ASAP Rocky skazany. Szwedzki sąd uznał go za winnego pobicia mężczyzny. Raper nie pojawił się na sali sądowej

ASAP Rocky uznany za winnego przez szwedzki sąd. Muzyk i członkowie jego zespołu pobili dwóch mężczyzn. Teraz zapadł wyrok skazujący w tej sprawie.

Raper ASAP Rocky i członkowie jego zespołu po koncercie napadli i pobili dwóch mężczyzn, a jednego z nich dotkliwie. Zdarzenie miało miejsce 30 czerwca na ulicach Sztokholmu. Na początku lipca gwiazdor został zatrzymany przez szwedzką policję i przez kilka tygodni przebywał w areszcie. Przez to musiał odwołać wiele koncertów, m.in. ten w Polsce na festiwalu Open'er. Muzyk został oskarżony o napaść, jednak 2 sierpnia wyszedł na wolność. Jak podaje BBC, dzisiaj (14 sierpnia) w tej sprawie zapadł wyrok skazujący.

ASAP ROCKY skazany przez szwedzki sąd

Raper po opuszczeniu aresztu wrócił do Stanów Zjednoczonych. Właśnie dlatego nie było go na sali sądowej w Szwecji, gdy sędzia ogłosił skazujący go wyrok. ASAP Rocky i dwaj członkowie jego zespołu zostali uznani za winnych napaści. W ramach kary mężczyźni muszą zapłacić ofierze pobicia odszkodowanie w wysokości 12 500 szwedzkich koron (to nieco ponad 5000 zł). BBC podaje, że muzycy próbowali się bronić i twierdzili, że ich zachowanie było obroną konieczną. Jednak ten argument nie przekonał sędziego. Winni dostali również warunkowe zawieszenie kary więzienia.

JP
 


 

Więcej o:
Komentarze (8)
ASAP Rocky skazany. Szwedzki sąd uznał go za winnego pobicia mężczyzny. Raper nie pojawił się na sali sądowej
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 6 razy 6

  I dobrze

 • wydzielina_fizjologiczna

  Oceniono 14 razy 4

  Na YT można zobaczyć jak A$AP i jego ochroniarz wielokrotnie PROSILI pobitego Irańczyka, żeby się odczepił i nie szedł za nimi. Ale nie ten Afgańczyk szedł za nimi i ich zaczepiał bo we Szwecji migranci są intaczybuls. A$AP się w końcu wnerwił i mu przywalił. Moim zdaniem wyrok jest niesprawiedliwy. Cóż że ze Szwecji...

 • qawsedrftg

  Oceniono 6 razy 0

  Tam to wszystko jest jakieś takie lepsze niż u nas. Radośniejsze, bardziej tęczowe, ech...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX