Bożena Krzyżanowska nie żyje. Aktorka znana z "M jak miłość" miała 61 lat

Bożena Krzyżanowska była niezwykle utalentowaną osobą. Występowała na deskach teatrów, grała w filmach i serialach. Widzom małego ekranu znana jest przede wszystkim dzięki rolom w "M jak miłość" i "Samo życie".

Bożena Krzyżanowska zmarła w niedzielę 11 sierpnia. Smutną informację podał serwis e-teatr.pl. Artystka miała 61 lat. Przyczyna śmierci jest nieznana.

W 1980 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od razu związała się z teatrem i to właśnie tam spełniała się najbardziej. Na ekranie zadebiutowała rolą  Marii Jagodzińskiej w serialu "07 zgłoś się". Była także fantastyczną wokalistką, która odnajdywała się w piosence aktorskiej. Zresztą w 1989 roku zdobyła główną nagrodę na 10. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Szerszej publiczności dała się poznać dzięki roli Zyty w serialu "Przyłbice i kaptury". W latach 2002-2010 występowała w hicie Polsatu - tasiemcu "Samo życie". Wcielała się tam w postać dyrektorki liceum. Ostatnio można było ją zobaczyć m.in. w "Hotelu 52" i "M jak miłość".

Niektóre gwiazdy odeszły zbyt przedwcześnie. Do dziś z ich śmiercią wiąże się wiele teorii spiskowych

AD

Więcej o:
Komentarze (41)
Bożena Krzyżanowska nie żyje. Aktorka znana z "M jak miłość" miała 61 lat
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: olga

  Oceniono 37 razy 29

  Plotku, szanuj człowieka, nie rob biznesu na śmierci... Pani Krzyżanowska zagrała w jednym odcinku M jak miłość 14 lat temu - urzędniczkę USC w 352

 • Gość: gość

  Oceniono 31 razy 21

  Ach tak, 14 lat temu w 352 odcinku M jak Miłość zagrała urzędniczkę stanu cywilnego, znajomą Marty. Doskonale pamiętamy tę rolę panie redaktorze.

 • Gość: gość

  Oceniono 13 razy 11

  Kondolencje dla rodziny

 • fajny_zajety

  Oceniono 40 razy 4

  Tak przy okazji pamiętajcie ,że tylko 40 % społeczeństwa dożywa do emerytury i to większość są kobiety które dłużej żyją, 5 lat mniej pracują i nie wykonują trudnych zawodów. Zastanówcie się mężczyźni więc czy odkładanie na starość ma sens chyba że tylko po to aby umilić życie naszej lubej. W nie których blokach z lat 70 tłuściutkie emerytki to 70 % mieszkańców.

 • tonz2

  Oceniono 3 razy 3

  Co to się będzie dziać za 50 lat jak będą umierać obecni aktorzy, youtuberzy, blogerzy i inni celebryci? Pewnie stworzą nowy kanał NekroNews

 • Gość: boski

  Oceniono 13 razy 1

  a co myslicie ze kazdy bedzie gral w m jak seks do 100 lat jak Pyzdra?

 • Gość: 60

  Oceniono 23 razy 1

  Ćóż jestem w wieku tej pani.Z naszej półki już wybierają. Przecież to normalne kogo to tak dziwi?

 • Gość: 123

  Oceniono 5 razy -1

  kolejna osoba nie dożyla emerytury wiek emerytalny powinien wynosic w dzisiejszych czasach 55 lat

 • piopon

  Oceniono 2 razy -2

  O śmierci dziennikarzyn z Gazety też dowiemy się wyłącznie z tego działu, taką mam nadzieję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX