Jan Purzycki nie żyje. Scenarzysta "Złotopolskich" miał 71 lat

W wieku 71 lat zmarł polski scenarzysta Jan Purzycki. O jego śmierci poinformował Tadeusz Lampka.

Jan Purzycki był polskim scenarzystą filmowym i telewizyjnym, pisarzem, działaczem społecznym oraz wykładowcą akademickim. W 1980 roku ukończył Studium Scenariuszowe PWSFTviT w Łodzi. O jego śmierci poinformował polski producent filmowy i członek Polskiej Akademii Filmowej Tadeusz Lampka.

Z wielkim smutkiem i żalem żegnamy naszego Przyjaciela i wieloletniego współpracownika – Jana Purzyckiego – wybitnego polskiego scenarzystę, autora m.in. scenariuszy filmowych: "Wielki Szu", "Piłkarski poker", "Prymas. Trzy lata z tysiąca", "Gracze" oraz serialu telewizyjnego "Złotopolscy". Ten Wielki Autor na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci.

Purzycki był wiceprezesem Radiokomitetu, szefem TVP (po miesiącu jednak zrezygnował), a także doradcą prezydenta Lecha Wałęsy. Był wykładowcą na Wydziale Reżyserii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Napisał książkę "Wielki Szu", "Prezydencki poker" i "Telewizyjny poker" oraz scenariusz do filmu "Wielki szu", "Piłkarski poker" i "Przemytnicy" oraz do serialu "Złotopolscy".

W ostatnich latach zmarło wiele gwiazd show-biznesu. Część w nich odeszła w niewyjaśnionych okolicznościach:

KB

Więcej o:
Komentarze (15)
Jan Purzycki nie żyje. Scenarzysta "Złotopolskich" miał 71 lat
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: lol

  Oceniono 10 razy 6

  Dlaczego sekcja komentarzy pod artykułem o producencie jest zamknięta? Pod artykułami o Rosati hejterzy mogli wypisywać co im się podobało, a tu cisza.

 • Gość: Kasia

  Oceniono 4 razy 2

  Czy w plotku powstała nowa sekcja pt 'kto dziś umarł'?

 • rememberremember

  Oceniono 1 raz 1

  Ktoś, kto oglądał - podsumuje?
  To ILUż to POSłów oraz SENATORów rezydowało w jednych małych Złotopolicach? Więcej czy mniej ich było niż wchodzących do Sejmu PARTIi politycznych z równie niewielkich konkurencyjnych Wilkowyjów (to z innego, równie realistycznego & życiowego serialu, rzecz jasna)?

 • Gość: Paul

  Oceniono 1 raz 1

  Dziś kostucha była wyjątkowo zapracowana

 • kwiatpatologii

  0

  Dżon Puzik.

 • Gość: mariola

  Oceniono 12 razy -6

  Wzruszenie dusi mój wzgórek łonowy.
  Bendem plakac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX