Uczestnik "Ninja Warrior Polska" stracił nogę w wypadku. Teraz potrzebuje pomocy na zakup trzech protez

Sylwester Wilk jest uczestnikiem programu "Ninja Warrior Polska". Mężczyzna uległ niedawno wypadkowi, w następstwie którego stracił nogę. Teraz potrzebuje drogich protez.

Sylwester Wilk w połowie sierpnia jechał motorem w centrum Warszawy. Kiedy 23-latek próbował wyprzedzić parkujący samochód, został potrącony. Szybka reakcja przechodniów prawdopodobnie uratowała mu życie. W szpitalu od razu trafił na stół operacyjny. Niestety, okazało się, że trzeba amputować nogę. Teraz mężczyzna walczy o powrót do sprawności. Potrzebuje trzech rodzajów protez.

Sylwester Wilk stracił nogę

Mężczyzna jest jednym z uczestników nowego show Polsatu - "Ninja Warrior Polska". Sylwester niedawno zakończył zdjęcia do programu. Wilk od dziecka jest związany ze sportem, dlatego mimo niepełnosprawności nie zamierza rezygnować ze swojej największej pasji. W rozmowie z Polsat News przyznał, że jedyną szansą na powrót do sprawności jest zakup protez.

Będą mi potrzebne trzy protezy do chodzenia, biegania i treningu. Wszystkie się od siebie różnią - powiedział Wilk.

Znajomi Sylwestra ruszyli z akcją #razemdlawilka. Chcą zebrać pieniądze na protezę sportową. Do tej pory zdobyli już 85 tys. zł. Jednak młody sportowiec wyznał w wywiadzie dla Polsatu, że "według wyliczeń specjalistów protezy będą kosztować 225 tys. zł". Akcję wsparła również Telewizja Polsat, która przekazała Sylwkowi 25 tys. zł.

Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!

"Ninja Warrior Polska" będzie nowością w ofercie Polsatu. Jednak jesienią wraca serialowy hit - "Przyjaciółki". Małgosia Socha zdradziła nam, czego możemy się spodziewać w nowym sezonie:

AD

Więcej o:
Komentarze (23)
Uczestnik "Ninja Warrior Polska" stracił nogę w wypadku. Teraz potrzebuje pomocy na zakup trzech protez
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Andrzej Wojtaszek

  Oceniono 18 razy 16

  Myślę, że dla Polsatu 225 tyś. zł to nie jest dużo. Mają Fundacje oraz zarobią na nowym programie kasiory. Więc w czym problem Panie Solorz?

 • Gość: AnJay

  Oceniono 23 razy 13

  Skoro wypadek nie był z jego winy całość kosztów pokrywa ubezpieczyciel sprawcy. Nie rozumiem w czym jest problem.

 • Gość: Eva Braun

  Oceniono 31 razy 9

  Ludzi nie stać na jedną protezę, ten żąda trzech. Niech Ci kupi Agnieszka Szulim. Bezczelność za bezczelność.

 • Gość: klm

  Oceniono 8 razy 8

  oczywiście jechał szybko ale bezpiecznie

 • antykonformista

  Oceniono 24 razy 8

  Jak tylko zobaczyłem tytuł i zdjęcie, od razu wiedziałem, że tę nogę stracił nie w domu, nie w pracy, a nawet nie w samochodzie, tylko właśnie na motorze.

  Niektórzy to mają brawurę w genach. To po prostu widać.

 • Gość: gość

  Oceniono 7 razy 7

  Proszę pana,nie od razu Kraków zbudowano trzeba małymi kroczkami dochodzić do celu,ktoś inny był by szczęśliwy mając jedną protezę i to nawet najtańszą,pan pewnie chce z najwyższej półki,może panu się uda.

 • j-a-ga

  Oceniono 19 razy 7

  Niech sprzeda motor to będzie miał na jedną protezę. Może iść do pracy i zebrać na drugą a nie żebrać. Żałosny koleś.

 • raknawspak

  Oceniono 16 razy 6

  Jak już bym miała komuś protezę sponsorować to byłby Włodi Tafel. Zajebisty gość i perkusista, który nie ma parcia na szkło. A temu czemuś z kółkami na łańcuch w uszach, mogę tylko życzyć pokory.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX