfakcjonowana i bardzo zadowolona z zakończenia sprawy.

Więcej o:
Komentarze (118)
Doda wygrała proces z TVN-em. Stacja ma ją oficjalnie przeprosić. Sprawa ciągnęła się od 2013 roku
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 38 razy 24

  Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego za wygłoszoną opinię przez osobę zaproszoną do studia i występującą ma płacić stacja nadawcza?
  Gdyby to prowadzący program wygłaszał takie tezy to rozumiem że odpowiada stacja.
  Jak tak dalej pójdzie to TVN będzie odpowiadał karnie za kłamstwa głoszone przez zaproszonych posłów Pisu w programach do których zostali zaproszeni, a nie będą odpowiadać ci którzy je głoszą.

 • Gość: re

  Oceniono 55 razy 23

  Wow, Dodzina ma za co opłacić adwokata, hurra! Ale to pyrrusowe zwycięstwo, dla nich to żadne pieniądze, za to ona już nigdy w TVN nie wystąpi :) A przynajmniej miejmy nadzieję że tak będzie, przynajmniej z jedną tandeciarą spokój.

 • Gość: nn

  Oceniono 40 razy 22

  25 tysi? Śmieszna kasa dla takiego TVN jedynie satysfakcja jej zostanie i ban do końca życia na wystepy z tej stacji. Ale wygrała, czyli chociaz tyle

 • Gość: nn

  Oceniono 38 razy 16

  Sztuczne usta, sztuczny biust, sztuczne zęby, sztuczne włosy, sztuczne paznokcie, sztuczna twarz, sztuczna inteligencja, ..........jedynie nos jej został, jak wyspa na oceanie plastiku....

 • groupen

  Oceniono 22 razy 16

  mogłaby te dobra osobiste bardziej odziewać...srebrzysta suknia piękna, ale należy mieć mini halkę od pasa, żeby trójkąt krokowy ukryć.
  Ot, co panno Rabczewska :)

 • Gość: komentująca1

  Oceniono 32 razy 16

  Doda sądzi się ze wszystkimi już- ktoś na nią krzywo spojrzy to też poleci do sądu czy daje po prostu zarobić adwokatom?

 • ogniesteoczy

  Oceniono 17 razy 15

  6 lat z takim pierdem w sądzie....
  dobrze, że dożyli wyroku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX