Piotr Woźniak-Starak może być ekshumowany. Legalność pochówku milionera pod znakiem zapytania

Piotr Woźniak-Starak spoczął dwa tygodnie w katakumbach na terenie swojej mazurskiej posiadłości. Jak dowiedział się "SE", Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Giżycku sprawdza legalność pochówku.

Uroczystości pogrzebowe Piotra Woźniaka-Staraka trwały dwa dni. Najpierw odbyła się msza pożegnalna w Konstancinie-Jeziornie, w której uczestniczyło mnóstwo gwiazd i zwykłych ludzi chcących oddać cześć tragicznie zmarłemu producentowi. Następnego dnia trumna z jego ciałem została złożona w rodzinnych katakumbach w Fuledzie na Mazurach. Niewykluczone, że rodzina Staraków tym samym złamała przepisy. Tak przynajmniej twierdzi "Super Express".

ZOBACZ TEŻ: Nietypowy pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Uroczystość była bardzo skromna, a uczestnicy szli boso

Ciało Piotra Woźniaka-Starak zostanie ekshumowane?

Kilka dni przed pogrzebem milionera olsztyński sanepid wydał komunikat, w którym odniósł się do medialnych doniesień na temat miejsca pochówku Woźniaka-Staraka. Jego treść była jednoznaczna - rodzina zmarłego producenta nie prosiła o możliwość złożenia ciała na terenie swojej posiadłości. Z czasem okazało się, że zgoda Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego nie jest wymagana w przypadku pochówku w katakumbach.

Właśnie tam spoczął mąż Agnieszki Woźniak-Starak. Czy jednak wszystko odbyło się zgodnie z literą prawa? "SE" twierdzi, że sprawie przyglądają się urzędnicy, którzy badają legalność pogrzebu. Najprawdopodobniej chodzi o sprawdzenie tego, czy katakumby spełniają normy bezpieczeństwa, a ich położenie nie ma szkodliwego wpływu na otoczenie.

Warto dodać, że jeśli inspektor stwierdzi, że doszło do nieprawidłowości, niewykluczone, że trzeba będzie przenieść grób. Wiążę się z tym również konieczność przeprowadzenia ekshumacji.

Przypomnijmy, że Piotr Woźniak-Starak zginał 18 sierpnia po tym, jak wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. Jego ciało zostało odnalezione po pięciu dniach przez płetwonurków.

Edward Miszczak przyjaźnił się z Piotrem Woźniakiem-Starakiem. Informacja o śmierci producenta niezwykle go poruszyła:

AD

Więcej o:
Komentarze (247)
Piotr Woźniak-Starak może być ekshumowany. Legalność pochówku milionera pod znakiem zapytania
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 109 razy 103

  Ale obiektywnie patrząc, przydałoby się dostosować prawo do czasów. Ciała w trumnie zdecydowanie nie powinno chować się byle gdzie, ale urna z prochami nikomu niczym nie grozi

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 128 razy 98

  w rodzinnych katakumbach...Bo to stary książęcy ród, który żył tam od 400 lat...

 • Gość: mnbvcxz

  Oceniono 70 razy 58

  jaka legalnosc? za odpowiednia oplata wszystko sie stanie legalne

 • Gość: Y

  Oceniono 59 razy 51

  Jakie katakumby, zwykły grób, pisali o tym, były zdjęcia wielkiego kamienia na trawie...

 • pies_fafik

  Oceniono 79 razy 49

  Biorąc pod uwagę to co publikowały ostatnio media o Staraku (cała ta "hagiografia"), to jedynym właściwym pochówkiem dla niego jest Wniebowstąpienie....

 • Gość: Gość

  Oceniono 61 razy 47

  Maria Kaczyńska mogła być na Wawelu pochowana, to czemu innym ludziom broni się pochówku w miejscach wskazanych przez bliskich. Maria Kaczyńska była tylko żoną prezydenta, żony Piłsudskiego ma Wawelu nie ma

 • Gość: mru

  Oceniono 62 razy 42

  NIE OBRAŻAJCIE NASZEJ INTELIGENCJI. Wszyscy wiemy jak to się skończy. Okaże się, że wszystko jest na legalu, katakumby od kilkuset lat pewniakiem istnieją na posesji, nawet papiery się znajdą stosowne. Istne cuda, coś jak z tajemniczym białym proszkiem, który, jak mniemam okazał się mąką i w zasadzie nie jest wart dochodzenia. A szary obywatel też może przygarnąć zwłoki pod własny dach i grymasić co do miejsca przeprowadzenia sekcji zwłok? Wiadomo, są równi i równiejsi

 • Gość: Tom.

  Oceniono 65 razy 33

  Zrobili sobie hipisowski pogrzeb , pochowali go w jakichs katakumbach koło domu i polecieli na Sycylię .

 • Gość: grunt

  Oceniono 43 razy 29

  Ile można kapitalizować jeden zgon?! Dajcie chłopu święty spokój! Bal dziennikarzy wyraźnie pokazał, że dla wszystkich "wiernych przyjaciół" już po żałobie- dwa tygodnie głębokiej zadumy i po sprawie a wy dalej. Wystarczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX