Znany ksiądz zwrócił się do Daniela M. Ostrzega go przed rozwodem: Trzeba rozmawiać, od problemów nie można uciekać

Daniel M. jednak zdecydował się na rozwód. Przed tym krokiem ostrzega go ksiądz Kazimierz Sowa, jeden z najbardziej medialnych polskich duchownych.

W zeszłym tygodniu Daniel M. poinformował fanów, że rozwodzi się ze swoją żoną Eweliną. W instagramowej relacji na żywo zarzucił jej, że "miała parcie na szkło". Dodał też, że nienawidzi takich ludzi (pisaliśmy o tym TUTAJ). Przed zakończeniem małżeństwa próbuje powstrzymać go ksiądz, który na łamach "Super Expressu" skierował kilka słów do syna Zenona Martyniuka.

Daniel M. bierze rozwód

Kazimierz Sowa uważa, że Daniel pospieszył się ze ślubem z Eweliną. Jego zdaniem nie był to związek zrodzony z miłości. Uważa też, że małżonkowie powinni porozmawiać o problemach, a nie uciekać od nich.

W Piśmie Świętym jest słowo, które odnosi się trochę do kogoś innego: "Szukajcie, a znajdziecie". Myślę, że najpierw trzeba szukać tej osoby, z którą chce się spędzić całe życie, nie zawierać związków pochopnie, szukać, a nie czekać, że miłość spadnie z nieba. Po drugie trzeba rozmawiać, nawet o trudnych sprawach, od problemów nie można uciekać - powiedział w rozmowie z "SE".

Radzi im, żeby jednak dali sobie szansę na porozumienie się. Wierzy, że separacja pomogłaby im zrozumieć siebie i swoje zachowanie. Tłumaczy, że definitywne zakończenie małżeństwa zostawi w ich życiu ślad i traumę.

Rozwód jest ostatecznością, ale w kościele mamy do czynienia z separacją, żeby przemyśleć swoje sprawy. Nie ma relacji między ludźmi, bez słuchania drugiego człowieka. Jeśli nie ma rozmowy, słuchania i zrozumienia drugiej osoby, to taki związek jest oparty tylko na emocjach, które bardzo często mogą ulecieć. Rozwód jest czymś, co pozostawia w życiu człowieka jakiś ślad i konsekwencje, poza tym to bardzo dramatyczne przeżycie - tłumaczy duchowny.

Ciekawe, co na to Daniel M. Myślicie, że weźmie sobie słowa księdza do serca i zawalczy o małżeństwo z Eweliną? Przypomnijmy, że para pobrała się w październiku 2018 roku. Ma też kilkumiesięczną córkę Laurę. Syn króla disco polo zapowiedział, że będzie walczył o opiekę nad małą.

AW

Więcej o:
Komentarze (81)
Ksiądz Kazimierz Sowa zwrócił się do Daniela M. Ostrzega go przed rozwodem: Trzeba rozmawiać, od problemów nie można uciekać
Zaloguj się
 • Gość: Kk

  Oceniono 40 razy 36

  Drogi księże, w tym przypadku to jest błogosławieństwo dla tej dziewczyny i dziecka. Przecież to jest kompletny świr i obibok i raczej na leczenie się nadaje niż na męża i ojca.
  Kompletnie rozpuszczone i rozwydrzony nierob.

 • Gość: ja

  Oceniono 24 razy 22

  Jakim ku... tłukiem trzeba być żeby podawać inicjał gdy w podpisie pod zdjęciem jest nazwisko?

 • Gość: peem3

  Oceniono 33 razy 21

  Drogi "księże" Sowo! Jeśli chcesz dalej udzielać swych światłych rad jako specjalista od problemów małżeńskich, to proponuję abyś najpierw się ożenił, a wariant z nietrafioną żoną polecam Ci z całego serca. Wówczas na własnej skórze przekonasz się, że czasem trzeba dokonywać pozornie złych wyborów (rozwód), aby nie zdarzyło się coś znacznie gorszego - na przykład stracone życie. Ciąża, rozwód, alimenty obciążające w 99,9% przypadków ojca a nie matkę, często syndrom stresu pourazowego (oczywiście żaden lekarz tego nie zdiagnozuje) u ojca pozbawionego kontaktu z dzieckiem i dodatkowo odsądzonego od czci i wiary przez matkę i jej rodzinę... Takie jest prawdziwe życie, Wuju... tzn. Księże Dobra Rada!
  My księżom nie radzimy, jak mają wieść swoje życie na probostwie, bo nie mamy o tym zielonego pojęcia i nie oczekujemy rad od kleru, jak ma przebiegać nasze świeckie życie, bo ONI nie mają o tym zielonego pojęcia.

 • barakuda62

  Oceniono 24 razy 20

  Rozwód jest ostatecznością, ale w kościele mamy do czynienia z separacją
  .................
  Masz na myśli taką separacje jaką stosuje bratanica Kurdupla?
  to super sprawa- ta już trzech odseparowała i pewnie to nie jest jej ostatnie słowo🤣

 • andrzej2310

  Oceniono 24 razy 18

  Na siłę scalanie przez kościół małżeństwo prowadzi do przemocy i zbrodni w rodzinach. Indoktrynacja kościoła prowadzi ludzi do zaburzeń psychicznych i do zabicia dziecka przez człowieka, który wcześniej poszedł ko kościoła się modlić. Kościół to ciemnota intelektualna!

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 21 razy 13

  Ile wziął ten magik w fioletowym stroju tak zwanego co łaska za umoralniająca gadkę kochanemu synowi Zenka, rozwody były są i będą a gadka księdza pt." Co Bóg złączył niech człowiek nie rozłącza"- to możecie sobie w buty włożyć panowie czarni lub teraz fioletowi albo purpurowi.

 • Gość: tggy

  Oceniono 20 razy 12

  tak sie konczy malzenstwo wziete tylko dlatego, ze laska zaciazyla i rodzice zmusili do slubu, zeby ludzie nie gadali. dziewczyny szanujcie sie i uwazajcie z kim idziecie do lozka... chlopaki zabezpieczcie sie przed wpadka i nie zencie sie, jesli tego nie chcecie

 • krzysio333

  Oceniono 17 razy 11

  A to ten ksiądz, który powinien codziennie odprawiać msze jako wikary w Krakowie w kościele Św Floriana?. A cały czas widać Go w Warszawie, albo w telewizji TVN albo na stadionie wśród celebrytów.

 • Gość: Juu

  Oceniono 14 razy 10

  Przykre. Rodzice się starali a z synka nic dobrego nie wyrosło. Szkoda dziecka i dzieciaka ojca

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX