Nie żyje raper Raca. Miał 33 lata

Raca zmarł 17 lipca. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę w Olecku. Miał 33 lata.

Jak donosi portal Glamrap.pl, polski raper Raca nie żyje. Muzyk pochodził ze Szczecina i miał 33 lata. Tę smutną informację potwierdzili też jego koledzy z branży muzycznej. 

Raca nie żyje

Na tę chwilę nie są znane jeszcze przyczyny śmierci 33-letniego rapera. Dziennikarze serwisu Glamrap.pl poinformowali natomiast, że jako pierwszy wiadomość o śmierci Racy podał raper Bambo The Smuggler.

Spoczywaj w pokoju Rafał! Zostałem ostatnim przedstawicielem północnej Polski” – napisał muzyk.

W kolejnym ze swoich wpisów dodał:

Mam myśli samobójcze, większość artystów ma. Czasem jest lepiej, czasem gorzej. Nie bójcie się otwarcie powiedzieć o tym, co was trapi i co wam leży na sercu. Zróbcie to zanim będzie zbyt późno.

Jego słowa sprawiły, iż w sieci pojawiły się także informacje, że Raca mógł popełnić samobójstwo. Należy jednak dodać, że nie zostało to oficjalnie potwierdzone. 

Raca - kim był?

Raca, a tak naprawdę Rafał Szulc, urodził się w 1985 roku. Był reprezentantem tzw. północnej sceny rapu. Współpracował m.in. z PMM, Tym Typem Mesem, Fokusem, Bonsonem. W 2017 roku zapowiedział prace nad nową płytą. Materiał jednak nie zdążył się ukazać. 

DH

Komentarze (66)
Nie żyje raper Raca. Miał 33 lata
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gość

  Oceniono 48 razy 44

  "Bambo the smuggler" przedstawiciel północnej Polski. Niezły odlot... Panie Bambo weź się pan za robotę to i myśli panu przejdą ;)

 • Gość: jak

  Oceniono 50 razy 40

  Pół życia rapu słucham, ale za cholerę nie wiem kto to był. Wy na bank w tym śmiesznym Plotku też nie wiedzieliście. Jeden tekst pokażcie o nim napisany gdy żył.

 • Gość: Gosc

  Oceniono 35 razy 21

  Nie nazywajcie raperów artystami. To patologiczny odszczep młodych wulgarnych ludzi klnących na wszystko, wychowanych na kieszonkowych z MOPSu (czytaj: z kieszeni podatników), przesiadujących w osiedlowych piwnicznych melinach.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 29 razy 15

  a co ten reper reperował ? kanalizację????????????

 • dependo

  Oceniono 14 razy 10

  Nie cenię rapu. Muzyki w tym prawie nie ma, brak instrumentów, recytacje są schematyczne, rymy częstochowskie. Teksty? Grafomania czystej wody. Miłośnicy rapu: poczytajcie sobie jakieś antologie poezji współczesnej, to może zrozumiecie, czym jest dobry tekst.

 • gokle

  Oceniono 16 razy 10

  Po prostu umarł jakiś tam człowiek. Dlaczego więc nie piszecie o wszystkich 35 tyś. umierających dziennie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX