Joanna Krupa wygrała proces z klubem dla swingersów. Wykorzystano bezprawnie jej wizerunek. Właściciele lokalu słono za to zapłacą

Joanna Krupa wraz z innymi modelkami ma dostać prawie 900 tysięcy dolarów odszkodowania od klubu dla swingersów, który bezprawnie wykorzystał ich wizerunek. Poszkodowane wnosiły jednak o znacznie wyższą kwotę.

Joanna Krupa jest jedną z niewielu Polek, którym udało się odnieść sukces w Stanach Zjednoczonych. Jednak jak wiadomo - sława ma zawsze dwie strony medalu, a modelka niestety je poznała. 40-latka była zmuszona walczyć w sądzie z amerykańskim klubem dla swingersów, ponieważ właściciele bezprawnie wykorzystali jej wizerunek.

Joanna Krupa dostanie odszkodowanie od klubu dla swingersów

Klub dla swingersów "Miami Velvet" bezprawnie wykorzystał wizerunek 32 modelek, w tym Joanny Krupy. Zdjęcia kobiet w strojach kąpielowych i bieliźnie były publikowane w mediach społecznościowych oraz na stronie lokalu. Kiedy modelki dowiedziały się o nielegalnym incydencie, zgłosiły sprawę do sądu. Od początku przekonywały, że ich zdjęcia zostały wykorzystane bez pozwolenia, a ich wizerunku połączono z „niezdrowymi i niehigienicznymi działaniami”.

Sąd orzekł winę klubu w 2017 roku, jednak dopiero 17 września 2019 roku ustalono wysokość odszkodowania, które ma zostać wypłacone modelkom. Jak podaje portal Miami Herlad, poszkodowane dostaną ok. 900 tysięcy dolarów. Prawnicy kobiet z firmy Akerman wnosili o dużo wyższe odszkodowanie w wysokości 5,3 miliona dolarów.

Joanna Krupa niedługo urodzi. Modelka ma już pewne plany, co do wychowywania pierwszego dziecka:

KB

Więcej o:
Komentarze (60)
Joanna Krupa wygrała proces z klubem dla swingersów. Wykorzystano bezprawnie jej wizerunek. Właściciele lokalu zapłacą prawie milion dolarów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Autor

  Oceniono 22 razy 20

  Właściciele owego klubu to debile do kwadratu ... nie dość, że zamiast zakupu za "grosze" zdjęć urodziwych z natury kobiet, postanowili wykorzystać zdjęcia odstręczających "glonojadów" to na dodatek będą musieli za to zapłacić nieadekwatne sumy pieniędzy

 • aistionnelle

  Oceniono 14 razy 12

  Odnieść można talerzyk do kuchni, ,płaszcz do szatni, natomiast karierę zrobić , rozwinąć , zakończyć.. W gimnazjum uczą, takze związków frazeologicznych.Może z powrotem do szkoły/słownika a później do redakcji ?!

 • Gość: albert

  Oceniono 12 razy 8

  A U NAS by umorzyli albo przyznali by tydzień prac społecznych na rzecz posłanki Krychy !

 • andrzej.wald

  Oceniono 17 razy 7

  W USA sądy przyznają wysokie odszkodowania, a nie mizerne jak u nas, które zachęcają tylko do naruszania dóbr osobistych innych osób.

 • Gość: leshido

  Oceniono 4 razy 4

  Wolałbym wykorzystać wizerunek konia na łące a nie brzydactwo z kwadratowym łbem

 • Gość: irma

  Oceniono 3 razy 3

  gdyby nie były z tego sławne, nikt by nie brał ich zdjęć do tej reklamy !!!

 • bratjolki

  Oceniono 3 razy 3

  "Niezdrowe i niehigieniczne działania" poczym walicie kilometrowe wypracowanie w weekendówce ktore zresztą powtarzane wiele razy jest niczym innym niż reklamą dla takich (oraz wielu innych "niestandardowych" niezdrowych i społecznie dekonstruktywnych) zachowań.
  Należy sobie zadać pytanie. Dlaczego to co jest chore i szkodliwe dla Krupci jest materiałem na pierwszą strone niedzielnego cajtunga?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX