Meghan Markle przez wiele lat była aktorką, ale nie jest to jej zawód. Oficjalnie ma taką samą profesję jak... księżna Kate

Meghan Markle i książę Harry na początku lipca założyli swoją fundację Sussex Royal The Foundation of the Duke and Duchess of Sussex. W przekazanym przez Pałac oświadczeniu pojawiła się też informacja dotycząca nowego zawodu księżnej Sussex.

1 lipca oficjalnie powstała fundacja Sussex Royal The Foundation of the Duke and Duchess of Sussex, którą prowadzić będą Meghan Markle i książę Harry. Jej działalność koncentruje się głównie wokół sześciu tematów, w tym m.in. zdrowia psychicznego, ochrony przyrody oraz pomocy młodzieży. Z tej okazji królowa Elżbieta II nadała księżnej Sussex nowy tytuł oraz przyznała oficjalny zawód, którym od tego momentu będzie się zajmować.

Royal Baby. Księżna Meghan Markle i książę Harry pokazali dziecko. Zobacz nagranie:

Meghan Markle ma nowy oficjalny zawód

Do tej pory Meghan nosiła tytuł Jej Wysokość Księżna Sussex, który otrzymała po ślubie z księciem Harrym w maju 2018 roku. Oprócz niego ma także dwa dodatkowe: Hrabina Dumbarton Szkocji i Baronowa Kilkeel w Irlandii Północnej. Teraz królowa zdecydowała, że przyzna jej kolejny, który zarazem stał się jej oficjalnym zawodem. Od lipca Meghan Markle może tytułować się jako Księżniczka Wielkiej Brytanii. Od lipca do jej obowiązków należą m.in. reprezentowanie rodziny królewskiej w kraju i za granicą, a także udzielanie poparcia fundacjom oraz organizacjom charytatywnym. 

Oficjalny zawód Meghan MarkleOficjalny zawód Meghan Markle Screen ze strony www.royalfoundation.com

Przypomnijmy, że w przeszłości taki sam tytuł otrzymała księżna Kate. Mogliśmy to zobaczyć na akcie urodzenia jej pierwszego syna, czyli księcia George'a. Nie posługuje się jednak tą nazwą, bo jest ona zarezerwowana wyłącznie dla kobiet, które urodziły się w rodzinie królewskiej (dlatego jej córka jest tytułowana jako księżniczka Charlotte). Oprócz tego żona księcia Williama jest także księżną Cambridge, hrabiną Strathearn i baronową Carrickfergus.

AW

Więcej o:
Komentarze (34)
Meghan Markle przez wiele lat była aktorką, ale nie jest to jej zawód. Oficjalnie ma taką samą profesję jak... księżna Kate
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gość

  Oceniono 18 razy 10

  szkoda, że rodzina królewska spłyca wszystkie jej pasje, osiągnięcia jako zwykłego człowieka.. jest tylko księżną..troszkę to smutne

 • Gość: ar

  Oceniono 21 razy 9

  Szkoda, że Pałac nie pisze o wcześniejszych działaniach Meghan, bo jest o czym.
  Całe swoje życie była bardzo aktywną i zaangażowaną kobietą i na pewno jej nowe działania nie będa się sprowadzały do podawania rąk.
  - Już jak 11. latka interweniując u Hillary Clinton i prawniczki broniącej praw kobiet Glorii Allred, spowodowała zmianę reklamy i postrzeganaia w nich kobiet.
  - Jest światowym ambasadorem World Vision Canada, organizacji działającej na rzecz trwałych zmian w życiu dzieci, rodzin i społeczności w celu przezwyciężenia ubóstwa.
  - Przez lata aktywnie uczestniczyła różnych kampaniach - w Rwandzie promowała program „Clean Water”,
  - Należy do organizacji ONZ Kobiety gdzie wraz z Emmą Watson zaangażowała się w kampanię „HeForShe”, która ma zachęcać ludzi do walki o równość płci, angażuje się również w tematykę postrzegania kobiet mieszanych ras.

  W między czasie grała w filmach, studiowała na dwóch kierunkach, biegle zna trzy języki, w ostatnich latach osiągała zarobki rzędu kilkuset tys. dolarów, cały czas pomagając innym.
  ...ale przed wszystkim mało kto wie, że bardzo angazowała się w akcje charytatywne.
  - Była wolontariuszką w stołówce dla ubogich, a później, jako popularna aktorka, współpracowała z jedną z jadłodajni w Los Angeles.
  W latach 2011-2013 pracowała na rzecz podobnej placówki, podczas kręcenia serialu w Toronto. Zaproponowała wówczas, by niewykorzystane na planie zdjęciowym posiłki, regularnie przekazywane były do przytułków dla bezdomnych.
  Szkoda, że Pałac nie pisze o wcześniejszych działaniach Meghan, bo jest o czym.
  Całe swoje życie była bardzo aktywną i zaangażowaną kobietą i na pewno jej nowe działania nie będa się sprowadzały do podawania rąk.
  Już jak 11. latka interweniując u Hillary Clinton i prawniczki broniącej praw kobiet Glorii Allred, spowodowała zmianę reklamy i postrzeganaia w nich kobiet.
  Jest światowym ambasadorem World Vision Canada, organizacji działającej na rzecz trwałych zmian w życiu dzieci, rodzin i społeczności w celu przezwyciężenia ubóstwa.
  Należy do organizacji ONZ Kobiety gdzie wraz z Emmą Watson zaangażowała się w kampanię „HeForShe”, która ma zachęcać ludzi do walki o równość płci, angażuje się również w tematykę postrzegania kobiet mieszanych ras.

  W między czasie grała w filmach, studiowała na dwóch kierunkach, biegle zna trzy języki, w ostatnich latach osiągała zarobki rzędu kilkuset tys. dolarów, cały czas pomagając innym.
  Przez lata aktywnie uczestniczyła różnych kampaniach - w Rwandzie promowała kampanię „Clean Water”, - ale przed wszystkim mało kto wie, że bardzo angazowała się w akcje charytatywne.
  Była wolontariuszką w stołówce dla ubogich, a później, jako popularna aktorka, współpracowała z jedną z jadłodajni w Los Angeles. W latach 2011-2013 pracowała na rzecz podobnej placówki, podczas kręcenia serialu w Toronto. Zaproponowała wówczas, by niewykorzystane na planie zdjęciowym posiłki, regularnie przekazywane były do przytułków dla bezdomnych.
  To jest działalność i aktywność, którą prowadziła zanim w ogóle poznała Harrego.
  To wartościowy, aktywny i zaangażowany człowiek, i należy to podkreślać na każdym kroku!

 • Gość: tak

  Oceniono 12 razy 6

  Czytałam że Sarah Ferguson zanim została żoną księcia Andrzeja sprzątała kibelki :) i nikt nie mówił o niej że social climber bo ona jest Angielką :) A Meghan się czepiają

 • Gość: Rzekome konflikty

  Oceniono 13 razy 3

  Myślę, że odkad jest Meghan to Kate ma w końcu koleżankę, bo do tej pory jakiejś szczególnej sympatii ze strony chociażby kuzynek Williama nie widzialam. Nigdy nie widziałam Beatrice czy Eugenie spędzających czas z Kate na wimbledonie czy na meczu polo, gdziekolwiek.
  Nawet takich zdjęć nie ma. Zastanówcie sie. Przez 8 lat jej małżeństwa ani 1 wyjścia z Zara czy siostrami York ? Może właśnie rodzina williama bardzo Kate nie lubi i nie toleruje i Kate ma w końcu kogoś życzliwego obok, ja to tak widzę.

 • Gość: mer-llink

  Oceniono 9 razy -1

  Juz nie przesadzajcie z tymi aktorskimi jej osiągnieciami.
  Zagrała ze trzydzieści epizodów, głównie ogonów.
  Tak się teraz komponuje "aktorskie" cv, że dopisuje sie wszystkie mignięcia na ekranie, dubbingi, kawy z.....
  I tak np. polscy aktorzy dumnie obwieszczają, ze zagrali 46 ról, ale ich rejestr jest:
  "człowiek na przystanku"
  "bramkarz w klubie"
  "klient na poczcie"
  "głos psa w dubbingu >>Zakręceni VII<<"
  "zsiadłe mleko w animacji >>Pawełek i rybka<<"
  "kołek w płocie w serialu Tv TRWAM >>Zagroda Arcybiskupa<<"
  "bilet lotniczy w koszu na śmieci w reklamówce >>Radom Airport<<"
  "deszcz w programie >>Pogoda na jutro<< w Radio Józef"
  itd.
  Tak samo skomponowany jest aktorski życiorys M. MArkle.

 • valla

  Oceniono 30 razy -18

  z tej upasionej murzynichy taaka aktorka ze hej...…….. obciążenie dla podatnika - wspolczuje…...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX