Figurski o Minge: Od kogo ona twarz przeszczepiła? Projektantka odpowiada. W punkt!

Michał Figurski na antenie Antyradia obraził Ewę Mingę. Projektantka odpowiedziała mu na Facebooku.

W poniedziałek podczas audycji "Najgorsze państwo świata" Karolina Korwin Piotrowska i Michał Figurski rozmawiali o pomyśle, by pisarze science fiction mieli udział w rozwoju medycyny. Zeszli na temat przeszczepów twarzy, które kiedyś były nie do pomyślenia, a dziś są rzeczywistością.

Najlepsze wpadki 'Jaka to melodia?'. Pamiętacie je wszystkie? Jedna to nasza ulubiona:

Michał Figurski obraził Ewę Mingę

To właśnie wtedy dziennikarz obraził projektantkę. Zwrócił się do dziennikarki:

Słuchaj, jak się nazywa ta projektantka z burzą rudych loków?

Gdy poznał już imię i nazwisko, dodał:

Od kogo ona tę twarz przeszczepiła?

Ewa Minge poczuła się bardzo urażona jego słowami. Na Facebooku dodała post, w którym napisała, co myśli o zachowaniu Figurskiego. Nie obyło się też bez uszczypliwości pod jego adresem. Uznała, że zachował się bardzo niekulturalnie i przekroczył granice przyzwoitości.

Żyjemy w świecie, w którym wolność słowa przechodzi jakiekolwiek granice. Pal sześć wolność słowa, zwyczajna etyka, kultura i ciut człowieczeństwa. Pan redaktor z pewnością w cholerę przystojny, z burzą mózgu zamiast loków i osiągnięciami na skalę międzynarodową, poza słowotokiem i podżeganiem do hejtu. Mój przegląd mediów szaleje od wczoraj, panie redaktorze, czy na pana korzyść? Czy zrobił już pan karierę na mojej twarzy? A może coś dla ludzkości pan z tej kariery odda? Lepiej nie, bo cóż możecie mieć drodzy państwo do zaoferowania światu? - czytamy.

W komentarzach internauci stanęli po jej stronie. Nie ukrywają swojego oburzenia jego zachowaniem. Padają też różne epitety pod adresem Figurskiego. Oto kilka przykładowych opinii:

Przerażające jest to, że dla kogoś śmieszne jest ośmieszanie i obrażanie innych. I to nie byle gdzie, bo na antenie.
Z klasą i taktem to trzeba się urodzić panie "redaktorze", klasy nie kupisz za żadne pieniądze... Proponuję panu milczeć w towarzystwie.
Nawet nie wiadomo, czemu miało służyć wtrącenie pana Figurskiego w wypowiedź pani Karoliny. Dziennikarz chyba czuł, że wypada przy partnerce blado i postanowił "błysnąć intelektem" - piszą.

Michał Figurski o swojej wypowiedzi

Portal Plejada.pl skontaktował się w tej sprawie z Michałem Figurskim. Tłumaczył, że różne rzeczy zdarzają się w trakcie audycji. Przeprosił Ewę Minge, zapewnił też, że do niej zadzwoni i porozmawia na ten temat. Dodał też, że "nie jest takim człowiekiem, żeby celowo w kogoś kopać".

AW

Więcej o:
Komentarze (218)
Figurski o Minge: Od kogo ona twarz przeszczepiła? Projektantka odpowiada. W punkt!
Zaloguj się
 • Gość: Ja

  Oceniono 151 razy 93

  Figurski ty dziadu . Jak byłeś po wylewie to nikt cię nie pytał skąd masz nogi z niedowładem. O twarzy nie wspomnę.

 • Gość: Daria

  Oceniono 118 razy 76

  Zawsze Figurski był brakiem i widać nic się zmieniło nawer otarcie się o śmierć pokory go nie nauczyło żenada

 • gazkom

  Oceniono 92 razy 60

  Tak z ręką na sercu. Kto patrząc na panią Minge, nie myśli, że kobieta zrobiła sobie krzywdę?
  Nie znam tego programu. Czy jest on satyryczna czy nie. Jeśli tak, to prowadzący naśmiewali się z osoby publicznej, jak to czyni wielu komików. Czy nawet tu obecni forumowicze. Ile razy wypominano Kaczyńskiemu brak uzębienia, czy Schetynie jego nowe lśniące? Czy jest to kulturalne? Nie. Czy ja to aprobuje? Nie. Czy mają do tego prawo? Wolność słowa i jego ograniczenia to już temat na dłuższą debatę.

 • Gość: Inka

  Oceniono 72 razy 28

  Figurski zachował się gburowato ,ale Pani Ewa sama się prosiła o tego typu przytyki fundując sobie kolejne operacje plastyczne o których istnieniu zaprzecza że takowe były wykonane a widać prawdę gołym okiem .

 • Gość: Dr0

  Oceniono 54 razy 26

  Dalej nie wiem co z ta minge.
  Bo wyglada jak obcy

 • Gość: Luke

  Oceniono 37 razy 21

  Jak zwykle wolskie wuje komentują nie znając kontekstu. Po pierwsze komentarz być ironiczny - dlaczego niby ze sztuczności twarzy pani Minge nie można się pośmiać - co to jest kolejna matka boska? A po drugie Figurski co i raz kpi w radiu z siebie - że ma niedowład, że jest kaleką, że jest do niczego itd. - z pewnością w przeciwieństwie do komentujących nie dostał poważnej sraczki na wiadomość od pani Minge.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX