Syn Elżbiety II posądzony o gwałt na nieletniej. Najnowsza decyzja sądu może pogrążyć całą rodzinę królewską. Pałac wystosował oświadczenie

Syn królowej Elżbiety II i brat księcia Karola został posądzony o przestępstwa seksualne na nieletniej. Sąd, który bada sprawę, wydał decyzję o odtajnieniu po blisko 20 latach dokumentów dotyczących handlu nieletnimi.

Kolejny skandal w rodzinie królewskiej. Jak się okazuje, syn królowej Elżbiety II i Filipa mógł dopuścić się gwałtu na 16-latce. Cztery lata temu do mediów zgłosiła się Virginia Roberts, która twierdziła, że była wykorzystywana seksualnie przez znanych biznesmenów, polityków czy osoby z rodziny królewskiej. Wśród nich miał być książę Andrzej.

Książę Andrzej posądzony o gwałt na nieletniej

Bliski znajomy księcia Yorku, Jeffrey Epstein został zatrzymany za handel nieletnimi. Ściągał je do swoich rezydencji m.in. na Manhattanie czy w Palm Beach i płacił im za świadczenie usług seksualnych jego przyjaciołom. Jednym z nich był właśnie syn królowej.

Virginia Roberts twierdzi, że została zmuszona do odbywania stosunków seksualnych z mężczyznami z tzw. "wyższych sfer". Podobno do stosunku z księciem Andrzejem doszło trzykrotnie w latach 1999 - 2001 w Londynie, Nowym Jorku i na Karaibach. 

Byłam wypożyczana politykom i naukowcom oraz... rodzinie królewskiej i ludziom, o których po prostu nigdy byście nie pomyśleli. Byłam młoda, bałam się, wiedziałam, że mają siłę (...) Nie wiedziałam, co by się stało, gdybym powiedziała „nie”. Nie wiedziałam, co by się stało, gdybym na nich doniosła. Ta 16-letnia dziewczyna po prostu na to pozwoliła - powiedziała Virginia na łamach portalu Refinery29.

Pałac Buckingham wystosował oficjalny komunikat, w którym zaprzecza jakimkolwiek stosunkom, nie tylko tym seksualnym, księcia z Virginią Roberts. Jednak oświadczenie nie do końca wydaje się wiarygodne, bo po sieci już krążą wspólne zdjęcia księcia Yorku i młodej Roberts.

Decyzja sądu o ujawnieniu dokumentów

Na początku lipca, amerykański sąd apelacyjny postanowił, że prawo społeczeństwa do informacji jest ważniejsze od prawa do prywatności. Oznacza to, że zostanie ujawnionych około 2 tys. dokumentów sprzed wielu lat, które dotyczą handlu nieletnimi. Sprawa jest w toku i możliwe, że syn królowej już niedługo stanie przed sądem.

Pismo adwokatów Virginii Roberts do księcia AndrzejaPismo adwokatów Virginii Roberts do księcia Andrzeja Splash News / Splash News/EAST NEWS

Pismo adwokatów Virginii Roberts do księcia AndrzejaPismo adwokatów Virginii Roberts do księcia Andrzeja Splash News / Splash News/EAST NEWS

KB

Więcej o:
Komentarze (56)
Syn Elżbiety II posądzony o gwałt na nieletniej. Najnowsza decyzja sądu może pogrążyć całą rodzinę królewską. Pałac wystosował oświadczenie
Zaloguj się
 • Gość: fg

  Oceniono 50 razy 16

  kto fotografuje sie z oprawca? dostawala kase to szla... a teraz nagle uwaza sie za pokrzywdzona, bo moze wyciagnac wiecej kasy

 • Gość: xxl

  Oceniono 30 razy 16

  Handel ludźmi. Tyle wystarczy w kwestii "winy" 16-latki.

 • Gość: Zosia

  Oceniono 34 razy 12

  No jak dla mnie dziwne co takie dziecko robilo na takich imprezach

 • Gość: nierozumiem

  Oceniono 42 razy 10

  czy to znaczy, że ją porwano z drogi do szkoły i sprzedano? bo nie rozumiem, skąd ona się wzięła na tych imprezach.

 • Gość: mer-llink

  Oceniono 56 razy 8

  W piśmie prawnikow jest o17-latce.
  To nie ma większego znaczenia.
  Ale na zdjęciu wygląda na doświadczoną sexworkerkę.
  Przypadkiem ją zatrudnili do kontaktów z mężczyznami? Szła z nimi do luksusowych sypialni i była pewna, ze będą dogłębnie rozmawiać o rzeźbach Rodina oraz o Etiudzie b-moll Chopina?
  Kolejna fala #Meetoo?

 • janek58kos

  Oceniono 23 razy 7

  W liscie jest mowa o "... mlodej k o b i e c i e..." , ktora w momencie rzekomego gwaltu miala lat 17, a na zdjeciu widac , ze ta mloda kobieta nie byla niezadowolona ze spotkania czlonka rodziny krolewskiej. W W. Brytanii i USA kazde "dziecko" po ukonczeniu lat 16 ( w Polsce ta granica jest 15 lat) moze uprawiac seks z kim chce i kiedy chce ,z milosci, dla pieniedzy czy tez z powodu wrodzonego puszczalstwa i nie jest to przestepstwo dla nikogo. A sprawa "gwaltu" podlega normalnemu procesowi dowodowemu, takiemu samemu, jak dla, na ten przyklad, dwudziesto- czy tez trzydziestolatki. To nieszczesliwe i pelne traumy "dziecko" ze zdjecia, ktorego niewinnosc zostala podobno zbrukana przez ksiazece chucie, stalo sie, po prostu, pazerna baba, ktora za wszelka cene chce wyrwac jakas sumke od ksiecia. Wiarygodne toto, jak Robert Biedron z mandatem do Parlamentu Europejskiego.

 • oloros11

  Oceniono 18 razy 6

  oczywiste ze to jej wina - viktymizacja to stara technika - zawsze winna jest ofiara - od Pakistanu po Palac Krolewski nie mowiac już o miejscowych głupkach z forum

 • xynat

  Oceniono 19 razy 5

  Kolejna sprawa typu: dawno dawno temu. Na zdjęciu nie wygląda na stłamszona i zastraszoną.

 • alben albus

  Oceniono 17 razy 5

  Otoczenie królewskie ma sporo brudów głęboko za paznokciami... Swoją drogą ta dziewczyna na zdjęciu nie wygląda na niewiniątko i nieźle zgrywa... Reszta to osobny temat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX