Lider Budki Suflera ma raka. Koledzy z zespołu zwracają się z prośbą do fanów

Lider i założyciel Budki Suflera, Romuald Lipko, walczy z rakiem. Muzyk przebywa obecnie w niemieckiej klinice. Członkowie zespołu proszą o wsparcie.

Lider Budki Suflera, Romuald Lipko, choruje na raka. Członkowie zespołu opublikowali tę smutną wiadomość na Facebooku. Okazuje się, że muzyk kilka tygodni temu usłyszał wstępną diagnozę. Wówczas trafił do jednego z warszawskich szpitali. Jednak ten rodzaj nowotworu jest na tyle trudny do leczenia, że gwiazdor musi szukać pomocy poza Polską. Dlatego od kilkunastu dni przebywa w specjalistycznej klinice w Magdeburgu w Niemczech.

Romuald Lipko z Budki Suflera walczy z rakiem

Członkowie grupy poinformowali fanów, co się dzieje z Romualdem Lipką.

Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową. Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami.

Najbliżsi koledzy muzyka niedawno wrócili z Niemiec, gdzie byli w odwiedzinach u Romka. Twierdzą, że jest iskierka nadziei, że Lipko wygra z chorobą. Jednak to, co najbardziej może mu pomóc, to wsparcie i słowa otuchy.

Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki. Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym. (...) Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki…

Mocno trzymamy kciuki za pana Romualda. Przesyłamy dużo wsparcia!

JP

Więcej o:
Komentarze (238)
Lider Budki Suflera ma raka. Przebywa w niemieckiej klinice. "To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ubrana_prawda

  Oceniono 183 razy 133

  W Polsce nie leczą takiej odmiany raka ! A co w ogóle leczą ? Katar ? Przeje się miliardy z 500+ i nie będzie pieniędzy nawet na leczenie świerzbu. Pislandia = dziadostwo.

 • Gość: łapka w górę

  Oceniono 91 razy 83

  Rodzina prosi o gest wsparcia. Ja tu nie widzę wołania o kasę.

  Budka to jest absolutny fenomen na polskim rynku. Chłopaki stworzyły kawał dobrej muzy.Pół wieku grania, a jak Krzysztof wyjdzie i zaśpiewa "Cień wielkiej góry" to są ciary na plecach.

 • Gość: lechu

  Oceniono 106 razy 70

  W pisiej Polsce nawet kataru nie leczą. Syf ,kiła i mogiła . Dobra/na/zmiana.

 • sskrytykrytyk

  Oceniono 65 razy 63

  I jak zwykle się wzruszę w takiej sytuacji i o... ;(

  Powodzenia Panie Romualdzie! Myślami z Panem..

 • Gość: uuu

  Oceniono 54 razy 48

  Smutne to ze nie mozna w naszym kraju pomoc choremu na nowotwor. Moja siostrzenica po studiach medycznych lekarka juz dwa lata odeszla od nas w inny swiat , moj maz tez jest naznaczony nowotworem jest juz po operacji. Co bedzi e dalej sam Bog wie. Panie Lipko trzymaj sie czlowieku badz dobrej mysli musil tworzyc nadal bo twoja tworczosc jest wiecej warta niz nie jeden spiew.

 • sthoss

  Oceniono 43 razy 41

  Romuald Lipko to nie tylko Budka Suflera. To Jantar, Urszula, Sośnicka - największe polskie przeboje lat 80! Przynajmniej te o popowym rodowodzie.
  Trzymam kciuki szalenie mocno za powrot do zdrowia! Przydałoby się jeszcze cos muzycznego wysmażyć.
  Czekamy!

 • Gość: nick

  Oceniono 43 razy 41

  acide94 - nie ma prośby o wpparcie finansowe, zanim skomentujesz przczytaj ze zrozumieniem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX