Meghan Markle krytykowana za okładkę "Vogue". Brytyjczykom nie podoba się, że "zapomniała" o królowej. To jednak nie koniec

Meghan Markle w ostatnich miesiącach ciąży pracowała nad jesiennym wydaniem magazynu "Vogue". Kiedy pokazano okładkę, w brytyjskiej prasie aż się zagotowało. Poszło o brak szacunku dla "zwykłych ludzi" oraz... królowej Elżbiety II.

Meghan Markle będzie jeden raz redaktor naczelną brytyjskiej edycji magazynu "Vogue". Księżna pracowała nad tym w ostatnich miesiącach. Teraz światło dzienne ujrzała okładka gazety, którą Brytyjczycy będą mogli kupić we wrześniu. Choć jeszcze nie wiadomo, co dokładnie znajdzie się w środku, już to wystarczyło, żeby na Meghan wylała się fala krytyki.

Meghan Markle krytykowana za "swoją" okładkę w "Vogue"

Meghan Markle do swojego gościnnego wydania "Vogue" wybrała 15 znanych kobiet z całego świata. W ten sposób chce pokazać "siłę kobiet, poruszyć temat zdrowia psychicznego, rasy i przywilejów". Są to nazwiska głośne w ostatnich miesiącach (np. Greta Thunberg czy premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern), jednak w tej piętnastce według Brytyjczyków brakuje przynajmniej jednej bardzo ważnej osoby. Chodzi o królową Elżbietę II.

Księżna Meghan twierdzi, że bohaterkami jej "Vogue" będą kobiety, które podziwia. Jednak, co zarzucają jej brytyjskie media, brak królowej Elżbiety II w tym gronie to wyjątkowa impertynencja. A to nie koniec krytyki, w social mediach jest jej znacznie więcej:

Media twierdzą, że Meghan, skoro już weszła do rodziny królewskiej, powinna się pohamować i wstrzymać od zabierania głosu w politycznych sprawach. Tymczasem już sama jej okładka jest pewnego rodzaju oświadczeniem politycznym - do tego w środku znajdziemy m.in. wywiad z Michelle Obamą.

Okazuje się, że nawet BRAK Meghan Markle na okładce "Vogue"  może być powodem do krytyki księżnej. Wypomina się jej, że księżna Kate nie miała z tym żadnego problemu i teraz unikanie okładki to zamierzona krytyka Kate.

To, że nie pojawiła się na okładce, jest zwyczajnie wielkim tortem rzuconym w księżną Kate - ona pojawiła się na okładce "Vogue'a" w 2016 roku - twierdzi komentatorka "Dailymail" Jan Moir.

Księżnej zarzuca się, że oddając okładkę "ważnym ludziom", tak naprawdę równie dobrze mogła się na niej pojawić. Zarzuca się jej też, że nie wybrała "zwykłych" ludzi - nauczycielek, pielęgniarek i innych.

To jest numer o Meghan, z Meghan, dla Meghan - piszą brytyjskie media.

Dodatkowo wspomina się, że okładka "Vogue" jest "plagiatem" z australijskiej książki, którą księżna pomagała wydać.

Ale - na szczęście! - nie wszystkie. Niektórzy dostrzegli, że nieważne, co Meghan Markle zrobi, i tak będzie to źle odczytane. I tak to chyba wygląda, bo okazuje się, że skrytykować można u niej absolutnie wszystko.

Więcej o:
Komentarze (102)
Meghan Markle krytykowana za okładkę "Vogue". Wśród kobiet, które "podziwia", nie ma królowej Elżbiety
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Ewe

  Oceniono 41 razy 31

  Całe życie źle... czy ludziom to kiedyś będzie coś pasować??

 • Gość: xx

  Oceniono 55 razy 25

  Przedstawiła kobiety, które były i są dla niej inspiracją w walce o lepszy relacje międzyludzkie, w walce ze stygmatyzacją, o lepszy jakość klimatu, itp.
  Krolowa walczy jedynie o trwanie królestwa i zamiatanie rodzinnych skandali pod dywan, to po pierwsze.
  Po drugie, wielce niestosowne byłoby wyrożnianie rodziny, bo zawsze pojawiłyby się głosy, ze robi to żeby sie jej podlizać, i dopiero byłby raban.
  Poza tym chyba nikt nie sądzi, ze Elżbieta nie widziała tej okładki i numeru. Meghan i Elżbieta często się kontaktują irozmawiają. Królowa bardzo lubi z nia przebywać, bo przynajmniej ma o czym pogadać i na pewno jej się pomysł spodobał, skoro zaprosiła ich na wspólne wakacje, które właśnie spędzają w Balmoral i gdzie wspólnie będą obchodzić urodziny Meghan.
  No ale już stwierdzenie, ze brak jej zdjecia na okladce jest celowym zagraniem przeciwko Kate, to trzeba mieć rzeczywiście nas...ane w glowie.
  Pomijając to, ze Kaśka lata ze swoimi zdjeciami do tabloidów co tydzień, i co tydzień ma w tych szmatławcach rozkładowki z dostarczonych do redakcji zdjeć, to pewnym jest, ze nie pominęłaby żadnej okazji do promocji swojej twarzy.
  Meghan zrobiła słusznie. Przeciez przedstawiła kobiety, które były dla niej inspiracją. Miala się sama sobą inspirować?
  O prawa i rowność kobiet walczy od dziecka, więc ten numer jest tego kontynuacją.
  Brawo za pomysł i wykonanie, póki co okładkowe, ale jest ono zapowiedzią problematyki środka.
  Więcje takich działań. Brawo.

 • Gość: b.

  Oceniono 38 razy 22

  Gdyby na okładce była ona sama, albo królowa, to też by ją krytykowano że skupiona na sobie czy snopka starająca się przypodobać królowej.

  To jest chore, cokolwiek nie zrobi, hieny zawsze będą interpretować to przeciw niej. Dla hien każdy wyimaginowany powód jest dobry by rzucić się do gardła.

 • Gość: Xx

  Oceniono 34 razy 18

  Co za bzdury!
  I jeszcze plotek perfidnie manipuluje głosami!
  Kiedy chcę dodać plusa, To wyskakuje "już glosowales"
  A tak na marginesie, Vogue to nie jest Hello, z rozkladowkami sukienek Kate.
  To brytyjska edycja amerykańskiego magazynu. Komu się nie podoba, może czytać The Sun.

 • Gość: brednie

  Oceniono 20 razy 14

  im się nie podoba że ona podejmuje inicjatywy ( to nie jest jej pierwsza , już zrobiła wspólną książkę kucharską z ofiarami pożaru w Londynie ) Kate jest bierna bo to jest taka mamałyga. Nie będzie krytykowana bo ona nic nie robi :) tylko macha ręką i rodzi następców tronu w zapasie ( nie tylko a heir and a spare ale i trzecie wyprodukowała ) Cokolwiek Meghan zrobi to jest jechane w tę i spowrotem :) jakby włączyła Elżbietę II( choć nie wiem czemu miałaby to robić bo kogo kiedykolwiek zainspirowała ta stara klępa ) to by pisali że się podlizuje bo chce Kate odsunąć od królowej itp itd. NIgdy im nic nie pasuje bo oni mają instynkt stadny i wszyscy spoza ich stada są be a wzłaszcza indywidualiści

 • Gość: Hg

  Oceniono 16 razy 12

  Angolom to wszystko się nie podoba, każdy imigrant. Czy oni uważają się za święte krowy....

 • sowca

  Oceniono 11 razy 9

  Ona odetchnac nie moze, bo tez zle i wycelowane przeciw Kate...

 • Gość: co za ciołki

  Oceniono 5 razy 5

  Poza tym to był jej wybór subiektywny ( jak każdy wybór ) Redaktor naczelna Vogue`a też wybiera to co uważa za słuszne ( odmówiła M. Trump ) Poza tym ładnie zrobiła że zostawiła jedno miejsce wolne ( symbolicznie ) i tak każdy może sobie wstawić kogoś kto go zainspirował nawet jeśli jest to B. Johnson i jego fryzura :)

 • Szymon Głowacki

  Oceniono 5 razy 1

  Nie wiedziałem, że w UK królowa Elżbieta MUSI BYĆ podziwiana. Za co? Za swoje kapelusze? To tak jakby w RP św. Pedofil Wojtyła MUSIAŁ być obecny na okładce. Na szczęście, do tego jeszcze nie doszło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX