Ewa Minge odpowiada Figurskiemu: Urządzili sobie krucjatę po mojej twarzy. Do dyskusji dołączyła Korwin Piotrowska

Michał Figurski obraził Ewę Minge na antenie Antyradia. Dziennikarz został za to skrytykowany, a Karolina Korwin Piotrowska stanęła w obronie swojego kolegi. Projektantka oświadczyła, co zamierza zrobić z tą sprawą.

Michał Figurski w audycji "Najgorsze państwo świata" w Antyradiu rozmawiał z Karoliną Korwin Piotrowską o pomyśle, by pisarze science fiction mieli udział w rozwoju medycyny. Zeszli na temat przeszczepów twarzy. W pewnym momencie dziennikarz zasugerował, że Ewa Minge skorzystała właśnie z takiego zabiegu. Powiedział: "Od kogo ona tę twarz przeszczepiła?". Choć Figurski w rozmowie z Plejadą przyznał, że musi zadzwonić do Minge i ją przeprosić, to i tak wylała się na niego fala hejtu.

Ewa Minge wyznała, co zamierza zrobić w sprawie z Figurskim

Teraz do dyskusji dołączyła również Korwin Piotrowska. Na swoim profilu na Facebooku wydała oświadczenie, w którym broni Figurskiego. Stwierdziła, że choć nie podobał jej się żart Michała, to jeszcze bardziej nie podoba jej się medialna nagonka na dziennikarza.

Wszyscy jadą po Figurskim. Zadowoleni, oczyszczeni, lekutcy, jak po ziołowej herbatce na jelita. Jaka ulga... Wreszcie można było się radośnie zesrać. (...) Takie "stop hejt" w radosnej i pełnej żenującej hipokryzji wersji z Polandu, gdzie ci, co najwięcej mają za uszami, krzyczą teraz najgłośniej, wrzeszczą wręcz, żeby wszyscy słyszeli, jaki niedobry ten Misiek. Że też ma brzydką twarz, że mu twarz opada, że on to dno, żenada i "dziennikarz". Nie jestem fanką wszystkich dowcipów Michała i on o tym wie. Nie jestem fanką wielu jego poglądów. O tym też wie. To, co powiedział na antenie było głupie i mega słabe, powiedziałam mu to. Ale to, co się odstawia teraz w stronę Michała, jest absolutną żenadą.

Kolejny komentarz w sprawie dała również sama pokrzywdzona. Ewa Minge na swoim profilu na Instagramie opublikowała długi post, w którym podziękowała za wiele słów wsparcia w tej trudnej dla niej chwili.

Media zastanawiają się, jaki będzie mój kolejny krok. Pierwszy taki, że bardzo podziękuje wszystkim, którzy stanęli w mojej obronie, nie tylko mediom. Jestem bardzo zaskoczona ilością i niezwykle jest mi ciepło na sercu, że pod morzem hejtu, jaki towarzyszy mi od lat, tylu ludzi dostrzegło człowieka.

Co więcej, wyznała, że przez wiele lat padała ofiarą hejtu i mowy nienawiści, co miało bardzo duży wpływ na jej psychikę.

Zawsze będę reagowała na hejt. Doświadczyłam osobiście wymiaru niewyobrażalnego, aby człowiek mógł to unieść. I był moment, że stałam kilka lat temu nad przepaścią. Zniszczono mi życie, zaszczuto mnie. Zachęceni przez nośne media ludzie urządzili sobie krucjatę po mojej twarzy. W tym czasie ja walczyłam o życie. (...) Będąc z kilku powodów u kresu wytrzymałości, ciężko chora, obdarowana dodatkowo piętnem potwora i "wolnością" słowa zastanawiałam się, czy nie zakończyć tej drogi, zostawiając swoisty testament, który wskazałby palcem na morderców. Na szczęście moi synowie byli dla mnie wartością nadrzędną.

Dodała również, że Figurski ją przeprosił i nie zamierza zgłaszać sprawy do sądu.

Pan Figurski mnie przeprosił osobiście. Nie mam siły na walki sądowe i marne odszkodowania za niewymierne straty. Musiałbym pozwać szeregi, które temat wyhodowały, przesiedzieć życie w sądach i udowadniać, jak to boli, co straciłam i co ja taka nadwrażliwa, skoro osobą publiczną jestem.

Miejmy nadzieje, że takie "niewybredne żarty" więcej nie powtórzą się ze strony Figurskiego.

Konflikt Ewy Minge i Michała Figurskiego to nie jedyna kłótnia w show-biznesie. Pamiętacie, o co poróżniły się Małgorzata Rozenek i Kinga Rusin?

JP

Więcej o:
Komentarze (193)
Ewa Minge została obrażona przez Figurskiego. Wyznała: Urządzili sobie krucjatę po mojej twarzy. Do dyskusji dołączyła Korwin Piotrowska
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: rura

  Oceniono 89 razy 71

  Tak pani Karolino , to mu pani powiedziała , naprawdę tak go pani skrytykowała? To trzeba mu było to powiedzieć na antenie w trakcie tej rozmowy, wtedy byłaby pani bardziej wiarygodna.

 • Gość: Nina

  Oceniono 86 razy 54

  Cóż Pani Karolino wszystko WRACA< on może obrazac, a jak zaczeli jego to hejt okrutny jaki on biedny. To zwyczajnie wróciło do niego i do pani też.

 • Gość: Hell-man

  Oceniono 65 razy 43

  Panie Figurski, żebyś pan chociaż osiągnął w życiu coś więcej, niz bycie rozpoznawanym jako były, mniej rozgarnięty kolega Powiatowego, który lubi żartować o gwałtach, a następnie dostaje udaru - bo już nie mówię, żebyś wypracował sobie ułamek tego, co Ewa Minge...
  I zaprawdę, popatrz w lustro przynajmniej osiem razy, zanim pojedziesz po czyimś wyglądzie, bo narażasz się właśnie na takie podsumowania, jakie zostały wobec ciebie poczynione.

 • Gość: eliza

  Oceniono 55 razy 41

  Pani Karolino....zamiast pouczać krytykantów za niepochlebne opinie pod adresem pani kolegi . proponuję poradzić swojemu koledze żeby następnym razem zanim otworzy usta podłączył język do mózgu.......i po kłopocie

 • xynat

  Oceniono 46 razy 40

  Wybiórcza moralność Piotrowskiej. Gdy Figurski leje szambo jest OK. Gdy szambo wraca do gnojka to wielka afera i jaki to misiek biedny i trza go bronić. Pamiętam jeszcze z dzieciństwa takie powiedzonko "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe". Dedykuję to Figurskiemu i Piotrowskiej. A twarz Minge to jej sprawa i .uj to kogo obchodzi. Mi się nie podoba ale nie będę jej opluwał za jej osobiste operacje, które nie mają żadnego wpływu na moje życie.

 • Gość: goscc

  Oceniono 56 razy 40

  ja nie rozumiem dlaczego ktos krytykuje wyglad drugiego czlowieka,niech sobie wyglada jak chce,nie za moje,nie stracilam na tym,wiec nic mnie to nie obchodzi,gdzie jest jakis wzorzec piekna?jak powinnismy wygladac ,by wszyscy byli zadowoleni?chory swiat,nie wiem,ale to chyba tylko w Polsce tak jest,nigdzie na swiecie nie mowi sie komus jak ma wygladac

 • Gość: hjk

  Oceniono 71 razy 31

  Z czego znana jest ta cała Korwin? Z chamstwa jechała prawie po kazdym kto odniósł w przeciwieństwie do niej jakiś tam sukces i na tym zbudowała swoją "kariere" smutne aczkolwiek prawdziwe. Bronienie Figurskiego w taki sposób to dopiero żenada.

 • Gość: Bławatek

  Oceniono 64 razy 22

  Czasem słowo wyksztalciuchy jest słuszne. Piotrowska, Wojewódzki, Figurski to objaw tej samej choroby. Oni skończyli studia wyższe i uważają się za inteligencję bo krytykują coś co uważają za wiochę. To produkt polskiego systemu edukacji : patologiczny narcyzm.

  Jak ona może krytykować tabloidy sama żyjąc z plotek i chamstwa i uważać się przy tym za kogoś z wyższej półki? Inteligencja to kompetencje moralne dające wzorce reszcie społeczeństwa i ciągnące je w gorę, a nie pchające w dół, bo takie czasy i hajs się liczy. Zawsze się liczył...

  Pani Piotrowska ma argumenty Rosji Putina. Tam elity produkujące chamstwo, agresję, do tego kradnące ciągle mówią : a wy nas krytykujący co osiągneliście? Nieudacznicy chcą się poczuć lepiej ?

  A co Pani Piotrowska osiągnęła? Na każdym zebraniu ktoś musi zacząć i jest w mediach tylko po to zeby zacząć hejt w ramach pop kultury dnia codziennego.

 • kejuhc

  Oceniono 21 razy 17

  Nie "wylała się na niego fala hejtu" tylko "krytyki". "Hejt" to on zastosował.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX